Rangliste

3-Kamp Rangliste 2019 Udstyr
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævne
192.56 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen396.0235.0287.5918.5578.288EM Open, Junior & Sub-Junior
282.75 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK314.0187.5311.0812.5543.319TSK Cup, Udstyr
3119.45 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF340.0265.0307.5912.5525.144VM Masters
482.40 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK300.0200.0270.0770.0516.208SM Styrkeløft
582.65 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF290.0205.0270.0765.0511.938TSK Cup, Udstyr
6118.60 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF330.0255.0295.0880.0507.320JM Styrkeløft
782.60 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF300.0175.0272.5747.5500.377TSK Cup, Udstyr
8104.55 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK320.0217.5295.0832.5498.251SM Styrkeløft
992.90 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK295.0202.5292.5790.0496.515VM Masters
1081.85 Danni Iversen1987(S)Horsens SK275.0180.0260.0715.0481.267EM Open, Junior & Sub-Junior
1182.65 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK282.5162.5272.5717.5480.151TSK Cup, Udstyr
12103.75 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK300.0185.0305.0790.0474.079JM Styrkeløft
13104.61 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK300.0205.0285.0790.0472.657DM Styrkeløft
1491.31 Lars Merring-Mikkelsen1996(J)Aalborg SK267.5192.5285.0745.0472.181NM Sub-Junior/Junior, Udstyr
1592.60 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF307.5150.0292.5750.0472.125DM Styrkeløft
16118.02 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK325.0200.0275.0800.0461.760DM Styrkeløft
17100.90 Kasper Martinussen1996(J)Pure PP300.0195.0265.0760.0460.864TSK Cup, Udstyr
1891.45 Simon B Rasmussen1999(J)Sportshøjskolen270.0185.0265.0720.0455.976DM Styrkeløft
1969.45 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK220.0170.0210.0600.0452.340DM Styrkeløft
20104.40 Martin A Dreyer1995(S)Sportshøjskolen290.0187.5270.0747.5447.603Aask Open, Udstyr
2183.25 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK260.0200.0205.0665.0443.090SM Styrkeløft
2291.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK255.0180.0265.0700.0442.260TSK Cup, Udstyr
23144.20 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK330.0245.0217.5792.5440.947EM Masters
24119.88 Jens JL Jørgensen1995(S)Aalborg SK245.0215.0305.0765.0439.952DM Styrkeløft
25108.91 Bo H Jensen1986(S)Herkules252.5217.5275.0745.0439.774DM Styrkeløft
26112.90 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK270.0225.0257.5752.5439.460SM Styrkeløft
27122.79 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF280.0215.0250.0745.0426.140DM Styrkeløft
2858.87 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK187.5102.5200.0490.0425.320EM Masters
29101.72 Jesper Vogelius2000(J)Rødby M255.0170.0275.0700.0423.150DM Styrkeløft
3077.75 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M237.5152.5210.0600.0417.240SM Styrkeløft
3190.48 Ronni B Christensen1995(S)Sportshøjskolen240.0187.5222.5650.0413.855Aask Open, Udstyr
3282.62 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF237.5145.0235.0617.5413.293DM Styrkeløft
3391.30 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK210.0190.0232.5632.5400.879TSK Cup, Udstyr
34102.97 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen260.0145.0255.0660.0397.188NM Sub-Junior/Junior, Udstyr
3591.38 Keld B Ingerslev1966(M2)Aarhus AK235.0160.0230.0625.0395.938DM Styrkeløft
36130.51 Thomas Skov1971(M1)Rødby M260.0180.0260.0700.0395.640DM Styrkeløft
3789.20 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK247.5140.0227.5615.0394.400SM Styrkeløft
3873.70 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK210.0125.0205.0540.0389.556EM Masters
3974.00 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK195.0142.5202.5540.0388.422SM Styrkeløft
40110.53 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK235.0202.5220.0657.5386.347DM Styrkeløft
41122.70 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF230.0170.0260.0660.0377.586DM Styrkeløft
42104.70 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK240.0165.0212.5617.5369.389VM Masters
43124.19 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK240.0160.0245.0645.0368.037DM Styrkeløft
44104.21 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK220.0165.0215.0600.0359.520DM Styrkeløft
4573.70 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF175.0142.5175.0492.5355.290DM Styrkeløft
4687.41 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK180.0150.0200.0530.0343.546DM Styrkeløft
4781.76 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF185.0137.5185.0507.5341.852DM Styrkeløft
4880.53 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK155.0145.0197.5497.5338.250DM Styrkeløft
4981.05 David Bisp1992(S)Tårnby SK175.0115.0205.0495.0335.214SM Styrkeløft
5093.68 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK175.0210.0140.0525.0328.650DM Styrkeløft
51111.39 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem165.0135.0250.0550.0322.465DM Styrkeløft
5292.92 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC205.0130.0177.5512.5322.055Aask Open, Udstyr
5384.20 Patrick S Poulsen1994(S)Thisted VF190.0100.0195.0485.0321.022DM Styrkeløft
54118.89 Henning G Thorsen1959(M3)Videbæk SK200.0175.0175.0550.0316.910DM Styrkeløft
55108.83 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas150.0175.0200.0525.0310.013DM Styrkeløft
5672.93 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK150.0100.0170.0420.0305.298DM Styrkeløft
5770.70 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK140.095.0165.0400.0297.480SM Styrkeløft
5892.07 Steen Wissing1945(M4)Rødby M175.0115.0177.5467.5295.086EM Masters
5988.40 Morten O Nielsen1998(J)Horsens SK190.055.0200.0445.0286.758JM Styrkeløft
6094.34 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK155.0125.0175.0455.0283.920DM Styrkeløft
6191.01 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M130.0100.0160.0390.0247.572DM Styrkeløft
6271.28 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas60.062.5100.0222.5164.472DM Styrkeløft


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt