Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne
174.00 Matti Christensen1995(J)Thisted VF270.0194.211EM Bænkpres
2119.15 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen308.0177.377DM Bænkpres
3119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen307.5176.966EM Bænkpres
4135.10 John S Christensen1961(M2)Aalborg SK310.0174.189DM Bænkpres
582.08 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen250.0168.000EM Bænkpres
6103.05 Allan Riis1971(M1)Aarhus AK275.0165.440DM Bænkpres
7131.80 Thomas Skov1971(M1)Rødby M280.0157.976DM Bænkpres
8132.80 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK275.0154.963DM Bænkpres
992.80 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen240.0150.912VM (3-kamp)
10104.90 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK247.5147.956DM Bænkpres
11101.25 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK242.5146.858DM Bænkpres
12105.00 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen235.0140.436DM Bænkpres
1381.20 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK205.0138.662Finale, Divisionsturneringen
1482.80 Michael Melchorsen1972(M1)Ares205.0137.043DM Bænkpres
15119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
16110.14 Martin Tryk1992(S)Horsens SK227.5133.8382. runde af Divisionsturneringen, Vest
17115.55 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK230.0133.469DM Bænkpres
18104.95 Rune Glud1982(S)AK Nordland220.0131.494DM Bænkpres
19139.95 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK235.0131.318DM Bænkpres
2092.55 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK207.5130.642DM Bænkpres
2182.92 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF195.0130.241SM Bænkpres
2287.30 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK200.0129.740DM Bænkpres
23104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK215.0128.570SM Styrkeløft (3-kamp)
24127.00 Jan Hoffmann1972(M1)Aalborg SK225.0127.823DM Bænkpres
2582.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
2667.75 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK162.5124.9141. runde af Divisionsturneringen, Øst
2795.10 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen200.0124.340DM Bænkpres
2899.50 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK202.5123.485DM Bænkpres
29116.30 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK212.5123.101JM Bænkpres
3093.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK195.0122.441Finale, Divisionsturneringen
31109.35 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK207.5122.342DM Bænkpres
32108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
3382.70 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting180.0120.402SM Styrkeløft (3-kamp)
3492.00 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK190.0119.985DM Bænkpres
3591.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
36115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK200.0115.960JM Styrkeløft (3-kamp)
37103.46 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting192.5115.635SM Bænkpres
3892.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
3990.90 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK177.5112.748JM Bænkpres
40100.60 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK185.0112.314TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
4167.35 Klaus Larsen1972(M1)Ares145.0111.998DM Bænkpres
4288.05 Kim Salby1961(M2)AK Odin170.0109.769DM Bænkpres
4387.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK167.5108.842JM Styrkeløft (3-kamp)
4472.35 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF147.5107.837DM Bænkpres
45104.76 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK180.0107.6403. runde af Divisionsturneringen, Vest
46102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK177.5106.837JM Styrkeløft (3-kamp)
4790.65 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem167.5106.547DM Bænkpres
48100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
49109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
5079.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
51102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
5272.80 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF142.5103.712JM Bænkpres
5382.75 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK155.0103.649TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
54120.71 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF180.0103.338JM Styrkeløft (3-kamp)
55101.95 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK170.0102.680DM Bænkpres
5672.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK140.0101.794EM Masters (3-kamp)
5773.40 Gert Olsen1963(M2)Ares140.0101.290DM Bænkpres
5881.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
59142.10 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK180.0100.368JM Styrkeløft (3-kamp)
6073.85 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK137.599.055VM Masters (3-kamp)
6182.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
6278.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
6394.70 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK155.096.550TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
64103.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen160.096.096TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
6581.70 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK142.596.031JM Bænkpres
6682.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
67123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK165.094.298JM Styrkeløft (3-kamp)
6892.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
6981.55 Simon Donde1966(M2)Københavns SK137.592.758DM Bænkpres
7092.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
71100.75 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen150.091.020DM Bænkpres
7293.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
7392.95 Peter Petersen1962(M2)Aarhus AK135.084.834DM Bænkpres
7487.00 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK130.084.487DM Bænkpres
7595.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
7695.50 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK135.083.781SM Styrkeløft (3-kamp)
7790.60 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK130.082.719TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
7868.45 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF107.581.9692. runde af Divisionsturneringen, Øst
7993.30 Henrik Schoubye1964(M2)ER Powerlifting130.081.536DM Bænkpres
8058.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.580.373SM Styrkeløft (3-kamp)
8172.85 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK110.080.014DM Bænkpres
8289.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
8391.86 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK122.577.408SM Styrkeløft (3-kamp)
8496.64 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland122.575.6193. runde af Divisionsturneringen, Vest
85100.70 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK122.574.345JM Styrkeløft (3-kamp)
86101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
8791.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.830EM Masters (3-kamp)
8880.32 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft105.071.505SM Styrkeløft (3-kamp)
8964.30 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK87.570.219SM Bænkpres
9085.40 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.065.660JM Styrkeløft (3-kamp)
9193.70 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF102.564.165SM Bænkpres
9265.30 Horst Diter1943(M4)Ares77.561.396SM Bænkpres
9393.20 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.1911. runde af Divisionsturneringen, Øst
9473.82 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft72.552.244SM Styrkeløft (3-kamp)
9590.60 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden80.050.904JM Styrkeløft (3-kamp)
9671.05 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas67.550.018DM Bænkpres
9783.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting75.049.890SM Styrkeløft (3-kamp)
9869.74 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia65.048.8481. runde af Divisionsturneringen, Vest
9964.95 Niels Andersen1959(M2)Københavns SK60.047.742DM Bænkpres
10072.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt