Rangliste

Bænkpres Rangliste 2019 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne

52 kg
151.66 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK85.0106.505NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
251.70 Lonnie B Pedersen1975(M1)AK Frem67.584.524Jørgen Krog Cup
351.78 Isabel SR Nielsen1999(J)PO Esbjerg65.081.296NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
449.86 Lisette I Hansen1989(S)Target60.077.244Aask Open, Klassisk (3-kamp)
550.69 Caroline MR Jacobi2001(SJ)AK Jyden50.063.565Jørgen Krog Cup
651.49 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC50.062.805DM Klassisk (3-kamp)
748.90 Sofie J Lanng1997(J)Hydra SK37.548.986JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)

57 kg
154.55 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen72.587.073TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
256.71 Eva Buxbom1969(M2)Horsens SK72.584.463DM Klassisk (3-kamp)
356.06 Marianne Nordstrøm1980(S)Rødby M70.082.292DM Klassisk Bænkpres
456.48 Mathilde Østergaard1994(S)Holstebro S67.578.894JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
553.88 Camilla V Havsteen1994(S)Odense BBC65.078.826Aask Open, Klassisk (3-kamp)
654.28 Isabel SR Nielsen1999(J)PO Esbjerg65.078.371DM Klassisk (3-kamp)
754.90 Mie Jungclaus1999(J)Holstebro S55.065.725TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
856.03 Sebine CM Nielsen1999(J)Roskilde AK50.058.805DM Klassisk (3-kamp)

63 kg
162.83 Kamilla W Bøgedal1995(S)AK Jyden115.0123.763Jørgen Krog Cup
261.70 Emma A Badalyan1993(S)Ares87.595.471VM Klassisk (3-kamp)
358.70 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK85.096.390TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
459.21 Mathilde Østergaard1994(S)Holstebro S72.581.664Aask Open, Klassisk (3-kamp)
562.20 Channe Hviid1994(S)Københavns SK72.578.619DM Klassisk (3-kamp)
657.02 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen70.081.207JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
758.70 Katrine Steenhard1985(S)Hvidovre SF67.576.545TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
861.94 Mia Toft2000(J)Horsens SK67.573.433DM Klassisk (3-kamp)
962.97 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK67.572.515DM Klassisk (3-kamp)
1061.70 Lærke Vad1985(S)AK Nordland62.568.194TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1161.91 Sara Nielsen1994(S)AK Jyden62.568.019Jørgen Krog Cup
1262.73 Mia T Kastrup1999(J)Horsens SK62.567.344DM Klassisk (3-kamp)
1362.60 Line G Bornhuus1990(S)Hvidovre SF57.562.054TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1459.37 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK55.061.826Jørgen Krog Cup
1562.85 Ulla N Hembo1964(M2)HG Styrkeløft55.059.175TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1662.71 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF47.551.191Jørgen Krog Cup
1761.45 Shiella Sørensen1988(S)Hvidovre SF45.049.253TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1859.04 Karoline R Grønkjær2001(SJ)Thisted VF42.547.978DM Klassisk (3-kamp)

72 kg
171.04 Annette Pedersen1968(M2)Sportshøjskolen105.0103.415VM Bænkpres
271.80 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK100.097.790VM Klassisk (3-kamp)
371.05 Kathrine J Forsberg1996(J)Horsens SK92.591.094TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
463.66 Emma A Badalyan1993(S)Ares85.090.568DM Klassisk (3-kamp)
571.36 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK85.083.462DM Klassisk (3-kamp)
669.35 Anne Skaalum1979(M1)HG Styrkeløft82.582.607TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
771.10 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK82.581.205DM Klassisk (3-kamp)
866.69 Erika M Andersen1991(S)Sportshøjskolen77.579.786DM Klassisk (3-kamp)
971.20 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK77.576.214JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1064.46 Helle Q Rasmussen1989(S)AK Nordland75.079.1702. runde af Divisionsturneringen, Vest
1168.71 Kathrine H Dahl1994(S)Thisted VF72.573.066DM Klassisk (3-kamp)
1268.77 Laura G Bramsen1993(S)AK Jyden72.573.022Jørgen Krog Cup
1371.07 Astrid B Nielsen1993(S)Sportshøjskolen67.566.461Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1471.22 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK67.566.366JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1571.33 Mette Majgaard1995(S)Odense BBC67.566.299Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1669.00 Rikke K Christensen1991(S)Hvidovre SF65.065.312TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1767.48 Maria H Nielsen1988(S)Aarhus SVK62.563.800JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1867.72 Jeanette H Sørensen1994(S)Aarhus AK62.563.638JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1969.30 Laura E Lillelund1997(J)SDU Styrkeløft60.060.108TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2070.91 Marie L Kalmejer2004(SJ)Horsens SK57.556.701DM Klassisk (3-kamp)
2170.00 Dorthe Madsen1978(M1)Fyns SK55.054.714TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2271.92 Tine Ø Nielsen1990(S)Aalborg SK55.053.724JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2370.32 Cathrine MD Espersen1990(S)Hydra SK50.049.585JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2465.64 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF47.549.471Jørgen Krog Cup
2567.38 Josephine Galsklint1995(S)Sportshøjskolen47.548.540Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2666.95 Shiella Sørensen1988(S)Hvidovre SF40.041.064Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2771.00 Henriette V Nielsen1977(M1)Pure PP37.536.945DM Klassisk (3-kamp)

84 kg
182.30 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK105.094.616VM Klassisk (3-kamp)
274.47 Maren M Bielefeldt1999(J)Videbæk SK100.095.490NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
382.56 Julie A Hansen1991(S)Københavns SK100.089.960DM Klassisk Bænkpres
482.95 Anne Karlsen1992(S)AK Frem95.085.253VM Klassisk (3-kamp)
573.76 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK90.086.463NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
682.88 Cecilie BE Rasmussen1995(S)Roskilde AK85.076.313DM Klassisk Bænkpres
781.12 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK82.574.918Jørgen Krog Cup
882.32 Kathrine Lybech1993(S)AK Frem80.072.080JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
982.55 Katrine Kristensen1997(J)Fyns SK75.067.478TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1079.44 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK72.566.599DM Klassisk (3-kamp)
1173.60 Annika Bell1997(J)HG Styrkeløft67.564.942NM Sub-Junior//Junior, Klassisk (3-kamp)
1276.66 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK65.060.964SM Klassisk Bænkpres
1381.81 Marie LS Veigert1995(S)Aarhus AK65.058.760Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1476.58 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK62.558.656DM Klassisk Bænkpres
1578.80 Naja F Pedersen1998(J)Sportshøjskolen60.055.374JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1682.78 Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen1960(M2)Roskilde AK47.542.674DM Klassisk Bænkpres

84+ kg
1124.20 Annette R Christensen1965(M2)Aarhus AK132.5105.311DM Klassisk Bænkpres
2101.60 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK115.095.312Jørgen Krog Cup
3109.12 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK106.086.337DM Klassisk (3-kamp)
4112.79 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK90.072.801SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5164.70 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK85.065.374DM Klassisk (3-kamp)
6102.78 Anna S Rye1996(J)Horsens SK82.568.162DM Klassisk (3-kamp)
789.35 Maria A Hansen1994(S)Roskilde AK77.567.169TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8107.91 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK72.559.196SM Klassisk Bænkpres
987.10 Marie LS Veigert1995(S)Aarhus AK70.061.355DM Klassisk Bænkpres
1090.96 Maria S Rosenbeck1988(S)Sportshøjskolen65.055.920Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1194.89 Christina V Møller1987(S)AK Nordland62.552.919DM Klassisk (3-kamp)
1290.74 Siw Busborg1995(S)Odense BBC60.051.672Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1384.82 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF47.542.156DM Klassisk Bænkpres


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt