Rangliste

Bænkpres Rangliste 2019 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkIPF-PWilksStævne

52 kg
151.40 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK85.0741.11106.91EM Klassisk (3-kamp)
251.70 Lonnie B Pedersen1975(M1)AK Frem67.5599.7684.52Jørgen Krog Cup
351.78 Isabel SR Nielsen1999(J)PO Esbjerg65.0579.4781.30NM SJ/J (3-kamp)
449.86 Lisette I Hansen1989(S)Target60.0548.1777.24Aask Open, Klassisk (3-kamp)
550.69 Caroline MR Jacobi2001(SJ)AK Jyden50.0463.8863.57Jørgen Krog Cup
651.49 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC50.0461.0562.81DM Klassisk (3-kamp)
748.90 Sofie J Lanng1997(J)Hydra SK37.5367.9048.99JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)

57 kg
154.55 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen72.5625.2987.07TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
256.71 Eva Buxbom1969(M2)Horsens SK72.5615.4284.46DM Klassisk (3-kamp)
356.06 Marianne Nordstrøm1980(S)Rødby M70.0599.2282.29DM Klassisk Bænkpres
456.48 Mathilde Østergaard1994(S)Holstebro S67.5578.4078.89JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
553.88 Camilla V Havsteen1994(S)Odense BBC65.0570.0578.83Aask Open, Klassisk (3-kamp)
654.28 Isabel SR Nielsen1999(J)PO Esbjerg65.0568.3478.37DM Klassisk (3-kamp)
754.90 Mie Jungclaus1999(J)Holstebro S55.0488.5465.73TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
856.03 Sebine CM Nielsen1999(J)Roskilde AK50.0446.5758.81DM Klassisk (3-kamp)

63 kg
162.83 Kamilla W Bøgedal1995(S)AK Jyden115.0897.81123.76Jørgen Krog Cup
261.70 Emma A Badalyan1993(S)Ares87.5704.4795.47VM Klassisk (3-kamp)
358.70 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK85.0700.2496.39TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
459.21 Mathilde Østergaard1994(S)Holstebro S72.5604.9181.66Aask Open, Klassisk (3-kamp)
562.20 Channe Hviid1994(S)Københavns SK72.5593.4578.62DM Klassisk (3-kamp)
657.02 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen70.0595.1481.21JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
758.70 Katrine Steenhard1985(S)Hvidovre SF67.5569.6876.55TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
861.94 Mia Toft2000(J)Horsens SK67.5558.0873.43DM Klassisk (3-kamp)
962.97 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK67.5554.6372.52DM Klassisk (3-kamp)
1061.70 Lærke Vad1985(S)AK Nordland62.5522.5068.19TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1161.91 Sara Nielsen1994(S)AK Jyden62.5521.8468.02Jørgen Krog Cup
1262.73 Mia T Kastrup1999(J)Horsens SK62.5519.3267.34DM Klassisk (3-kamp)
1362.60 Line G Bornhuus1990(S)Hvidovre SF57.5483.5862.05TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1459.37 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK55.0474.4461.83Jørgen Krog Cup
1562.85 Ulla N Hembo1964(M2)HG Styrkeløft55.0464.8659.18TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1662.71 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF47.5411.0651.19Jørgen Krog Cup
1761.45 Shiella Sørensen1988(S)Hvidovre SF45.0395.6549.25TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1859.04 Karoline R Grønkjær2001(SJ)Thisted VF42.5382.4247.98DM Klassisk (3-kamp)

72 kg
171.04 Annette Pedersen1968(M2)Sportshøjskolen105.0786.41103.42VM Bænkpres
271.80 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK100.0749.3497.79VM Klassisk (3-kamp)
371.05 Kathrine J Forsberg1996(J)Horsens SK92.5701.2691.09TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
470.95 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK90.0684.5988.71EM Klassisk (3-kamp)
563.66 Emma A Badalyan1993(S)Ares85.0677.8590.57DM Klassisk (3-kamp)
671.36 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK85.0649.1583.46DM Klassisk (3-kamp)
769.35 Anne Skaalum1979(M1)HG Styrkeløft82.5638.8382.61TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
866.69 Erika M Andersen1991(S)Sportshøjskolen77.5613.2079.79DM Klassisk (3-kamp)
971.20 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK77.5598.6676.21JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1064.46 Helle Q Rasmussen1989(S)AK Nordland75.0603.3079.172. runde af Divisionsturneringen, Vest
1168.71 Kathrine H Dahl1994(S)Thisted VF72.5571.8973.07DM Klassisk (3-kamp)
1268.77 Laura G Bramsen1993(S)AK Jyden72.5571.7173.02Jørgen Krog Cup
1370.45 Annika Bell1997(J)HG Styrkeløft67.5532.6066.86EM Klassisk (3-kamp)
1471.07 Astrid B Nielsen1993(S)Sportshøjskolen67.5530.9866.46Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1571.22 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK67.5530.5966.37JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1671.33 Mette Majgaard1995(S)Odense BBC67.5530.3066.30Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1769.00 Rikke K Christensen1991(S)Hvidovre SF65.0519.2665.31TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1867.48 Maria H Nielsen1988(S)Aarhus SVK62.5505.9163.80JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1967.72 Jeanette H Sørensen1994(S)Aarhus AK62.5505.2863.64JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2069.30 Laura E Lillelund1997(J)SDU Styrkeløft60.0484.0360.11TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2170.91 Marie L Kalmejer2004(SJ)Horsens SK57.5463.2456.70DM Klassisk (3-kamp)
2270.00 Dorthe Madsen1978(M1)Fyns SK55.0448.1054.71TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2371.92 Tine Ø Nielsen1990(S)Aalborg SK55.0444.1553.72JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2470.32 Cathrine MD Espersen1990(S)Hydra SK50.0413.2249.59JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2565.64 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF47.5404.9149.47Jørgen Krog Cup
2667.38 Josephine Galsklint1995(S)Sportshøjskolen47.5401.5048.54Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2766.95 Shiella Sørensen1988(S)Hvidovre SF40.0349.8341.06Aask Open, Klassisk (3-kamp)
2871.00 Henriette V Nielsen1977(M1)Pure PP37.5326.8236.95DM Klassisk (3-kamp)

84 kg
182.45 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK107.5760.3096.78EM Klassisk (3-kamp)
274.47 Maren M Bielefeldt1999(J)Videbæk SK100.0739.1695.49NM SJ/J (3-kamp)
382.56 Julie A Hansen1991(S)Københavns SK100.0712.1589.96DM Klassisk Bænkpres
482.95 Anne Karlsen1992(S)AK Frem95.0679.1885.25VM Klassisk (3-kamp)
573.76 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK90.0674.8686.46NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
682.88 Cecilie BE Rasmussen1995(S)Roskilde AK85.0615.7776.31DM Klassisk Bænkpres
781.12 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK82.5604.2474.92Jørgen Krog Cup
882.32 Kathrine Lybech1993(S)AK Frem80.0585.2972.08JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
982.55 Katrine Kristensen1997(J)Fyns SK75.0552.8867.48TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1079.44 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK72.5543.8066.60DM Klassisk (3-kamp)
1173.60 Annika Bell1997(J)HG Styrkeløft67.5524.6264.94NM SJ/J (3-kamp)
1276.66 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK65.0501.0160.96SM Klassisk Bænkpres
1381.81 Marie LS Veigert1995(S)Aarhus AK65.0490.5658.76Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1476.58 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK62.5484.7258.66DM Klassisk Bænkpres
1578.80 Naja F Pedersen1998(J)Sportshøjskolen60.0464.0055.37JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1682.78 Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen1960(M2)Roskilde AK47.5377.3542.67DM Klassisk Bænkpres

84+ kg
1124.20 Annette R Christensen1965(M2)Aarhus AK132.5801.38105.31DM Klassisk Bænkpres
2101.60 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK115.0752.2095.31Jørgen Krog Cup
3109.12 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK106.0683.9186.34DM Klassisk (3-kamp)
4112.79 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK90.0587.0272.80SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5164.70 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK85.0504.9065.37DM Klassisk (3-kamp)
6102.78 Anna S Rye1996(J)Horsens SK82.5560.0568.16DM Klassisk (3-kamp)
789.35 Maria A Hansen1994(S)Roskilde AK77.5554.3367.17TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8107.91 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK72.5494.7959.20SM Klassisk Bænkpres
987.10 Marie LS Veigert1995(S)Aarhus AK70.0512.1861.36DM Klassisk Bænkpres
1090.96 Maria S Rosenbeck1988(S)Sportshøjskolen65.0474.7355.92Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1194.89 Christina V Møller1987(S)AK Nordland62.5453.7552.92DM Klassisk (3-kamp)
1290.74 Siw Busborg1995(S)Odense BBC60.0444.4551.67Aask Open, Klassisk (3-kamp)
1384.82 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF47.5374.7742.16DM Klassisk Bænkpres


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt