Rangliste

3-Kamp Rangliste 2019 Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævne
161.70 Emma A Badalyan1993(S)Ares170.087.5165.0422.5460.990VM Klassisk
282.30 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK185.0105.0217.5507.5457.308VM Klassisk
351.66 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK112.585.0152.5350.0438.550NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
471.10 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK162.582.5187.5432.5425.710DM Klassisk
582.95 Anne Karlsen1992(S)AK Frem162.595.0205.0462.5415.048VM Klassisk
671.80 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK145.0100.0177.5422.5413.163VM Klassisk
771.20 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK152.577.5190.0420.0413.028JM Klassisk Styrkeløft
8109.12 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK192.5106.0202.5501.0408.065DM Klassisk
951.78 Isabel SR Nielsen1999(J)PO Esbjerg115.065.0137.5317.5397.097NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
1056.48 Mathilde Østergaard1994(S)Holstebro S120.067.5150.0337.5394.470JM Klassisk Styrkeløft
1153.88 Camilla V Havsteen1994(S)Odense BBC120.065.0140.0325.0394.128Aask Open, Klassisk
1256.71 Eva Buxbom1969(M2)Horsens SK112.572.5150.0335.0390.275DM Klassisk
1361.94 Mia Toft2000(J)Horsens SK150.567.5137.5355.5386.748DM Klassisk
1449.86 Lisette I Hansen1989(S)Target110.060.0130.0300.0386.220Aask Open, Klassisk
1558.70 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK110.085.0145.0340.0385.560TSK Cup, Klassisk
1674.47 Maren M Bielefeldt1999(J)Videbæk SK140.0100.0162.5402.5384.347NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
17112.79 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK187.590.0192.5470.0380.183SM Klassisk Styrkeløft
1869.35 Anne Skaalum1979(M1)HG Styrkeløft132.582.5160.0375.0375.488TSK Cup, Klassisk
1971.30 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK145.082.5150.0377.5370.856NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
2083.59 Cecilie BE Rasmussen1995(S)Roskilde AK145.085.0180.0410.0366.499DM Klassisk
2154.55 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen95.072.5137.5305.0366.305TSK Cup, Klassisk
2268.71 Kathrine H Dahl1994(S)Thisted VF130.072.5160.0362.5365.328DM Klassisk
2373.60 Annika Bell1997(J)HG Styrkeløft142.567.5167.5377.5363.193NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
2471.40 Mette Majgaard1995(S)Odense BBC137.565.0165.0367.5360.701TSK Cup, Klassisk
2562.97 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK130.067.5135.0332.5357.205DM Klassisk
2671.05 Kathrine J Forsberg1996(J)Horsens SK122.592.5147.5362.5356.990TSK Cup, Klassisk
2762.50 Channe Hviid1994(S)Københavns SK125.070.0130.0325.0351.163TSK Cup, Klassisk
28109.59 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK175.070.0182.5427.5347.857DM Klassisk
29102.32 Anna S Rye1996(J)Horsens SK162.580.0172.5415.0343.288NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
3081.13 Julie A Hansen1991(S)ER Powerlifting140.085.0150.0375.0340.500DM Klassisk
3175.22 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK125.077.5155.0357.5339.232JM Klassisk Styrkeløft
3261.70 Lærke Vad1985(S)AK Nordland112.562.5135.0310.0338.241TSK Cup, Klassisk
3382.32 Kathrine Lybech1993(S)AK Frem135.080.0157.5372.5335.623JM Klassisk Styrkeløft
3451.49 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC102.550.0112.5265.0332.867DM Klassisk
3558.70 Katrine Steenhard1985(S)Hvidovre SF100.067.5122.5290.0328.860TSK Cup, Klassisk
3671.11 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK112.565.0155.0332.5327.247DM Klassisk
3756.03 Sebine CM Nielsen1999(J)Roskilde AK92.550.0135.0277.5326.368DM Klassisk
3894.89 Christina V Møller1987(S)AK Nordland142.562.5170.0375.0317.513DM Klassisk
3954.90 Mie Jungclaus1999(J)Holstebro S82.555.0127.5265.0316.675TSK Cup, Klassisk
4078.80 Naja F Pedersen1998(J)Sportshøjskolen132.560.0150.0342.5316.093JM Klassisk Styrkeløft
4189.35 Maria A Hansen1994(S)Roskilde AK130.077.5152.5360.0312.012TSK Cup, Klassisk
4266.69 Erika M Andersen1991(S)Sportshøjskolen95.077.5130.0302.5311.424DM Klassisk
4367.48 Maria H Nielsen1988(S)Aarhus SVK120.062.5120.0302.5308.792JM Klassisk Styrkeløft
4462.73 Mia T Kastrup1999(J)Horsens SK112.562.5110.0285.0307.088DM Klassisk
4562.14 Ulla N Hembo1964(M2)HG Styrkeløft100.052.5130.0282.5306.569DM Klassisk
4669.30 Laura E Lillelund1997(J)SDU Styrkeløft125.060.0120.0305.0305.549TSK Cup, Klassisk
47164.70 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK155.085.0155.0395.0303.795DM Klassisk
4862.60 Line G Bornhuus1990(S)Hvidovre SF102.557.5120.0280.0302.176TSK Cup, Klassisk
4982.55 Katrine Kristensen1997(J)Fyns SK115.075.0145.0335.0301.400TSK Cup, Klassisk
5079.44 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK110.072.5135.0317.5291.656DM Klassisk
5167.38 Josephine Galsklint1995(S)Sportshøjskolen100.047.5135.0282.5288.687Aask Open, Klassisk
5270.91 Marie L Kalmejer2004(SJ)Horsens SK115.057.5120.0292.5288.434DM Klassisk
5367.72 Jeanette H Sørensen1994(S)Aarhus AK100.062.5120.0282.5287.642JM Klassisk Styrkeløft
5470.32 Cathrine MD Espersen1990(S)Hydra SK110.050.0130.0290.0287.593JM Klassisk Styrkeløft
5561.45 Shiella Sørensen1988(S)Hvidovre SF107.545.0110.0262.5287.306TSK Cup, Klassisk
5669.00 Rikke K Christensen1991(S)Hvidovre SF95.065.0125.0285.0286.368TSK Cup, Klassisk
5781.81 Marie LS Veigert1995(S)Aarhus AK117.565.0127.5310.0280.240Aask Open, Klassisk
5871.92 Tine Ø Nielsen1990(S)Aalborg SK102.555.0127.5285.0278.388JM Klassisk Styrkeløft
5990.74 Siw Busborg1995(S)Odense BBC125.060.0137.5322.5277.737Aask Open, Klassisk
6062.50 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF75.045.0130.0250.0270.125DM Klassisk
6190.96 Maria S Rosenbeck1988(S)Sportshøjskolen100.065.0140.0305.0262.392Aask Open, Klassisk
6271.02 Astrid B Nielsen1993(S)Sportshøjskolen95.065.0102.5262.5258.589JM Klassisk Styrkeløft
6348.90 Sofie J Lanng1997(J)Hydra SK75.037.585.0197.5257.994JM Klassisk Styrkeløft
6470.00 Dorthe Madsen1978(M1)Fyns SK87.555.0115.0257.5256.161TSK Cup, Klassisk
6559.04 Karoline R Grønkjær2001(SJ)Thisted VF77.542.575.0195.0220.136DM Klassisk
6671.00 Henriette V Nielsen1977(M1)Pure PP75.037.595.0207.5204.429DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt