Rangliste

Bænkpres Rangliste 2019 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

47 kg
146.70 Mia Tovgaard1979(M1)Aalborg SK82.5582.84111.47Aask Open, Udstyr (3-kamp)
245.71 Vibeke Bergmann1979(M1)Aarhus AK65.0507.1389.17EM Bænkpres

52 kg
151.78 Trine Ø Bagger1986(S)AK Jyden105.0646.99131.32EM (3-kamp)
248.30 Vibeke Bergmann1979(M1)Aarhus AK75.0539.2098.87JM Bænkpres
351.30 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC70.0503.5488.18TSK Cup, Udstyr (3-kamp)

57 kg
156.71 Eva Buxbom1969(M2)Horsens SK92.5570.35107.76EM Masters (3-kamp)

63 kg
162.30 Maj B Rames1989(S)Aarhus AK152.5760.20165.17EM Bænkpres
261.45 Anna Schjøtt1995(S)Sportshøjskolen107.5605.11117.66TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
361.94 Mia Toft2000(J)Horsens SK65.0452.5070.71DM Styrkeløft (3-kamp)

72 kg
163.75 Maj B Rames1989(S)Aarhus AK167.5803.39178.29DM Bænkpres
271.80 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen140.0671.64136.91JM Styrkeløft (3-kamp)
371.20 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK125.0626.33122.93TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
470.60 Annette Pedersen1968(M2)Sportshøjskolen120.0612.46118.68VM Bænkpres
568.32 Kathrine H Bak1981(S)Tårnby SK110.0587.77111.31VM Styrkeløft (3-kamp)
671.65 Mette K Knudsen1993(S)Tårnby SK97.5537.7795.47TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
771.87 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK90.0513.5387.95DM Styrkeløft (3-kamp)
871.30 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK85.0498.9883.50JM Styrkeløft (3-kamp)
968.44 Laura G Bramsen1993(S)AK Jyden77.5480.9878.321. runde af Divisionsturneringen, Vest
1069.69 Tanja Rasmussen1972(M1)Horsens SK77.5478.3677.34DM Bænkpres
1169.40 Marie L Kalmejer2004(SJ)Horsens SK65.0438.4765.05DM Styrkeløft (3-kamp)

84 kg
181.30 Julie A Hansen1991(S)Københavns SK150.0668.60136.05DM Bænkpres
272.81 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK132.5644.30128.38DM Bænkpres
374.98 Maren M Bielefeldt1999(J)Videbæk SK130.0629.22123.60NM SJ/J
482.62 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS122.5585.76110.16VM Styrkeløft (3-kamp)
583.68 Jane Aaberg1981(S)Odense BBC122.5583.26109.44VM Styrkeløft (3-kamp)
678.10 Mette K Knudsen1993(S)Tårnby SK100.0530.3792.761. runde af Divisionsturneringen, Øst
776.80 Tanja Rasmussen1972(M1)Horsens SK82.5480.5277.29EM Masters (3-kamp)
876.70 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK75.0458.1070.32SM Bænkpres

84+ kg
1125.54 Annette R Christensen1965(M2)Aarhus AK202.5700.36160.64EM Bænkpres
2102.76 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK192.5723.22159.06VM Bænkpres
388.18 Jane Aaberg1981(S)Odense BBC122.5573.42106.77DM Styrkeløft (3-kamp)
4107.10 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK120.0535.9198.15TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
5110.10 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK120.0532.0997.55TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
6104.76 Anna S Rye1996(J)Horsens SK115.0526.6894.55DM Bænkpres


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt