Rangliste

Bænkpres Rangliste 2019 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne

53 kg
152.81 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft60.057.936DM Klassisk (3-kamp)
252.66 Luchas SE Karlson2004(SJ)AK Frem52.550.846Jørgen Krog Cup

59 kg
158.25 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft75.065.745SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
256.46 Luchas SE Karlson2004(SJ)AK Frem65.058.702JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)

66 kg
165.63 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK137.5108.460SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
265.80 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK137.5108.240TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
363.97 Mathias Brogaard1998(J)Holstebro S107.586.645NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
465.00 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.573.556JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
563.80 Magnus H Berg-jensen1997(J)PO Esbjerg87.570.683DM Klassisk Bænkpres
662.00 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M82.568.318TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
762.04 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK75.062.078DM Klassisk (3-kamp)
865.37 Dat Nguyen2002(SJ)Gudenådalens SK70.055.398DM Klassisk (3-kamp)
963.90 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.052.436DM Klassisk Bænkpres
1064.16 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia65.052.260DM Klassisk Bænkpres
1164.24 Gert F Karlson1966(M2)AK Frem65.052.202Jørgen Krog Cup
1264.05 Niels Andersen1959(M3)Københavns SK60.048.3062. runde af Divisionsturneringen, Øst

74 kg
173.69 Matti Christensen1995(S)Thisted VF196.0141.414DM Klassisk (3-kamp)
273.20 Sebastian P Holt1998(J)HG Styrkeløft145.0105.1112. runde af Divisionsturneringen, Øst
372.27 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK137.5100.609DM Klassisk (3-kamp)
473.94 Jens-Peter S Bjertrup1995(S)Aalborg SK135.097.160DM Klassisk (3-kamp)
573.06 Dan Kristensen1969(M2)Thisted VF133.096.545DM Klassisk Bænkpres
669.45 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK130.098.007DM Klassisk (3-kamp)
773.02 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem130.094.406JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
873.12 Oliver MG Christensen1995(S)Hvidovre SF127.592.501DM Klassisk (3-kamp)
973.21 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF127.592.425Jørgen Krog Cup
1073.30 Benjamin M Stougaard1992(S)Holstebro S127.592.336JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1173.72 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK127.591.966NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
1272.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF125.091.163TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1371.67 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.590.185DM Klassisk (3-kamp)
1472.20 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC122.589.695TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1572.80 Per Frederiksen1988(S)Ares120.087.336SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1672.20 John Terragni1947(M4)Aalborg SK117.586.034DM Klassisk Bænkpres
1773.00 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting115.083.536Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1872.10 Alexander H Madsen1998(J)SDU Styrkeløft110.080.630TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1972.85 Andreas Espensen1996(J)PO Esbjerg107.578.196DM Klassisk (3-kamp)
2072.80 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK100.072.7801. runde af Divisionsturneringen, Øst
2170.65 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK97.572.5503. runde af Divisionsturneringen, Øst
2269.80 Christian Bak1991(S)Aarhus AK95.071.345Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2370.90 Jakob T Thiberg2000(J)Ares92.568.654TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2473.37 Linus B Nikolajsen2000(J)Ares92.566.942DM Klassisk (3-kamp)
2573.86 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK87.563.026DM Klassisk Bænkpres
2669.35 Dat Nguyen2002(SJ)Gudenådalens SK85.064.158NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
2772.61 Peter I Jensen-Smidt2002(SJ)Gudenådalens SK82.560.159Jørgen Krog Cup
2868.50 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas62.547.631DM Klassisk Bænkpres

83 kg
180.48 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK177.5120.718DM Klassisk Bænkpres
282.32 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK170.5114.371DM Klassisk (3-kamp)
382.70 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK170.0113.713TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
481.76 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF162.5109.460DM Klassisk (3-kamp)
582.54 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK160.0107.152DM Klassisk Bænkpres
681.82 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas157.5106.045DM Klassisk Bænkpres
782.58 Mads JT Mark1993(S)Aarhus SVK157.5105.446DM Klassisk Bænkpres
882.93 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen157.5105.179DM Klassisk (3-kamp)
981.58 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK155.0104.548DM Klassisk Bænkpres
1082.22 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK152.5102.373Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1181.10 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK150.0101.535TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1282.16 Andreas Evald1992(S)Odense BBC150.0100.740Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1381.50 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK147.599.548JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1482.00 Jakob LR Nielsen2000(J)Pure PP145.097.498DM Klassisk Bænkpres
1582.35 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK145.097.237VM Klassisk (3-kamp)
1682.52 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen145.097.121JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1782.76 Tim D Klerk1991(S)Aarhus AK145.096.947JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1879.70 Jonas K Larsen1990(S)Fyns SK140.095.802TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1980.20 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK140.095.424DM Klassisk (3-kamp)
2081.40 Simon Donde1966(M2)Københavns SK140.094.5562. runde af Divisionsturneringen, Øst
2182.45 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK140.093.814TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2282.65 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK140.093.688DM Klassisk (3-kamp)
2382.08 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem137.592.400JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2482.74 Kristoffer Moos1996(J)AK Jyden135.090.275DM Klassisk Bænkpres
2581.26 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden132.589.583JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2682.30 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK132.588.894DM Klassisk (3-kamp)
2782.65 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK132.588.669DM Klassisk (3-kamp)
2876.75 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.091.182Jørgen Krog Cup
2977.94 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK130.090.259JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3078.87 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK130.089.557DM Klassisk (3-kamp)
3181.85 Mathias Kloch1995(S)VK Kono130.087.503TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3274.94 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF127.590.9081. runde af Divisionsturneringen, Vest
3382.95 Jannick J Egede2000(J)VK Kono127.585.132TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3481.11 Anton S Egholm1996(J)Aalborg SK125.084.613DM Klassisk (3-kamp)
3582.40 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK125.083.800VM Klassisk (3-kamp)
3682.70 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.083.613VM Klassisk (3-kamp)
3780.20 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK122.583.496Jørgen Krog Cup
3881.05 Sadiq SH Al-sharifi1999(J)VK Kono122.582.957TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3982.54 Paw Eistrup1993(S)Aalborg SK122.582.038DM Klassisk (3-kamp)
4078.88 Sebastian Jensen1993(S)Zielkes FK120.082.668Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4179.74 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF120.082.092Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4280.52 Aske L Jernsen1993(S)Aarhus SVK120.081.588JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4381.26 John Koedstrøm1960(M2)Horsens SK120.081.132DM Klassisk Bænkpres
4481.81 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft120.080.796NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
4581.92 Benjamin L Svendsen1988(S)Videbæk SK120.080.736Jørgen Krog Cup
4682.55 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK120.080.364TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4775.15 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M117.583.613TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4880.72 Jonas H Beck1994(S)Aarhus SVK117.579.771Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4981.69 Uzay D Dinc1997(J)Hvidovre SF117.579.183SM Klassisk Bænkpres
5081.58 Karsten Lyngbeck1991(S)Odense BBC115.077.568Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5181.82 Michael Bisfelt1978(M1)Hydra SK115.077.430JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5282.43 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF115.077.073Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5374.70 Gert Olsen1963(M2)Ares112.580.3932. runde af Divisionsturneringen, Øst
5477.48 Morten L Jensen1993(S)Roskilde AK112.578.413SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5581.28 Rune B Bildtoft1992(S)Aarhus AK112.576.050JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5682.26 Anders E Nielsen1988(S)Roskilde AK112.575.499SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5774.92 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus SVK110.078.441Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5880.99 Rasmus Bergholt1989(S)Norce110.074.525DM Klassisk (3-kamp)
5981.90 Nichlas T Sørensen1991(S)Roskilde AK110.074.019TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6076.83 Alexander H Madsen1998(J)SDU Styrkeløft107.575.347Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6182.55 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.993TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6279.35 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK105.072.051VM Klassisk (3-kamp)
6382.02 Marcus Leth1998(J)Sportshøjskolen105.070.592Aask Open, Klassisk (3-kamp)
6477.15 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK102.571.648TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6578.98 Jakob Wiegersma1986(S)Københavns SK97.567.109SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6678.23 Linus B Nikolajsen2000(J)Ares95.065.797SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6777.82 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK92.564.288Jørgen Krog Cup
6878.92 Elias Pedersen2000(J)HG Styrkeløft92.563.696NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
6980.06 Peter I Jensen-Smidt2002(SJ)Gudenådalens SK87.559.710DM Klassisk Bænkpres
7077.80 Emil D Monberg1998(J)Horsens SK82.557.346Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7179.22 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia80.054.960DM Klassisk Bænkpres
7279.20 Keld Petersen1954(M3)Teutonia70.048.097DM Klassisk (3-kamp)

93 kg
189.54 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK192.5123.219EM Klassisk Bænkpres
292.85 Morten Hegner1989(S)Københavns SK182.5114.7383. runde af Divisionsturneringen, Øst
391.15 Rene S Jakobsen1989(S)Aarhus SVK177.5112.588Aask Open, Klassisk (3-kamp)
492.40 Kasper Pørksen1988(S)Rødby M175.0110.268TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
589.93 Birk S Granberg1993(S)Odense BBC172.5110.159Aask Open, Klassisk (3-kamp)
691.50 Jukka Rysgaard1991(S)Thisted VF172.5109.210TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
790.85 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK170.0108.018DM Klassisk (3-kamp)
892.42 Martin Faber1982(S)AK Frem170.0107.117Jørgen Krog Cup
992.75 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.930VM Klassisk (3-kamp)
1091.93 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK165.0104.231DM Klassisk (3-kamp)
1188.29 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK162.5104.780DM Klassisk (3-kamp)
1289.76 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem162.5103.886JM Klassisk Bænkpres
1392.05 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK162.5102.5862. runde af Divisionsturneringen, Øst
1489.50 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK160.0102.432TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1591.20 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas160.0101.472DM Klassisk (3-kamp)
1691.41 Daniel H Machado1998(J)Target160.0101.344SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1788.76 Marc B Sørensen1995(S)Hydra SK157.5101.273JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1890.94 Bent M Kristensen1968(M2)Ares155.598.758DM Klassisk Bænkpres
1990.40 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK155.098.735DM Klassisk (3-kamp)
2090.80 Daniel E Ussing1995(S)Pure PP155.098.518TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2191.59 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK152.596.502DM Klassisk (3-kamp)
2292.41 Niels C Dall1994(S)Odense BBC152.596.090Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2389.58 Dennis Thomsen1975(M1)AK Jyden150.095.985Jørgen Krog Cup
2489.84 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK150.095.850JM Klassisk Bænkpres
2589.92 Frederik S Haslund1992(S)Roskilde AK150.095.805SM Klassisk Bænkpres
2691.53 Marc Pedersen1994(S)Roskilde AK147.593.368SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2789.71 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK145.092.713DM Klassisk (3-kamp)
2891.14 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK145.091.988DM Klassisk (3-kamp)
2991.34 Michael Broek1977(M1)AK Odin145.091.887JM Klassisk Bænkpres
3091.53 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK145.091.785DM Klassisk (3-kamp)
3192.46 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK145.091.336Aask Open, Klassisk (3-kamp)
3292.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK145.091.263Jørgen Krog Cup
3387.76 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK142.592.169DM Klassisk Bænkpres
3488.46 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)PO Esbjerg142.591.784DM Klassisk (3-kamp)
3585.51 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF140.091.854Jørgen Krog Cup
3690.55 Vijith Arasaratnam2000(J)AK Frem140.089.096TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3789.64 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF137.587.959Jørgen Krog Cup
3892.96 Frederik M Christensen1995(S)Thisted VF137.586.391JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3987.40 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK135.087.521VM Klassisk (3-kamp)
4088.50 Casper M Jensen1991(S)Ares135.086.9402. runde af Divisionsturneringen, Øst
4192.26 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK135.085.131DM Klassisk (3-kamp)
4291.28 Marcus Kruhøffer2000(J)AK Atlas132.583.992SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4391.65 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK132.583.8203. runde af Divisionsturneringen, Øst
4491.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Aarhus AK132.583.753DM Klassisk Bænkpres
4592.51 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK132.583.449DM Klassisk (3-kamp)
4692.55 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF132.583.422TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4789.33 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF130.083.304DM Klassisk (3-kamp)
4890.92 Nikolaj A Søndergaard1994(S)Videbæk SK130.082.563Jørgen Krog Cup
4992.35 Adam E Karsø2000(J)Aarhus SVK130.081.939TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
92.35 Asger V Jensen1999(J)Roskilde AK130.081.939TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5192.66 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem130.081.809JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5285.21 Niklas Johansen1991(S)HG Styrkeløft127.583.819Jørgen Krog Cup
5390.32 Kevin AG Rister1993(S)Roskilde AK127.581.243SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5489.11 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.080.213DM Klassisk (3-kamp)
5591.30 Jonas Andersen1999(J)Odense BBC125.079.225TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5691.43 Marcus B Strangholt1990(S)Odense BBC125.079.175Aask Open, Klassisk (3-kamp)
5791.88 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland125.078.9883. runde af Divisionsturneringen, Vest
5892.27 Rasmus Jensen1973(M1)Roskilde AK125.078.825DM Klassisk (3-kamp)
5988.98 John Smedemark1976(M1)AK Odin122.578.657Jørgen Krog Cup
6092.05 Philip K Nickel2001(SJ)Ares122.577.334TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6189.45 Danny Tran1999(J)VK Kono120.076.848TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6292.93 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK120.075.408DM Klassisk (3-kamp)
6384.23 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF117.577.762NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
6489.86 Rasmus Mogensen1998(J)Videbæk SK117.575.071JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6590.35 Christopher T Nielsen1988(S)Københavns SK117.574.859TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6691.95 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC117.574.213DM Klassisk (3-kamp)
6789.08 Peter Rasmussen2000(J)Pure PP115.073.807DM Klassisk Bænkpres
6890.04 Kasper Hartvigsen1992(S)Roskilde AK112.571.798SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6988.78 Mike M Hamborg1994(S)AK Frem110.070.719JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7091.50 Henrik Lund1981(S)Ares110.069.641SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7191.81 Thomas Holbæk1991(S)Ares110.069.531SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7288.55 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.209DM Klassisk (3-kamp)
7391.18 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.177DM Klassisk (3-kamp)
7486.68 Jakob Engel1999(J)Horsens SK102.566.748Aask Open, Klassisk (3-kamp)
7589.30 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.064.100DM Klassisk (3-kamp)
7692.61 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK100.062.940Jørgen Krog Cup
7788.42 Jonas B Kristensen1984(S)Roskilde AK97.562.819SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7892.65 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.357TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7988.34 Victor Fredhave2000(J)Grenå SK95.061.237Jørgen Krog Cup
8086.67 Jonas J Pedersen1998(J)Sportscenter92.560.236Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8188.14 Morten O Nielsen1998(J)Horsens SK85.054.859Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8287.25 Rene Rosfeldt1964(M2)Ares75.048.6681. runde af Divisionsturneringen, Øst

105 kg
1104.84 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.096DM Klassisk Bænkpres
2104.54 Rune Glud1982(S)AK Nordland190.0113.715DM Klassisk Bænkpres
3104.13 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK185.0110.871DM Klassisk (3-kamp)
4103.05 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK182.5109.792TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5104.85 Daniel KB Fischer1995(S)Sportshøjskolen175.0104.633DM Klassisk (3-kamp)
698.70 Martin Faber1982(S)AK Frem172.5105.536TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
799.71 Jesper Vogelius2000(J)Rødby M172.5105.104Aask Open, Klassisk (3-kamp)
8104.43 Bo H Jensen1986(S)Herkules172.5103.276Aask Open, Klassisk (3-kamp)
9100.88 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK170.0103.105JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1099.48 Nikolaj K Stidsen1998(J)Pure PP167.5102.158DM Klassisk Bænkpres
11104.85 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.654TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1299.38 Egill A Valsson1978(M1)Aarhus AK162.599.141Aask Open, Klassisk (3-kamp)
13103.06 Jacob W Rousing1993(S)AK Jyden162.597.760JM Klassisk Bænkpres
14103.65 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK162.597.549TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1593.02 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem160.0100.496DM Klassisk Bænkpres
1699.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen160.097.392DM Klassisk (3-kamp)
17100.90 Rasmus Dalgas1986(S)Target160.097.024TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
18100.48 Laurits N Søgaard2001(SJ)Horsens SK156.595.058DM Klassisk (3-kamp)
19102.60 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK155.093.403TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
20103.74 Mads B Holst1989(S)Aalborg SK155.093.016JM Klassisk Bænkpres
2196.75 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK150.092.550DM Klassisk (3-kamp)
2298.00 Frederik F Tolberg1998(J)SDU Styrkeløft150.092.040TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
23102.90 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland147.588.7803. runde af Divisionsturneringen, Vest
24103.60 Jørgen Grandjean-Thomsen1989(S)Thisted VF147.588.559Jørgen Krog Cup
25103.86 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem147.588.485JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2699.39 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF145.088.465Jørgen Krog Cup
27102.00 Magne J Pedersen2002(SJ)AK Frem145.087.566TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
28103.84 Martin BThomsen2002(SJ)AK Jyden142.585.486JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2993.02 Kim Salby1961(M2)AK Odin140.087.934DM Klassisk Bænkpres
3098.70 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem140.085.652TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
31103.70 Mathias JE Nissen1997(J)VK Kono140.084.028TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
32104.22 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF140.083.874Aask Open, Klassisk (3-kamp)
33101.68 Søren G Jellesen1996(J)Aalborg SK137.583.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
34104.90 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK137.582.198TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3595.85 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK135.083.646DM Klassisk (3-kamp)
3699.81 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK135.082.229DM Klassisk (3-kamp)
37103.78 Sebastian H Sørensen1998(J)AK Jyden135.081.000JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
38104.15 Johnni Bjerregaard1990(S)Sportshøjskolen135.080.906Jørgen Krog Cup
39104.27 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S135.080.865DM Klassisk (3-kamp)
104.30 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK135.080.865DM Klassisk Bænkpres
4197.32 Jakob S Rasmussen1995(S)Aarhus SVK132.581.554JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4298.73 Kristian A Fisker1995(S)Odense BBC132.581.064Aask Open, Klassisk (3-kamp)
4396.38 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK130.080.353SM Klassisk Bænkpres
4499.66 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK130.079.222Jørgen Krog Cup
45100.96 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK127.577.303DM Klassisk Bænkpres
46102.89 Lasse Justesen2000(J)Gudenådalens SK127.576.742Jørgen Krog Cup
47103.60 Sebastian Sabroe1996(J)Aarhus AK127.576.551JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
48104.62 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK127.576.283SM Klassisk Bænkpres
4996.15 Asger V Jensen1999(J)Roskilde AK125.077.3382. runde af Divisionsturneringen, Øst
50101.80 Bjørn Frederiksen1979(M1)Hjørring SS125.075.550VM Klassisk (3-kamp)
101.80 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK125.075.550TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5294.05 Philip Stehning1974(M1)Rødby M120.074.988TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5395.60 Peter L Bæk1997(J)Hydra SK120.074.436JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5498.80 Jonas Mølvig1998(J)Tårnby SK120.073.392TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5596.54 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK117.572.568DM Klassisk Bænkpres
56102.21 Julius Madsen1937(M4)Roskilde AK117.570.900SM Klassisk Bænkpres
5798.75 Svend Bradtberg1962(M2)Ares115.070.346SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5898.90 Peter Thostrup1974(M1)AK Nordland115.070.300DM Klassisk (3-kamp)
59101.85 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas115.069.495TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
60103.85 Eskild R Andersen2001(SJ)AK Odin115.068.989TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
61100.45 Ole Kringel1964(M2)AK Jyden112.568.344Jørgen Krog Cup
6297.15 Daniel Gildhoff1997(J)Roskilde AK110.067.7491. runde af Divisionsturneringen, Øst
63101.96 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF110.066.440Aask Open, Klassisk (3-kamp)
64101.24 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M102.562.074DM Klassisk (3-kamp)
65102.02 Johannes B Larsen2000(J)Gudenådalens SK100.060.390DM Klassisk (3-kamp)
6699.78 Bjørn V Barfoed1983(S)Roskilde AK92.556.342SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6794.85 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF90.056.025DM Klassisk (3-kamp)

120 kg
1107.90 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK190.0112.4991. runde af Divisionsturneringen, Øst
2113.56 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0110.770DM Klassisk Bænkpres
3119.65 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF190.0109.307DM Klassisk (3-kamp)
4109.30 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M185.0109.095SM Klassisk Bænkpres
5119.80 Jens JL Jørgensen1995(S)Aalborg SK182.5104.956TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6109.24 Bo H Jensen1986(S)Herkules180.0106.164JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7113.15 Jonathan Gelslev1990(S)Københavns SK180.0105.0482. runde af Divisionsturneringen, Øst
8110.19 Rune Glud1982(S)AK Nordland175.0102.9351. runde af Divisionsturneringen, Vest
9119.28 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.599.308Jørgen Krog Cup
10113.16 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK167.597.753SM Klassisk Bænkpres
11119.77 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK167.596.346Aask Open, Klassisk (3-kamp)
12106.97 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.097.977SM Klassisk Bænkpres
13110.46 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS165.096.971DM Klassisk Bænkpres
14118.35 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC162.593.730Aask Open, Klassisk (3-kamp)
15109.67 Stefan Probst1987(S)Pure PP160.094.2401. runde af Divisionsturneringen, Vest
16111.42 Thomas H Jørgensen1994(S)Norce160.093.792DM Klassisk (3-kamp)
17111.44 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas145.084.999DM Klassisk Bænkpres
18119.98 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS140.080.486DM Klassisk (3-kamp)
19106.14 Jacob M Iversen1995(S)Norce132.578.877DM Klassisk (3-kamp)
20106.98 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia132.578.679DM Klassisk Bænkpres
21110.16 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK132.577.937DM Klassisk (3-kamp)
22119.50 Mikkel Lindgreen1990(S)SDU Styrkeløft132.576.254TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
23106.90 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK130.077.2073. runde af Divisionsturneringen, Øst
24113.21 Emil B Eriksen2001(SJ)Gudenådalens SK125.072.938Aask Open, Klassisk (3-kamp)
25107.59 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.566.668Aask Open, Klassisk (3-kamp)
26120.00 Mathias L Kleinsøe1995(S)Aarhus AK110.063.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)

120+ kg
1133.08 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK210.0118.293JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2134.26 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden200.0112.500DM Klassisk Bænkpres
3121.54 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF190.0108.9271. runde af Divisionsturneringen, Vest
4134.49 Lars Mogensen1996(J)Pure PP190.0106.837DM Klassisk (3-kamp)
5155.82 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK185.0101.806DM Klassisk Bænkpres
6128.50 Thomas Skov1971(M1)Rødby M180.0102.024DM Klassisk (3-kamp)
7125.18 Jan Hoffmann1972(M1)Aalborg SK177.5101.122Jørgen Krog Cup
8122.55 Rasmus Mortensen1979(M1)Grenå SK175.0100.135Jørgen Krog Cup
9150.54 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.096.775Jørgen Krog Cup
10122.34 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.598.739DM Klassisk Bænkpres
11121.42 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK170.097.478DM Klassisk Bænkpres
12121.50 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF167.596.028DM Klassisk (3-kamp)
13121.82 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.5452. runde af Divisionsturneringen, Vest
14123.80 Jesper B Jensen1990(S)Videbæk SK165.094.215JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15139.19 Michael K Jensen1980(S)HG Styrkeløft155.086.692SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
16130.45 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK150.084.780DM Klassisk (3-kamp)
17134.16 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK150.084.375DM Klassisk (3-kamp)
18135.54 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.084.240JM Klassisk Bænkpres
19140.94 Kim Nielsen1982(S)AK Odin150.083.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20145.05 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK140.077.826TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
21137.52 Lasse Jørgensen1990(S)PO Esbjerg135.075.641JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22121.02 Emil B Eriksen2001(SJ)Gudenådalens SK130.074.594JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23124.90 Mathias L Kleinsøe1995(S)Aarhus AK130.074.087Jørgen Krog Cup
24125.40 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK127.572.611Aask Open, Klassisk (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt