Rangliste

Bænkpres Rangliste 2019 Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne
173.69 Matti Christensen1995(S)Thisted VF196.0141.414DM Klassisk (3-kamp)
289.54 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK192.5123.219EM Klassisk Bænkpres
380.48 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK177.5120.718DM Klassisk Bænkpres
4133.08 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK210.0118.293JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5104.84 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.096DM Klassisk Bænkpres
681.32 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK170.0114.886DM Klassisk Bænkpres
792.85 Morten Hegner1989(S)Københavns SK182.5114.7383. runde af Divisionsturneringen, Øst
8104.54 Rune Glud1982(S)AK Nordland190.0113.715DM Klassisk Bænkpres
982.70 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK170.0113.713TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1091.15 Rene S Jakobsen1989(S)Aarhus SVK177.5112.588Aask Open, Klassisk (3-kamp)
11134.26 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden200.0112.500DM Klassisk Bænkpres
12104.13 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK185.0110.871DM Klassisk (3-kamp)
13113.56 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0110.770DM Klassisk Bænkpres
1492.40 Kasper Pørksen1988(S)Rødby M175.0110.268TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1589.93 Birk S Granberg1993(S)Odense BBC172.5110.159Aask Open, Klassisk (3-kamp)
16103.05 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK182.5109.792TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1781.76 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF162.5109.460DM Klassisk (3-kamp)
18119.65 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF190.0109.307DM Klassisk (3-kamp)
1991.50 Jukka Rysgaard1991(S)Thisted VF172.5109.210TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
20109.30 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M185.0109.095SM Klassisk Bænkpres
2165.63 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK137.5108.460SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2265.80 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK137.5108.240TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2390.85 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK170.0108.018DM Klassisk (3-kamp)
2482.54 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK160.0107.152DM Klassisk Bænkpres
2592.42 Martin Faber1982(S)AK Frem170.0107.117Jørgen Krog Cup
2692.75 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.930VM Klassisk (3-kamp)
27134.49 Lars Mogensen1996(J)Pure PP190.0106.837DM Klassisk (3-kamp)
28109.24 Bo H Jensen1986(S)Herkules180.0106.164JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2981.82 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas157.5106.045DM Klassisk Bænkpres
3082.58 Mads JT Mark1993(S)Aarhus SVK157.5105.446DM Klassisk Bænkpres
3182.93 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen157.5105.179DM Klassisk (3-kamp)
3273.20 Sebastian P Holt1998(J)HG Styrkeløft145.0105.1112. runde af Divisionsturneringen, Øst
3399.71 Jesper Vogelius2000(J)Rødby M172.5105.104Aask Open, Klassisk (3-kamp)
34113.15 Jonathan Gelslev1990(S)Københavns SK180.0105.0482. runde af Divisionsturneringen, Øst
35119.80 Jens JL Jørgensen1995(S)Aalborg SK182.5104.956TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
36104.85 Daniel KB Fischer1995(S)Sportshøjskolen175.0104.633DM Klassisk (3-kamp)
3781.58 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK155.0104.548DM Klassisk Bænkpres
3891.93 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK165.0104.231DM Klassisk (3-kamp)
3989.76 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem162.5103.886JM Klassisk Bænkpres
4092.05 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK162.5102.5862. runde af Divisionsturneringen, Øst
4189.50 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK160.0102.432TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4282.22 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK152.5102.373Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4399.48 Nikolaj K Stidsen1998(J)Pure PP167.5102.158DM Klassisk Bænkpres
44128.50 Thomas Skov1971(M1)Rødby M180.0102.024DM Klassisk (3-kamp)
45155.82 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK185.0101.806DM Klassisk Bænkpres
4681.10 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK150.0101.535TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4791.20 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas160.0101.472DM Klassisk (3-kamp)
4891.41 Daniel H Machado1998(J)Target160.0101.344SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4988.76 Marc B Sørensen1995(S)Hydra SK157.5101.273JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
50125.18 Jan Hoffmann1972(M1)Aalborg SK177.5101.122Jørgen Krog Cup
5182.16 Andreas Evald1992(S)Odense BBC150.0100.740Aask Open, Klassisk (3-kamp)
52122.55 Rasmus Mortensen1979(M1)Grenå SK175.0100.135Jørgen Krog Cup
5381.50 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK147.599.548JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
54119.28 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.599.308Jørgen Krog Cup
5599.38 Egill A Valsson1978(M1)Aarhus AK162.599.141Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5690.94 Bent M Kristensen1968(M2)Ares155.598.758DM Klassisk Bænkpres
5790.40 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK155.098.735DM Klassisk (3-kamp)
58104.85 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.654TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5990.80 Daniel E Ussing1995(S)Pure PP155.098.518TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6069.45 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK130.098.007DM Klassisk (3-kamp)
61103.06 Jacob W Rousing1993(S)AK Jyden162.597.760JM Klassisk Bænkpres
62113.16 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK167.597.753SM Klassisk Bænkpres
63103.65 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK162.597.549TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6482.00 Jakob LR Nielsen2000(J)Pure PP145.097.498DM Klassisk Bænkpres
65121.42 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK170.097.478DM Klassisk Bænkpres
6699.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen160.097.392DM Klassisk (3-kamp)
6782.35 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK145.097.237VM Klassisk (3-kamp)
6873.94 Jens-Peter S Bjertrup1995(S)Aalborg SK135.097.160DM Klassisk (3-kamp)
6982.52 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen145.097.121JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
70100.90 Rasmus Dalgas1986(S)Target160.097.024TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
71110.46 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS165.096.971DM Klassisk Bænkpres
7282.76 Tim D Klerk1991(S)Aarhus AK145.096.947JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
73150.54 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.096.775Jørgen Krog Cup
7473.06 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF133.096.545DM Klassisk Bænkpres
7591.59 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK152.596.502DM Klassisk (3-kamp)
76119.77 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK167.596.346Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7792.41 Niels C Dall1994(S)Odense BBC152.596.090Aask Open, Klassisk (3-kamp)
78121.50 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF167.596.028DM Klassisk (3-kamp)
7989.58 Dennis Thomsen1975(M1)AK Jyden150.095.985Jørgen Krog Cup
8089.84 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK150.095.850JM Klassisk Bænkpres
8189.92 Frederik S Haslund1992(S)Roskilde AK150.095.805SM Klassisk Bænkpres
8279.70 Jonas K Larsen1990(S)Fyns SK140.095.802TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8380.20 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK140.095.424DM Klassisk (3-kamp)
84100.48 Laurits N Søgaard2001(SJ)Horsens SK156.595.058DM Klassisk (3-kamp)
8581.40 Simon Donde1966(M2)Københavns SK140.094.5562. runde af Divisionsturneringen, Øst
8673.02 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem130.094.406JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
87109.67 Stefan Probst1987(S)Pure PP160.094.2401. runde af Divisionsturneringen, Vest
88123.80 Jesper B Jensen1990(S)Videbæk SK165.094.215JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8982.45 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK140.093.814TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
90111.42 Thomas H Jørgensen1994(S)Norce160.093.792DM Klassisk (3-kamp)
91118.35 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC162.593.730Aask Open, Klassisk (3-kamp)
92102.60 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK155.093.403TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
9391.53 Marc Pedersen1994(S)Roskilde AK147.593.368SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
94103.74 Mads B Holst1989(S)Aalborg SK155.093.016JM Klassisk Bænkpres
9589.71 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK145.092.713DM Klassisk (3-kamp)
9696.75 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK150.092.550DM Klassisk (3-kamp)
9773.12 Oliver MG Christensen1995(S)Hvidovre SF127.592.501DM Klassisk (3-kamp)
9873.21 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF127.592.425Jørgen Krog Cup
9982.08 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem137.592.400JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10073.30 Benjamin M Stougaard1992(S)Holstebro S127.592.336JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10198.00 Frederik F Tolberg1998(J)SDU Styrkeløft150.092.040TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
10273.72 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK127.591.966NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
10391.34 Michael Broek1977(M1)AK Odin145.091.887JM Klassisk Bænkpres
10485.51 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF140.091.854Jørgen Krog Cup
10591.53 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK145.091.785DM Klassisk (3-kamp)
10688.46 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)PO Esbjerg142.591.784DM Klassisk (3-kamp)
10792.46 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK145.091.336Aask Open, Klassisk (3-kamp)
10892.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK145.091.263Jørgen Krog Cup
10976.75 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.091.182Jørgen Krog Cup
11072.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF125.091.163TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
11182.74 Kristoffer Moos1996(J)AK Jyden135.090.275DM Klassisk Bænkpres
11277.94 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK130.090.259JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11371.67 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.590.185DM Klassisk (3-kamp)
11472.20 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC122.589.695TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
11581.26 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden132.589.583JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11678.87 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK130.089.557DM Klassisk (3-kamp)
11790.55 Vijith Arasaratnam2000(J)AK Frem140.089.096TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
11882.30 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK132.588.894DM Klassisk (3-kamp)
119102.90 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland147.588.7803. runde af Divisionsturneringen, Vest
12082.65 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK132.588.669DM Klassisk (3-kamp)
121103.60 Jørgen Grandjean-Thomsen1989(S)Thisted VF147.588.559Jørgen Krog Cup
122103.86 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem147.588.485JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
12399.39 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF145.088.465Jørgen Krog Cup
12489.64 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF137.587.959Jørgen Krog Cup
12593.02 Kim Salby1961(M2)AK Odin140.087.934DM Klassisk Bænkpres
126102.00 Magne J Pedersen2002(SJ)AK Frem145.087.566TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
12781.85 Mathias Kloch1995(S)VK Kono130.087.503TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
12872.80 Per Frederiksen1988(S)Ares120.087.336SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
12988.50 Casper M Jensen1991(S)Ares135.086.9402. runde af Divisionsturneringen, Øst
130139.19 Michael K Jensen1980(S)HG Styrkeløft155.086.692SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13163.97 Mathias Brogaard1998(J)Holstebro S107.586.645NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
13292.96 Frederik M Christensen1995(S)Thisted VF137.586.391JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13372.20 John Terragni1947(M4)Aalborg SK117.586.034DM Klassisk Bænkpres
13498.70 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem140.085.652TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
135103.84 Martin BThomsen2002(SJ)AK Jyden142.585.486JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13682.95 Jannick J Egede2000(J)VK Kono127.585.132TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
13792.26 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK135.085.131DM Klassisk (3-kamp)
138111.44 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas145.084.999DM Klassisk Bænkpres
139130.45 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK150.084.780DM Klassisk (3-kamp)
14081.11 Anton S Egholm1996(J)Aalborg SK125.084.613DM Klassisk (3-kamp)
141134.16 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK150.084.375DM Klassisk (3-kamp)
142135.54 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.084.240JM Klassisk Bænkpres
143103.70 Mathias JE Nissen1997(J)VK Kono140.084.028TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
14491.28 Marcus Kruhøffer2000(J)AK Atlas132.583.992SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
145104.22 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF140.083.874Aask Open, Klassisk (3-kamp)
14691.65 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK132.583.8203. runde af Divisionsturneringen, Øst
14785.21 Niklas Johansen1991(S)HG Styrkeløft127.583.819Jørgen Krog Cup
14882.40 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK125.083.800VM Klassisk (3-kamp)
14991.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Aarhus AK132.583.753DM Klassisk Bænkpres
150140.94 Kim Nielsen1982(S)AK Odin150.083.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15195.85 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK135.083.646DM Klassisk (3-kamp)
15282.70 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.083.613VM Klassisk (3-kamp)
15375.15 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M117.583.613TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
15473.00 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting115.083.536Aask Open, Klassisk (3-kamp)
15580.20 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK122.583.496Jørgen Krog Cup
15692.51 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK132.583.449DM Klassisk (3-kamp)
15792.55 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF132.583.422TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
15889.33 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF130.083.304DM Klassisk (3-kamp)
159101.68 Søren G Jellesen1996(J)Aalborg SK137.583.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
16081.05 Sadiq SH Al-sharifi1999(J)VK Kono122.582.957TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
16178.88 Sebastian Jensen1993(S)Zielkes FK120.082.668Aask Open, Klassisk (3-kamp)
16290.92 Nikolaj A Søndergaard1994(S)Videbæk SK130.082.563Jørgen Krog Cup
16399.81 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK135.082.229DM Klassisk (3-kamp)
164104.90 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK137.582.198TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
16579.74 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF120.082.092Aask Open, Klassisk (3-kamp)
16682.54 Paw Eistrup1993(S)Aalborg SK122.582.038DM Klassisk (3-kamp)
16792.35 Adam E Karsø2000(J)Aarhus SVK130.081.939TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
92.35 Asger V Jensen1999(J)Roskilde AK130.081.939TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
16980.52 Aske L Jernsen1993(S)Aarhus SVK120.081.588JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17097.32 Jakob S Rasmussen1995(S)Aarhus SVK132.581.554JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17190.32 Kevin AG Rister1993(S)Roskilde AK127.581.243SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17281.26 John Koedstrøm1960(M2)Horsens SK120.081.132DM Klassisk Bænkpres
17398.73 Kristian A Fisker1995(S)Odense BBC132.581.064Aask Open, Klassisk (3-kamp)
174103.78 Sebastian H Sørensen1998(J)AK Jyden135.081.000JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
175104.15 Johnni Bjerregaard1990(S)Sportshøjskolen135.080.906Jørgen Krog Cup
176104.27 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S135.080.865DM Klassisk (3-kamp)
104.30 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK135.080.865DM Klassisk Bænkpres
17881.81 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft120.080.796NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
17981.92 Benjamin L Svendsen1988(S)Videbæk SK120.080.736Jørgen Krog Cup
18072.10 Alexander H Madsen1998(J)SDU Styrkeløft110.080.630TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
181119.98 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS140.080.486DM Klassisk (3-kamp)
18274.70 Gert Olsen1963(M2)Ares112.580.3932. runde af Divisionsturneringen, Øst
18396.38 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK130.080.353SM Klassisk Bænkpres
18489.11 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.080.213DM Klassisk (3-kamp)
18580.72 Jonas H Beck1994(S)Aarhus SVK117.579.771Aask Open, Klassisk (3-kamp)
18691.30 Jonas Andersen1999(J)Odense BBC125.079.225TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
18799.66 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK130.079.222Jørgen Krog Cup
18881.69 Uzay D Dinc1997(J)Hvidovre SF117.579.183SM Klassisk Bænkpres
18991.43 Marcus B Strangholt1990(S)Odense BBC125.079.175Aask Open, Klassisk (3-kamp)
19091.88 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland125.078.9883. runde af Divisionsturneringen, Vest
191106.14 Jacob M Iversen1995(S)Norce132.578.877DM Klassisk (3-kamp)
19292.27 Rasmus Jensen1973(M1)Roskilde AK125.078.825DM Klassisk (3-kamp)
193106.98 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia132.578.679DM Klassisk Bænkpres
19488.98 John Smedemark1976(M1)AK Odin122.578.657Jørgen Krog Cup
19574.92 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus SVK110.078.441Aask Open, Klassisk (3-kamp)
19677.48 Morten L Jensen1993(S)Roskilde AK112.578.413SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
19772.85 Andreas Espensen1996(J)PO Esbjerg107.578.196DM Klassisk (3-kamp)
198110.16 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK132.577.937DM Klassisk (3-kamp)
199145.05 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK140.077.826TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
20084.23 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF117.577.762NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
20181.58 Karsten Lyngbeck1991(S)Odense BBC115.077.568Aask Open, Klassisk (3-kamp)
20281.82 Michael Bisfelt1978(M1)Hydra SK115.077.430JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20392.05 Philip K Nickel2001(SJ)Ares122.577.334TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
204100.96 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK127.577.303DM Klassisk Bænkpres
205106.90 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK130.077.2073. runde af Divisionsturneringen, Øst
20689.45 Danny Tran1999(J)VK Kono120.076.848TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
207102.89 Lasse Justesen2000(J)Gudenådalens SK127.576.742Jørgen Krog Cup
208103.60 Sebastian Sabroe1996(J)Aarhus AK127.576.551JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
209119.50 Mikkel Lindgreen1990(S)SDU Styrkeløft132.576.254TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
21081.28 Rune B Bildtoft1992(S)Aarhus AK112.576.050JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
211137.52 Lasse Jørgensen1990(S)PO Esbjerg135.075.641JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
212101.80 Bjørn Frederiksen1979(M1)Hjørring SS125.075.550VM Klassisk (3-kamp)
101.80 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK125.075.550TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
21482.26 Anders E Nielsen1988(S)Roskilde AK112.575.499SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21592.93 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK120.075.408DM Klassisk (3-kamp)
21689.86 Rasmus Mogensen1998(J)Videbæk SK117.575.071JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21794.05 Philip Stehning1974(M1)Rødby M120.074.988TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
21890.35 Christopher T Nielsen1988(S)Københavns SK117.574.859TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
219121.02 Emil B Eriksen2001(SJ)Gudenådalens SK130.074.594JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22080.99 Rasmus Bergholt1989(S)Norce110.074.525DM Klassisk (3-kamp)
22195.60 Peter L Bæk1997(J)Hydra SK120.074.436JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22291.95 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC117.574.213DM Klassisk (3-kamp)
223124.90 Mathias L Kleinsøe1995(S)Aarhus AK130.074.087Jørgen Krog Cup
22481.90 Nichlas T Sørensen1991(S)Roskilde AK110.074.019TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
22589.08 Peter Rasmussen2000(J)Pure PP115.073.807DM Klassisk Bænkpres
22665.00 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.573.556JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22798.80 Jonas Mølvig1998(J)Tårnby SK120.073.392TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
22872.80 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK100.072.7801. runde af Divisionsturneringen, Øst
229125.40 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK127.572.611Aask Open, Klassisk (3-kamp)
23096.54 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK117.572.568DM Klassisk Bænkpres
23170.65 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK97.572.5503. runde af Divisionsturneringen, Øst
23279.35 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK105.072.051VM Klassisk (3-kamp)
23382.55 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.993TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
23490.04 Kasper Hartvigsen1992(S)Roskilde AK112.571.798SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23577.15 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK102.571.648TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
23669.80 Christian Bak1991(S)Aarhus AK95.071.345Aask Open, Klassisk (3-kamp)
237102.21 Julius Madsen1937(M4)Roskilde AK117.570.900SM Klassisk Bænkpres
23888.78 Mike M Hamborg1994(S)AK Frem110.070.719JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23963.80 Magnus H Berg-jensen1997(J)PO Esbjerg87.570.683DM Klassisk Bænkpres
24082.02 Marcus Leth1998(J)Sportshøjskolen105.070.592Aask Open, Klassisk (3-kamp)
24198.75 Svend Bradtberg1962(M2)Ares115.070.346SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
24298.90 Peter Thostrup1974(M1)AK Nordland115.070.300DM Klassisk (3-kamp)
24391.50 Henrik Lund1981(S)Ares110.069.641SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
24491.81 Thomas Holbæk1991(S)Ares110.069.531SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
245101.85 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas115.069.495TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
24688.55 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.209DM Klassisk (3-kamp)
24767.95 Jakob T Thiberg2000(J)Ares90.069.0212. runde af Divisionsturneringen, Øst
248103.85 Eskild R Andersen2001(SJ)AK Odin115.068.989TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
249100.45 Ole Kringel1964(M2)AK Jyden112.568.344Jørgen Krog Cup
25062.00 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M82.568.318TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
25191.18 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.177DM Klassisk (3-kamp)
25297.15 Daniel Gildhoff1997(J)Roskilde AK110.067.7491. runde af Divisionsturneringen, Øst
25378.98 Jakob Wiegersma1986(S)Københavns SK97.567.109SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
25473.37 Linus B Nikolajsen2000(J)Ares92.566.942DM Klassisk (3-kamp)
25586.68 Jakob Engel1999(J)Horsens SK102.566.748Aask Open, Klassisk (3-kamp)
256101.96 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF110.066.440Aask Open, Klassisk (3-kamp)
25758.25 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft75.065.745SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
25877.82 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK92.564.288Jørgen Krog Cup
25969.35 Dat Nguyen2002(SJ)Gudenådalens SK85.064.158NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
26089.30 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.064.100DM Klassisk (3-kamp)
26178.92 Elias Pedersen2000(J)HG Styrkeløft92.563.696NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
26273.86 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK87.563.026DM Klassisk Bænkpres
26392.61 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK100.062.940Jørgen Krog Cup
26488.42 Jonas B Kristensen1984(S)Roskilde AK97.562.819SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
26562.04 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK75.062.078DM Klassisk (3-kamp)
266101.24 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M102.562.074DM Klassisk (3-kamp)
26792.65 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.357TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
26888.34 Victor Fredhave2000(J)Grenå SK95.061.237Jørgen Krog Cup
269102.02 Johannes B Larsen2000(J)Gudenådalens SK100.060.390DM Klassisk (3-kamp)
27086.67 Jonas J Pedersen1998(J)Sportscenter92.560.236Aask Open, Klassisk (3-kamp)
27172.61 Peter I Jensen-Smidt2002(SJ)Gudenådalens SK82.560.159Jørgen Krog Cup
27256.46 Luchas SE Karlson2004(SJ)AK Frem65.058.702JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
27377.80 Emil D Monberg1998(J)Horsens SK82.557.346Aask Open, Klassisk (3-kamp)
27499.78 Bjørn V Barfoed1983(S)Roskilde AK92.556.342SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
27594.85 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF90.056.025DM Klassisk (3-kamp)
27679.22 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia80.054.960DM Klassisk Bænkpres
27788.14 Morten O Nielsen1998(J)Horsens SK85.054.859Aask Open, Klassisk (3-kamp)
27863.90 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.052.436DM Klassisk Bænkpres
27964.16 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia65.052.260DM Klassisk Bænkpres
28064.24 Gert F Karlson1966(M2)AK Frem65.052.202Jørgen Krog Cup
28187.25 Rene Rosfeldt1964(M2)Ares75.048.6681. runde af Divisionsturneringen, Øst
28264.05 Niels Andersen1959(M3)Københavns SK60.048.3062. runde af Divisionsturneringen, Øst
28379.20 Keld Petersen1954(M3)Teutonia70.048.097DM Klassisk (3-kamp)
28468.50 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas62.547.631DM Klassisk Bænkpres


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt