Rangliste

3-Kamp Rangliste 2019 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævne

53 kg
152.81 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft107.560.0127.5295.0284.852DM Klassisk
252.65 Luchas SE Karlson2004(SJ)AK Frem85.047.5122.5255.0247.019DM Klassisk

59 kg
158.25 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft125.075.0152.5352.5309.002SM Klassisk Styrkeløft
256.46 Luchas SE Karlson2004(SJ)AK Frem107.565.0125.0297.5268.672JM Klassisk Styrkeløft

66 kg
165.63 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK197.5137.5223.0558.0440.150SM Klassisk Styrkeløft
265.80 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK180.0137.5200.0517.5407.376TSK Cup, Klassisk
365.21 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK157.592.5200.0450.0356.895Aask Open, Klassisk
463.97 Mathias Brogaard1998(J)Holstebro S160.0107.5175.0442.5356.655NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
562.04 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK137.575.0185.5398.0329.425DM Klassisk
665.37 Dat Nguyen2002(SJ)Gudenådalens SK132.570.0170.0372.5294.797DM Klassisk
762.00 Magnus H Hedegård2004(SJ)Rødby M110.082.5150.0342.5283.624TSK Cup, Klassisk
865.98 Gert F Karlson1966(M2)AK Frem90.065.0167.5322.5253.292JM Klassisk Styrkeløft

74 kg
173.60 Matti Christensen1995(S)Thisted VF257.5190.0227.5675.0487.418VM Klassisk
273.72 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK205.0127.5237.5570.0411.141NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
373.02 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem195.0130.0232.5557.5404.857JM Klassisk Styrkeløft
473.94 Jens-Peter S Bjertrup1995(S)Aalborg SK200.0135.0220.0555.0399.434DM Klassisk
572.20 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC182.5122.5240.0545.0399.049TSK Cup, Klassisk
673.12 Oliver MG Christensen1995(S)Hvidovre SF210.0127.5205.0542.5393.584DM Klassisk
772.27 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK200.0137.5200.0537.5393.289DM Klassisk
872.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF180.0125.0220.0525.0382.883TSK Cup, Klassisk
971.67 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK155.0122.5225.0502.5369.941DM Klassisk
1072.85 Sebastian P Holt1998(J)HG Styrkeløft175.0135.0177.5487.5354.608DM Klassisk
1173.30 Benjamin M Stougaard1992(S)Holstebro S167.5127.5192.5487.5353.048JM Klassisk Styrkeløft
1273.00 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting160.0115.0200.0475.0345.040Aask Open, Klassisk
1372.85 Andreas Espensen1996(J)PO Esbjerg157.5107.5185.0450.0327.330DM Klassisk
1469.45 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK167.5130.0145.0442.5333.601DM Klassisk
1571.44 Christian Bak1991(S)Aarhus AK155.095.0192.5442.5326.565JM Klassisk Styrkeløft
1672.10 Alexander H Madsen1998(J)SDU Styrkeløft152.5110.0177.5440.0322.520TSK Cup, Klassisk
1772.80 Per Frederiksen1988(S)Ares145.0120.0170.0435.0316.593SM Klassisk Styrkeløft
1871.92 John Terragni1947(M4)Aalborg SK142.5115.0165.0422.5310.242JM Klassisk Styrkeløft
1969.35 Dat Nguyen2002(SJ)Gudenådalens SK150.085.0185.0420.0317.016NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
2073.37 Linus B Nikolajsen2000(J)Ares140.092.5165.0397.5287.671DM Klassisk
2170.90 Jakob T Thiberg2000(J)Ares135.092.5165.0392.5291.314TSK Cup, Klassisk
2271.35 Peter I Jensen-Smidt2002(SJ)Gudenådalens SK137.580.0172.5390.0288.093DM Klassisk
2369.43 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK127.590.0167.5385.0290.329DM Klassisk
2473.30 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK120.085.0155.0360.0260.712DM Klassisk

83 kg
181.10 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK245.0150.0277.5672.5455.215TSK Cup, Klassisk
282.93 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen263.0157.5250.0670.5447.760DM Klassisk
382.76 Tim D Klerk1991(S)Aarhus AK235.0145.0270.0650.0434.590JM Klassisk Styrkeløft
481.76 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF225.0162.5255.0642.5432.788DM Klassisk
582.59 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK212.5167.5262.5642.5430.154DM Klassisk
682.45 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK227.5140.0272.5640.0428.864TSK Cup, Klassisk
782.16 Andreas Evald1992(S)Odense BBC212.5150.0270.0632.5424.787Aask Open, Klassisk
878.08 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK205.0172.5252.5630.0436.842Aask Open, Klassisk
982.30 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK230.0132.5262.5625.0419.313DM Klassisk
1082.22 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK207.5152.5250.0610.0409.493Aask Open, Klassisk
1179.70 Jonas K Larsen1990(S)Fyns SK220.0140.0240.0600.0410.580TSK Cup, Klassisk
1282.30 Paw Eistrup1993(S)Aalborg SK212.5117.5270.0600.0402.540JM Klassisk Styrkeløft
1381.81 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft217.5120.0245.0582.5392.197NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
1482.15 Kasper Sørensen1994(S)Københavns SK212.5120.0240.0572.5384.491TSK Cup, Klassisk
1582.32 Kent T Flåten1979(M1)Københavns SK192.5170.5200.0563.0377.660DM Klassisk
1682.65 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK210.0140.0210.0560.0374.752DM Klassisk
1781.58 Karsten Lyngbeck1991(S)Odense BBC195.0115.0237.5547.5369.289Aask Open, Klassisk
1882.08 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem180.0137.5230.0547.5367.920JM Klassisk Styrkeløft
1978.87 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK200.0130.0215.0545.0375.451DM Klassisk
2081.85 Mathias Kloch1995(S)VK Kono190.0130.0225.0545.0366.840TSK Cup, Klassisk
2182.70 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK180.0125.0240.0545.0364.551VM Klassisk
2280.99 Rasmus Bergholt1989(S)Norce200.0110.0225.0535.0362.463DM Klassisk
2381.28 Rune B Bildtoft1992(S)Aarhus AK202.5112.5220.0535.0361.660JM Klassisk Styrkeløft
2482.63 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK185.0140.0200.0525.0351.383DM Klassisk
2582.95 Jannick J Egede2000(J)VK Kono175.0127.5222.5525.0350.543TSK Cup, Klassisk
2677.94 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK182.5130.0207.5520.0361.036JM Klassisk Styrkeløft
2781.50 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK160.0147.5210.0517.5349.261JM Klassisk Styrkeløft
2882.55 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK195.0120.0200.0515.0344.896TSK Cup, Klassisk
2975.15 Rasmus L Knudsen1995(S)Rødby M185.0117.5207.5510.0362.916TSK Cup, Klassisk
3078.88 Sebastian Jensen1993(S)Zielkes FK177.5120.0212.5510.0351.339Aask Open, Klassisk
3180.52 Aske L Jernsen1993(S)Aarhus SVK175.0120.0215.0510.0346.749JM Klassisk Styrkeløft
3282.26 Anders E Nielsen1988(S)Roskilde AK177.5112.5220.0510.0342.261SM Klassisk Styrkeløft
3382.40 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK190.0125.0195.0510.0341.904VM Klassisk
3482.43 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF195.0115.0200.0510.0341.802Aask Open, Klassisk
3582.52 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen155.0145.0210.0510.0341.598JM Klassisk Styrkeløft
3682.65 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK160.0132.5215.0507.5339.619DM Klassisk
3781.05 Sadiq SH Al-sharifi1999(J)VK Kono185.0122.5195.0502.5340.293TSK Cup, Klassisk
3879.74 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF180.0120.0190.0490.0335.209Aask Open, Klassisk
3982.55 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK170.0107.5212.5490.0328.153TSK Cup, Klassisk
4077.48 Morten L Jensen1993(S)Roskilde AK175.0112.5200.0487.5339.788SM Klassisk Styrkeløft
4180.72 Jonas H Beck1994(S)Aarhus SVK170.0117.5195.0482.5327.569Aask Open, Klassisk
4281.11 Anton S Egholm1996(J)Aalborg SK160.0125.0195.0480.0324.912DM Klassisk
4379.35 Jesper Mogensen1969(M2)Videbæk SK165.0105.0205.0475.0325.945VM Klassisk
4478.92 Elias Pedersen2000(J)HG Styrkeløft172.592.5205.0470.0323.642NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
4581.90 Nichlas T Sørensen1991(S)Roskilde AK165.0110.0192.5467.5314.581TSK Cup, Klassisk
4674.92 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus SVK172.5110.0180.0462.5329.809Aask Open, Klassisk
4781.82 Michael Bisfelt1978(M1)Hydra SK140.0115.0205.0460.0309.718JM Klassisk Styrkeløft
4877.15 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK167.5102.5187.5457.5319.793TSK Cup, Klassisk
4981.26 Søren A Nielsen1983(S)AK Jyden145.0132.5180.0457.5309.316JM Klassisk Styrkeløft
5078.41 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK170.092.5190.0452.5312.904Aask Open, Klassisk
5178.98 Jakob Wiegersma1986(S)Københavns SK160.097.5187.5445.0306.294SM Klassisk Styrkeløft
5282.20 Linus B Nikolajsen2000(J)Ares160.082.5200.0442.5297.095TSK Cup, Klassisk
5382.02 Marcus Leth1998(J)Sportshøjskolen147.5105.0185.0437.5294.131Aask Open, Klassisk
5479.75 Peter I Jensen-Smidt2002(SJ)Gudenådalens SK160.085.0185.0430.0294.163NM Sub-Junior//Junior, Klassisk
5576.83 Alexander H Madsen1998(J)SDU Styrkeløft140.0107.5167.5415.0290.874Aask Open, Klassisk
5677.80 Emil D Monberg1998(J)Horsens SK142.582.5175.0400.0278.040Aask Open, Klassisk
5779.20 Keld Petersen1954(M3)Teutonia130.070.0160.0360.0247.356DM Klassisk
5875.40 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia90.072.5125.0287.5204.096DM Klassisk

93 kg
192.75 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK257.5170.0330.0757.5476.468VM Klassisk
291.59 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK257.5152.5285.0695.0439.796DM Klassisk
391.86 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK237.5155.0300.0692.5437.591JM Klassisk Styrkeløft
491.15 Rene S Jakobsen1989(S)Aarhus SVK250.0177.5250.0677.5429.738Aask Open, Klassisk
591.20 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas232.5160.0285.0677.5429.671DM Klassisk
691.14 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK240.0145.0282.5667.5423.462DM Klassisk
790.80 Daniel E Ussing1995(S)Pure PP237.5155.0272.5665.0422.674TSK Cup, Klassisk
891.41 Daniel H Machado1998(J)Target245.0160.0260.0665.0421.211SM Klassisk Styrkeløft
991.50 Jukka Rysgaard1991(S)Thisted VF235.0172.5257.5665.0421.012TSK Cup, Klassisk
1089.62 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK237.5182.5240.0660.0422.268DM Klassisk
1191.93 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK225.0165.0260.0650.0410.605DM Klassisk
1292.46 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK217.5145.0277.5640.0403.136Aask Open, Klassisk
1388.46 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)PO Esbjerg222.5142.5262.5627.5404.173DM Klassisk
1490.85 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK217.5170.0240.0627.5398.714DM Klassisk
1592.55 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF225.0132.5270.0627.5395.074TSK Cup, Klassisk
1689.93 Birk S Granberg1993(S)Odense BBC230.0172.5220.0622.5397.529Aask Open, Klassisk
1789.71 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK225.0145.0247.5617.5394.830DM Klassisk
1891.28 Marcus Kruhøffer2000(J)AK Atlas240.0132.5240.0612.5388.264SM Klassisk Styrkeløft
1990.55 Vijith Arasaratnam2000(J)AK Frem210.0140.0260.0610.0388.204TSK Cup, Klassisk
2089.50 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK220.0160.0222.5602.5385.721TSK Cup, Klassisk
2188.29 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK225.0162.5207.5595.0383.656DM Klassisk
2292.35 Adam E Karsø2000(J)Aarhus SVK207.5130.0255.0592.5373.453TSK Cup, Klassisk
2392.41 Niels C Dall1994(S)Odense BBC220.0152.5220.0592.5373.334Aask Open, Klassisk
2489.33 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF215.0130.0242.5587.5376.470DM Klassisk
2588.76 Marc B Sørensen1995(S)Hydra SK210.0157.5215.0582.5374.548JM Klassisk Styrkeløft
2692.05 Philip K Nickel2001(SJ)Ares200.0122.5260.0582.5367.732TSK Cup, Klassisk
2792.26 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK192.5135.0251.0578.5364.802DM Klassisk
2892.40 Kasper Pørksen1988(S)Rødby M192.5175.0210.0577.5363.883TSK Cup, Klassisk
2992.93 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK210.0120.0247.5577.5362.901DM Klassisk
3089.45 Danny Tran1999(J)VK Kono187.5120.0260.0567.5363.427TSK Cup, Klassisk
3192.51 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK217.5132.5217.5567.5357.412DM Klassisk
3289.11 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC200.0125.0240.0565.0362.561DM Klassisk
3392.01 Mathias F Rasmussen1996(J)Aarhus AK202.5132.5222.5557.5352.006DM Klassisk
3492.28 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem222.5122.5212.5557.5351.504Aask Open, Klassisk
3591.53 Marc Pedersen1994(S)Roskilde AK167.5147.5240.0555.0351.315SM Klassisk Styrkeløft
3692.96 Frederik M Christensen1995(S)Thisted VF190.0137.5222.5550.0345.565JM Klassisk Styrkeløft
3791.43 Marcus B Strangholt1990(S)Odense BBC200.0125.0222.5547.5346.787Aask Open, Klassisk
3891.18 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK172.5107.5260.0540.0342.468DM Klassisk
3991.81 Thomas Holbæk1991(S)Ares200.0110.0230.0540.0341.334SM Klassisk Styrkeløft
4091.30 Jonas Andersen1999(J)Odense BBC190.0125.0220.0535.0339.083TSK Cup, Klassisk
4190.60 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF187.5130.0210.0527.5335.648Aask Open, Klassisk
4287.40 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK160.0135.0230.0525.0340.358VM Klassisk
4392.35 Asger V Jensen1999(J)Roskilde AK182.5130.0210.0522.5329.332TSK Cup, Klassisk
4488.78 Mike M Hamborg1994(S)AK Frem175.0110.0232.5517.5332.701JM Klassisk Styrkeløft
4592.80 Rasmus Jensen1973(M1)Roskilde AK192.5125.0200.0517.5325.404SM Klassisk Styrkeløft
4691.53 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK140.0145.0227.5512.5324.413DM Klassisk
4789.86 Rasmus Mogensen1998(J)Videbæk SK172.5117.5212.5502.5321.047JM Klassisk Styrkeløft
4890.04 Kasper Hartvigsen1992(S)Roskilde AK185.0112.5205.0502.5320.696SM Klassisk Styrkeløft
4990.35 Christopher T Nielsen1988(S)Københavns SK175.0117.5210.0502.5320.143TSK Cup, Klassisk
5090.48 Nikolaj A Søndergaard1994(S)Videbæk SK170.0120.0210.0500.0318.350JM Klassisk Styrkeløft
5191.50 Henrik Lund1981(S)Ares170.0110.0200.0480.0303.888SM Klassisk Styrkeløft
5288.55 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK155.0107.5211.5474.0305.161DM Klassisk
5388.42 Jonas B Kristensen1984(S)Roskilde AK167.597.5192.5457.5294.767SM Klassisk Styrkeløft
5491.95 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC160.0117.5175.0452.5285.799DM Klassisk
5585.98 Jonas J Pedersen1998(J)Sportscenter152.590.0205.0447.5292.710JM Klassisk Styrkeløft
5692.65 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF155.097.5190.0442.5278.465TSK Cup, Klassisk
5786.68 Jakob Engel1999(J)Horsens SK150.0102.5187.5440.0286.528Aask Open, Klassisk
5890.32 Kevin AG Rister1993(S)Roskilde AK125.0127.5175.0427.5272.403SM Klassisk Styrkeløft
5988.14 Morten O Nielsen1998(J)Horsens SK152.585.0187.5425.0274.295Aask Open, Klassisk
6089.30 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M130.0100.0160.0390.0249.990DM Klassisk

105 kg
199.71 Jesper Vogelius2000(J)Rødby M255.0172.5300.0727.5443.266Aask Open, Klassisk
2104.85 Daniel KB Fischer1995(S)Sportshøjskolen262.5175.0290.0727.5434.972DM Klassisk
3103.05 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK257.5182.5285.0725.0436.160TSK Cup, Klassisk
4104.85 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK262.5165.0287.5715.0427.499TSK Cup, Klassisk
5104.13 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK257.5185.0270.0712.5427.001DM Klassisk
699.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen250.0160.0297.5707.5430.655DM Klassisk
7102.60 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK262.5155.0285.0702.5423.327TSK Cup, Klassisk
8103.86 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem240.0147.5300.0687.5412.431JM Klassisk Styrkeløft
998.70 Martin Faber1982(S)AK Frem200.0172.5312.5685.0419.083TSK Cup, Klassisk
10103.65 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK247.5162.5255.0665.0399.200TSK Cup, Klassisk
11100.88 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK230.0170.0260.0660.0400.290JM Klassisk Styrkeløft
12104.43 Bo H Jensen1986(S)Herkules230.0172.5255.0657.5393.645Aask Open, Klassisk
1396.75 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK215.0150.0285.0650.0401.050DM Klassisk
14104.90 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK255.0137.5245.0637.5381.098TSK Cup, Klassisk
15100.48 Laurits N Søgaard2001(SJ)Horsens SK225.0156.5250.0631.5383.573DM Klassisk
1697.50 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF215.0142.5260.0617.5379.763DM Klassisk
1798.00 Frederik F Tolberg1998(J)SDU Styrkeløft205.0150.0260.0615.0377.364TSK Cup, Klassisk
18104.27 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S235.0135.0245.0615.0368.385DM Klassisk
19104.92 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK200.0170.0240.0610.0364.597SM Klassisk Styrkeløft
2098.70 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem237.5140.0230.0607.5371.669TSK Cup, Klassisk
2199.81 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK215.0135.0250.0600.0365.460DM Klassisk
22103.78 Sebastian H Sørensen1998(J)AK Jyden230.0135.0235.0600.0360.000JM Klassisk Styrkeløft
23104.22 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF200.0140.0260.0600.0359.460Aask Open, Klassisk
2495.85 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK210.0135.0247.5592.5367.113DM Klassisk
25103.60 Sebastian Sabroe1996(J)Aarhus AK212.5127.5252.5592.5355.737JM Klassisk Styrkeløft
26104.50 Jørgen Grandjean-Thomsen1989(S)Thisted VF202.5145.0242.5590.0353.174TSK Cup, Klassisk
2797.32 Jakob S Rasmussen1995(S)Aarhus SVK202.5132.5245.0580.0356.990JM Klassisk Styrkeløft
28100.90 Rasmus Dalgas1986(S)Target200.0160.0220.0580.0351.712TSK Cup, Klassisk
29101.96 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF225.0110.0245.0580.0350.320Aask Open, Klassisk
3096.25 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK212.5127.5230.0570.0352.488SM Klassisk Styrkeløft
31101.80 Bjørn Frederiksen1979(M1)Hjørring SS192.5125.0250.0567.5342.997VM Klassisk
32101.80 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK190.0125.0232.5547.5330.909TSK Cup, Klassisk
3398.90 Peter Thostrup1974(M1)AK Nordland190.0115.0240.0545.0333.159DM Klassisk
34101.85 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas202.5115.0225.0542.5327.833TSK Cup, Klassisk
3598.73 Kristian A Fisker1995(S)Odense BBC182.5132.5217.5532.5325.784Aask Open, Klassisk
36102.00 Magne J Pedersen2002(SJ)AK Frem140.0145.0240.0525.0317.048TSK Cup, Klassisk
3798.80 Jonas Mølvig1998(J)Tårnby SK175.0120.0225.0520.0318.032TSK Cup, Klassisk
38101.68 Søren G Jellesen1996(J)Aalborg SK165.0137.5217.5520.0314.392JM Klassisk Styrkeløft
3995.60 Peter L Bæk1997(J)Hydra SK170.0120.0210.0500.0310.150JM Klassisk Styrkeløft
4098.75 Svend Bradtberg1962(M2)Ares180.0115.0205.0500.0305.850SM Klassisk Styrkeløft
41103.70 Mathias JE Nissen1997(J)VK Kono160.0140.0200.0500.0300.100TSK Cup, Klassisk
42103.85 Eskild R Andersen2001(SJ)AK Odin165.0115.0207.5487.5292.451TSK Cup, Klassisk
4399.38 Egill A Valsson1978(M1)Aarhus AK135.0162.5160.0457.5279.121Aask Open, Klassisk
44103.84 Martin BThomsen2002(SJ)AK Jyden170.0142.5140.0452.5271.455JM Klassisk Styrkeløft
45101.15 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M150.0100.0195.0445.0269.626TSK Cup, Klassisk
46102.02 Johannes B Larsen2000(J)Gudenådalens SK165.0100.0180.0445.0268.736DM Klassisk
4794.05 Philip Stehning1974(M1)Rødby M140.0120.0175.0435.0271.832TSK Cup, Klassisk
4895.87 Bjørn Nielsen1959(M3)Roskilde AK120.0110.0195.0425.0263.288SM Klassisk Styrkeløft
4999.78 Bjørn V Barfoed1983(S)Roskilde AK117.592.5167.5377.5229.935SM Klassisk Styrkeløft
5094.85 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF80.090.0110.0280.0174.300DM Klassisk

120 kg
1119.65 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF310.0190.0300.5800.5460.528DM Klassisk
2119.98 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS300.0140.0307.5747.5429.738DM Klassisk
3119.80 Jens JL Jørgensen1995(S)Aalborg SK235.0182.5305.0722.5415.510TSK Cup, Klassisk
4109.24 Bo H Jensen1986(S)Herkules255.0180.0275.0710.0418.758JM Klassisk Styrkeløft
5118.35 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC235.0162.5290.0687.5396.550Aask Open, Klassisk
6119.77 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK235.0167.5267.5670.0385.384Aask Open, Klassisk
7114.30 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK230.0187.5250.0667.5388.485Aask Open, Klassisk
8111.42 Thomas H Jørgensen1994(S)Norce230.0160.0250.0640.0375.168DM Klassisk
9119.50 Mikkel Lindgreen1990(S)SDU Styrkeløft230.0132.5265.0627.5361.126TSK Cup, Klassisk
10116.05 Jonathan Gelslev1990(S)Københavns SK220.0180.0222.5622.5360.863SM Klassisk Styrkeløft
11116.80 Stefan Probst1987(S)Pure PP212.5157.5235.0605.0350.114TSK Cup, Klassisk
12107.59 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas212.5112.5242.5567.5336.301Aask Open, Klassisk
13113.21 Emil B Eriksen2001(SJ)Gudenådalens SK195.0125.0235.0555.0323.843Aask Open, Klassisk
14110.16 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK190.0132.5210.0532.5313.217DM Klassisk
15120.00 Mathias L Kleinsøe1995(S)Aarhus AK162.5110.0180.0452.5260.142JM Klassisk Styrkeløft
16108.40 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas110.0140.0185.0435.0257.172DM Klassisk
17113.20 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK90.0127.5130.0347.5202.801DM Klassisk

120+ kg
1134.49 Lars Mogensen1996(J)Pure PP290.0190.0275.0755.0424.537DM Klassisk
2132.96 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK260.0205.0270.0735.0414.099DM Klassisk
3128.50 Thomas Skov1971(M1)Rødby M260.0180.0270.0710.0402.428DM Klassisk
4134.16 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK255.0150.0305.0710.0399.375DM Klassisk
5121.50 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF235.0167.5272.5675.0386.978DM Klassisk
6145.05 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK280.0140.0245.0665.0369.674TSK Cup, Klassisk
7130.45 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK230.0150.0277.5657.5371.619DM Klassisk
8123.80 Jesper B Jensen1990(S)Videbæk SK212.5165.0265.0642.5366.868JM Klassisk Styrkeløft
9137.52 Lasse Jørgensen1990(S)PO Esbjerg242.5135.0240.0617.5345.985JM Klassisk Styrkeløft
10140.94 Kim Nielsen1982(S)AK Odin215.0150.0230.0595.0332.189JM Klassisk Styrkeløft
11139.19 Michael K Jensen1980(S)HG Styrkeløft200.0155.0220.0575.0321.598SM Klassisk Styrkeløft
12121.02 Emil B Eriksen2001(SJ)Gudenådalens SK205.0130.0235.0570.0327.066JM Klassisk Styrkeløft
13125.40 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK172.5127.5200.0500.0284.750Aask Open, Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt