Rangliste

3-Kamp Rangliste 2019 Udstyr
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævne

59 kg
158.87 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK187.5102.5200.0490.0425.320EM Masters

66 kg
165.90 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK207.5157.5202.5567.5446.169EM Masters
262.04 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK186.0100.0190.0476.0393.985DM Styrkeløft

74 kg
169.45 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK220.0170.0210.0600.0452.340DM Styrkeløft
273.70 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK210.0125.0205.0540.0389.556EM Masters
373.70 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF175.0142.5175.0492.5355.290DM Styrkeløft
472.93 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK150.0100.0170.0420.0305.298DM Styrkeløft
571.28 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas60.062.5100.0222.5164.472DM Styrkeløft

83 kg
182.92 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK307.5187.5307.5802.5535.990EM Open, Junior & Sub-Junior
282.73 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF275.0185.0260.0720.0481.536DM Styrkeløft
381.85 Danni Iversen1987(S)Horsens SK275.0180.0260.0715.0481.267EM Open, Junior & Sub-Junior
482.62 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF237.5145.0235.0617.5413.293DM Styrkeløft
579.68 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK200.0142.5200.0542.5371.287DM Styrkeløft
681.76 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF185.0137.5185.0507.5341.852DM Styrkeløft
778.90 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M185.0115.0200.0500.0344.400DM Styrkeløft
880.53 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK155.0145.0197.5497.5338.250DM Styrkeløft
982.93 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF65.0100.0237.5402.5268.790DM Styrkeløft

93 kg
192.56 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen396.0235.0287.5918.5578.288EM Open, Junior & Sub-Junior
292.72 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK305.0200.0282.5787.5495.416EM Masters
392.60 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF307.5150.0292.5750.0472.125DM Styrkeløft
487.17 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK255.0185.0280.0720.0467.424DM Styrkeløft
591.45 Simon B Rasmussen1999(J)Sportshøjskolen270.0185.0265.0720.0455.976DM Styrkeløft
685.25 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF210.0185.0272.5667.5438.681Aask Open, Udstyr
790.48 Ronni B Christensen1995(S)Sportshøjskolen240.0187.5222.5650.0413.855Aask Open, Udstyr
891.38 Keld B Ingerslev1966(M2)Aarhus AK235.0160.0230.0625.0395.938DM Styrkeløft
987.41 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK180.0150.0200.0530.0343.546DM Styrkeløft
1092.92 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC205.0130.0177.5512.5322.055Aask Open, Udstyr
1184.20 Patrick S Poulsen1994(S)Thisted VF190.0100.0195.0485.0321.022DM Styrkeløft
1292.07 Steen Wissing1945(M4)Rødby M175.0115.0177.5467.5295.086EM Masters
1386.49 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK150.0100.0200.0450.0293.400DM Styrkeløft
1491.01 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M130.0100.0160.0390.0247.572DM Styrkeløft

105 kg
198.08 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK300.0207.5292.5800.0490.720DM Styrkeløft
2104.61 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK300.0205.0285.0790.0472.657DM Styrkeløft
3102.60 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK295.0180.0295.0770.0464.002DM Styrkeløft
4104.40 Martin A Dreyer1995(S)Sportshøjskolen290.0187.5270.0747.5447.603Aask Open, Udstyr
5102.61 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK280.0175.0260.0715.0430.859DM Styrkeløft
6101.72 Jesper Vogelius2000(J)Rødby M255.0170.0275.0700.0423.150DM Styrkeløft
7103.59 Lasse Justesen2000(J)Gudenådalens SK260.0130.0255.0645.0387.258Aask Open, Udstyr
8104.21 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK220.0165.0215.0600.0359.520DM Styrkeløft
993.51 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK245.0125.0225.0595.0372.827DM Styrkeløft
1093.68 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK175.0210.0140.0525.0328.650DM Styrkeløft
1194.34 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK155.0125.0175.0455.0283.920DM Styrkeløft

120 kg
1118.20 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF337.5260.0302.5900.0519.300EM Masters
2118.30 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF325.0247.5267.5840.0484.596DM Styrkeløft
3118.02 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK325.0200.0275.0800.0461.760DM Styrkeløft
4119.88 Jens JL Jørgensen1995(S)Aalborg SK245.0215.0305.0765.0439.952DM Styrkeløft
5108.91 Bo H Jensen1986(S)Herkules252.5217.5275.0745.0439.774DM Styrkeløft
6113.35 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK270.0217.5220.0707.5412.685DM Styrkeløft
7110.53 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK235.0202.5220.0657.5386.347DM Styrkeløft
8107.55 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK220.0177.5215.0612.5363.029DM Styrkeløft
9111.39 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem165.0135.0250.0550.0322.465DM Styrkeløft
10118.89 Henning G Thorsen1959(M3)Videbæk SK200.0175.0175.0550.0316.910DM Styrkeløft
11108.83 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas150.0175.0200.0525.0310.013DM Styrkeløft

120+ kg
1144.20 Morten Sørig1969(M2)Tårnby SK330.0245.0217.5792.5440.947EM Masters
2122.79 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF280.0215.0250.0745.0426.140DM Styrkeløft
3130.51 Thomas Skov1971(M1)Rødby M260.0180.0260.0700.0395.640DM Styrkeløft
4122.70 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF230.0170.0260.0660.0377.586DM Styrkeløft
5124.19 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK240.0160.0245.0645.0368.037DM Styrkeløft
6126.04 Henning G Thorsen1959(M3)Videbæk SK190.0172.5190.0552.5314.317Aask Open, Udstyr


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt