Rangliste

Bænkpres Rangliste 2019 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne

59 kg
158.87 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK102.588.970EM Masters (3-kamp)

66 kg
165.90 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK157.5123.827EM Masters (3-kamp)
259.50 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK102.588.0892. runde af Divisionsturneringen, Øst
363.10 Niels Andersen1959(M3)Københavns SK57.546.8913. runde af Divisionsturneringen, Øst

74 kg
173.90 Matti Christensen1995(S)Thisted VF275.0198.000VM Bænkpres
269.45 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK170.0128.163DM Styrkeløft (3-kamp)
373.35 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF157.5114.014JM Bænkpres
474.00 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK142.5102.500SM Styrkeløft (3-kamp)
573.70 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK125.090.175EM Masters (3-kamp)
672.93 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK100.072.690DM Styrkeløft (3-kamp)
770.70 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK95.070.652SM Styrkeløft (3-kamp)
871.28 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas62.546.200DM Styrkeløft (3-kamp)
966.25 Niels Andersen1959(M3)Københavns SK60.046.9681. runde af Divisionsturneringen, Øst

83 kg
182.75 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen270.0180.549EM Bænkpres
282.65 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF205.0137.186TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
382.40 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK200.0134.080SM Styrkeløft (3-kamp)
482.45 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK200.0134.0203. runde af Divisionsturneringen, Øst
582.32 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.452DM Styrkeløft (3-kamp)
682.75 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK187.5125.381TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
782.60 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF175.0117.145TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
882.65 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK162.5108.745TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
977.75 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M152.5106.049SM Styrkeløft (3-kamp)
1082.60 Keld B Ingerslev1966(M2)Aarhus AK147.598.737JM Styrkeløft (3-kamp)
1180.53 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.098.586DM Styrkeløft (3-kamp)
1282.62 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF145.097.049DM Styrkeløft (3-kamp)
1379.68 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK142.597.527DM Styrkeløft (3-kamp)
1482.85 Benjamin L Svendsen1988(S)Videbæk SK140.093.548JM Bænkpres
1581.76 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF137.592.620DM Styrkeløft (3-kamp)
1674.85 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK132.594.5523. runde af Divisionsturneringen, Øst
1780.45 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK125.085.0381. runde af Divisionsturneringen, Øst
1881.05 David Bisp1992(S)Tårnby SK115.077.878SM Styrkeløft (3-kamp)

93 kg
192.47 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen235.0148.027DM Styrkeløft (3-kamp)
291.80 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK215.0135.9022. runde af Divisionsturneringen, Vest
392.92 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK212.5133.5352. runde af Divisionsturneringen, Vest
492.90 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK202.5127.271VM Masters (3-kamp)
583.15 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK200.0133.3602. runde af Divisionsturneringen, Øst
687.80 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK195.0126.1073. runde af Divisionsturneringen, Øst
791.31 Lars Merring-Mikkelsen1996(J)Aalborg SK192.5122.007NM Sub-Junior/Junior, Udstyr (3-kamp)
884.10 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK190.0125.8562. runde af Divisionsturneringen, Øst
991.30 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK190.0120.422TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1090.48 Ronni B Christensen1995(S)Sportshøjskolen187.5119.381Aask Open, Udstyr (3-kamp)
1185.25 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF185.0121.582Aask Open, Udstyr (3-kamp)
1286.50 Michael Melchorsen1972(M1)Ares185.0120.602SM Bænkpres
1391.45 Simon B Rasmussen1999(J)Sportshøjskolen185.0117.161DM Styrkeløft (3-kamp)
1491.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK180.0113.724TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1587.73 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK177.5114.8431. runde af Divisionsturneringen, Vest
1684.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK170.0112.0642. runde af Divisionsturneringen, Øst
1792.90 Rasmus Jensen1973(M1)Roskilde AK165.0103.703SM Bænkpres
1891.38 Keld B Ingerslev1966(M2)Aarhus AK160.0101.360DM Styrkeløft (3-kamp)
1987.41 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK150.097.230DM Styrkeløft (3-kamp)
2092.60 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF150.094.425DM Styrkeløft (3-kamp)
2189.20 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK140.089.782SM Styrkeløft (3-kamp)
2283.20 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF135.089.991JM Styrkeløft (3-kamp)
2385.68 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden135.088.4793. runde af Divisionsturneringen, Vest
2492.92 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC130.081.692Aask Open, Udstyr (3-kamp)
2592.07 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.588EM Masters (3-kamp)
2692.10 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK112.570.999EM Masters Klassisk (3-kamp)
2784.20 Patrick S Poulsen1994(S)Thisted VF100.066.190DM Styrkeløft (3-kamp)
2891.01 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.480DM Styrkeløft (3-kamp)
2988.40 Morten O Nielsen1998(J)Horsens SK55.035.442JM Styrkeløft (3-kamp)

105 kg
1104.20 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK240.0143.8082. runde af Divisionsturneringen, Vest
2104.85 Rune Glud1982(S)AK Nordland240.0143.496JM Bænkpres
3104.55 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK217.5130.174SM Styrkeløft (3-kamp)
496.45 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK215.0132.8491. runde af Divisionsturneringen, Vest
598.08 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK207.5127.281DM Styrkeløft (3-kamp)
6104.61 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0122.652DM Styrkeløft (3-kamp)
7101.65 Egill A Valsson1978(M1)Aarhus AK200.0120.940JM Bænkpres
894.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK197.5123.3781. runde af Divisionsturneringen, Øst
9100.90 Kasper Martinussen1996(J)Pure PP195.0118.248TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1093.65 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK192.5120.5241. runde af Divisionsturneringen, Øst
11104.40 Martin A Dreyer1995(S)Sportshøjskolen187.5112.275Aask Open, Udstyr (3-kamp)
12103.75 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK185.0111.019JM Styrkeløft (3-kamp)
13104.86 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK175.0104.6152. runde af Divisionsturneringen, Vest
14101.72 Jesper Vogelius2000(J)Rødby M170.0102.765DM Styrkeløft (3-kamp)
15104.21 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK165.098.868DM Styrkeløft (3-kamp)
16101.40 Jonas Mølvig1998(J)Tårnby SK155.093.822SM Bænkpres
17102.97 Lasse Justesen2000(J)Sportshøjskolen145.087.261NM Sub-Junior/Junior, Udstyr (3-kamp)
18103.80 Henrik Dahl1990(S)AK Jyden140.084.0002. runde af Divisionsturneringen, Vest
1993.51 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK125.078.325DM Styrkeløft (3-kamp)
2094.34 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK125.078.000DM Styrkeløft (3-kamp)
2197.40 Mathias Monhart1990(S)Hvidovre SF117.572.286SM Bænkpres
22101.23 Carsten Henriksen1947(M4)90.054.513Jørgen Krog Cup

120 kg
1119.72 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen297.5171.122VM Bænkpres
2119.66 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen295.0169.714EM Bænkpres
3119.45 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF265.0152.508VM Masters (3-kamp)
4112.85 Thomas J Sørensen1981(S)Thisted VF255.0148.946JM Bænkpres
5118.60 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF255.0147.008JM Styrkeløft (3-kamp)
6105.84 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK250.0148.9751. runde af Divisionsturneringen, Vest
7112.70 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK227.5132.9282. runde af Divisionsturneringen, Øst
8108.91 Bo H Jensen1986(S)Herkules217.5128.390DM Styrkeløft (3-kamp)
9119.88 Jens JL Jørgensen1995(S)Aalborg SK215.0123.647DM Styrkeløft (3-kamp)
10119.60 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK205.0117.957JM Bænkpres
11110.45 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK202.5119.0301. runde af Divisionsturneringen, Øst
12109.05 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK182.5107.693JM Bænkpres
13107.55 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK177.5105.204DM Styrkeløft (3-kamp)
14108.83 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas175.0103.338DM Styrkeløft (3-kamp)
15118.89 Henning G Thorsen1959(M3)Videbæk SK175.0100.835DM Styrkeløft (3-kamp)
16111.39 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem135.079.151DM Styrkeløft (3-kamp)
17105.85 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK105.062.570TSK Cup, Udstyr (3-kamp)

120+ kg
1132.20 John S Christensen1961(M2)Aalborg SK285.0160.712JM Bænkpres
2144.20 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK245.0136.318EM Masters (3-kamp)
3129.92 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK240.0135.7683. runde af Divisionsturneringen, Vest
4122.79 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF215.0122.980DM Styrkeløft (3-kamp)
5130.51 Thomas Skov1971(M1)Rødby M180.0101.736DM Styrkeløft (3-kamp)
6126.72 Henning G Thorsen1959(M3)Videbæk SK175.099.4532. runde af Divisionsturneringen, Vest
7122.70 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF170.097.257DM Styrkeløft (3-kamp)
8123.14 Jesper B Jensen1990(S)Videbæk SK167.595.7433. runde af Divisionsturneringen, Vest
9124.19 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK160.091.296DM Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt