Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne
173.95 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.5140.701VM Klassisk Bænkpres
2118.97 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen225.0129.623EM Klassisk Bænkpres
399.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cup
476.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK176.0124.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)
682.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpres
7123.98 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen210.0119.868JM Klassisk Bænkpres
8104.82 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF198.0118.384DM Klassisk Bænkpres
992.19 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen187.5118.275JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1091.05 Morten Hegner1989(S)Københavns SK185.0117.4203. runde af Divisionsturneringen, Øst
11104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)
1281.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cup
13130.80 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK202.5114.413DM Klassisk Bænkpres
1481.90 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK167.5112.7113. runde af Divisionsturneringen, Øst
15117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Øst
1692.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK177.5112.038SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1795.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
18111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cup
1997.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cup
2082.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
2176.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK157.5110.313DM Klassisk (3-kamp)
22106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vest
2382.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)
24107.08 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK182.5108.332DM Klassisk Bænkpres
25119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF187.5107.888NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
26119.95 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF187.5107.813SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
27104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Øst
28181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cup
2982.32 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.328DM Klassisk Bænkpres
30110.75 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.182DM Klassisk Bænkpres
3192.78 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.913DM Klassisk (3-kamp)
32104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)
3365.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK135.0106.056JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
34158.85 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK192.5105.644DM Klassisk Bænkpres
3571.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
36147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)
37118.34 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.5105.266JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
38126.31 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden185.0105.210DM Klassisk Bænkpres
39128.15 Thomas Skov1971(M1)Rødby M185.0104.914EM klassisk (master) (3-kamp)
40104.10 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK175.0104.895TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4181.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cup
4291.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK165.0104.709DM Klassisk (3-kamp)
43104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4481.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK155.0104.517JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4591.90 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF165.0104.247JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
46160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)
4782.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)
48103.35 Thomas Jensen1991(S)Odense BBC172.5103.673TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4982.72 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.664DM Klassisk Bænkpres
5090.27 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem162.5103.578DM Klassisk Bænkpres
5193.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vest
52100.29 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK170.0103.343DM Klassisk Bænkpres
5365.15 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK130.0103.181TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5479.35 Victor Dreisig1992(S)Hvidovre SF150.0102.930TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5573.80 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK142.5102.700TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
56119.80 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF177.5102.0803. runde af Divisionsturneringen, Vest
5768.39 Klaus Larsen1972(M1)Ares132.5101.098DM Klassisk Bænkpres
5892.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)
59112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6073.85 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem140.0100.856TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6182.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)
6282.25 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF150.0100.665TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6382.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Øst
64121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cup
65102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP165.099.297JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
66114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)
6782.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen147.598.958JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
68104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6991.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.098.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7091.95 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK155.097.898TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7179.38 Jakob LR Nielsen2000(SJ)Pure PP142.597.769DM Klassisk Bænkpres
7281.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7390.33 Bent M Kristensen1968(M2)Ares153.097.492DM Klassisk Bænkpres
7482.15 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC145.097.382TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7557.75 Thomas J Nielsen1990(S)Aarhus AK110.097.218TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
76146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
77110.06 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen165.097.086Jørgen Krogh Cup
78163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP177.597.004JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7994.59 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK155.096.612DM Klassisk Bænkpres
80118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)
81102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)
8291.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
8382.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)
8487.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cup
8573.80 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF132.595.493DM Klassisk Bænkpres
86118.30 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC165.095.189TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
8791.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cup
88119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF165.094.875JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
89120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)
90100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M156.094.786DM Klassisk (3-kamp)
9165.70 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK120.094.572TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
9292.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK150.094.410Jørgen Krogh Cup
9392.65 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK150.094.3953. runde af Divisionsturneringen, Øst
9473.05 Oliver MG Christensen1995(J)HG Styrkeløft130.094.380TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
9573.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.093.886JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
9682.40 Michael Melchorsen1972(M1)Ares140.093.856DM Klassisk Bænkpres
97118.38 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK162.593.730DM Klassisk Bænkpres
9891.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)
9983.00 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK140.093.450TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
10078.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)
10191.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK147.593.191NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
10292.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
10381.20 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK137.593.005TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
10495.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.895JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10597.66 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen150.092.190JM Klassisk Bænkpres
106119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
107128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK162.592.154JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
108101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)
10988.01 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.041DM Klassisk Bænkpres
110120.07 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK160.091.968DM Klassisk Bænkpres
11180.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM135.091.922JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11272.03 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF125.091.688DM Klassisk Bænkpres
11372.11 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK125.091.613DM Klassisk Bænkpres
11491.90 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting145.091.6112. runde af Divisionsturneringen, Øst
11592.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF145.091.292JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11681.60 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK135.091.044TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
11790.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
11882.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)
11982.53 Simon Donde1966(M2)Københavns SK135.090.423DM Klassisk Bænkpres
12080.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)
121102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cup
122102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)
12373.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)
12482.75 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK135.090.275TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
12592.00 Mathias Bredkjær1986(S)Trainity PL142.589.989TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
126104.01 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen150.089.940JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
12789.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cup
128135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
129100.35 Jørgen G Thomsen1989(S)Thisted VF147.589.636TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
13068.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cup
13190.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cup
13282.06 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting132.589.053SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13382.30 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK132.588.894TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
134102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)
13591.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)
13691.55 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK140.088.620TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
13782.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)
138109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)
13995.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
14089.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
14192.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland140.088.088JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
14278.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)
143103.85 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M145.086.986TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
14499.25 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK142.586.982TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
14582.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)
14673.40 Per Frederiksen1988(S)Ares120.086.8203. runde af Divisionsturneringen, Øst
14792.16 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen137.586.749Jørgen Krogh Cup
14889.33 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF135.086.508JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
14997.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cup
15090.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
15190.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
15290.95 Anders Witte1991(S)Københavns SK135.085.725DM Klassisk Bænkpres
153103.90 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting142.585.4721. runde af Divisionsturneringen, Øst
15499.85 Hans J Andreasen1992(S)Odense BBC140.085.260TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
15592.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.085.010JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15687.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)
15794.15 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK135.084.321TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
15881.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cup
15984.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cup
16076.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)
161109.20 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas142.584.047DM Klassisk Bænkpres
16276.95 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF120.084.0243. runde af Divisionsturneringen, Øst
16382.08 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.084.000DM Klassisk Bænkpres
16482.15 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK125.083.950TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
165104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vest
166140.29 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.083.790DM Klassisk Bænkpres
16795.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Øst
16868.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF110.083.732TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
16995.70 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF135.083.700TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
170118.55 Kim S Jørgensen1994(S)Odense BBC145.083.607TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
171129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
17292.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)
17380.45 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK122.583.337JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17473.30 Nicolai Trane1989(S)AK Atlas115.083.283TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
17596.85 Alexander Filipovic1990(S)Hvidovre SF135.083.255TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
17697.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cup
177107.20 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cup
178102.55 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK137.582.871DM Klassisk Bænkpres
17981.25 Mikkel Juul1995(J)Randers SM122.582.822DM Klassisk Bænkpres
18081.60 Kasper Vilster1989(S)Roskilde AK122.582.614TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
181103.41 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK137.582.610DM Klassisk Bænkpres
18270.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)
183104.30 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF137.582.363TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
18470.11 John Terragni1947(M4)Aalborg SK110.082.335DM Klassisk Bænkpres
18585.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cup
18691.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
187129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
188100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vest
189111.70 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK140.082.012DM Klassisk (3-kamp)
19092.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK130.082.004EM klassisk (master) (3-kamp)
19188.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
19286.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.081.600NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
19384.50 Emil Drechsler1994(S)Thisted VF122.580.924JM Klassisk Bænkpres
194117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
195117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK140.080.836JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
19688.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF125.080.663JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
19765.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
19882.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)
19979.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)
20082.45 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK120.080.412DM Klassisk Bænkpres
20192.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland127.580.363JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20279.91 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin117.580.276JM Klassisk Bænkpres
203102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK132.579.845JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20480.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cup
205102.85 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS132.579.765TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
20690.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Øst
20794.28 Lars B Krustrup1968(M2)Horsens SK127.579.586DM Klassisk Bænkpres
20881.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft117.579.512NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
209104.10 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK132.579.4213. runde af Divisionsturneringen, Øst
21099.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen130.079.313JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21188.18 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK122.579.037DM Klassisk Bænkpres
21279.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP115.078.844JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21392.60 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK125.078.688TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
214103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S130.078.039SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
21599.00 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC127.577.915TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
216104.12 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK130.077.909Jørgen Krogh Cup
21791.00 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas122.577.775TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
21899.88 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK127.577.6351. runde af Divisionsturneringen, Vest
219100.18 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK127.577.546DM Klassisk Bænkpres
22095.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cup
221105.92 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia130.077.441DM Klassisk Bænkpres
222113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Øst
22392.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)
22482.25 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK115.077.177TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
22572.55 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK105.076.608TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
226110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cup
22799.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cup
22887.28 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland117.576.2343. runde af Divisionsturneringen, Vest
22990.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK120.076.224TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
23081.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
231106.95 Oscar L Johansson1996(J)Københavns SK127.575.710TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
232101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
233101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)
23474.00 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK105.075.527TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
235140.25 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK135.075.425TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
236102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden125.075.325JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23782.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK112.575.285SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23879.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
23979.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK110.075.218JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
240103.58 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen125.075.063Jørgen Krogh Cup
24186.86 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen115.074.808Jørgen Krogh Cup
24294.60 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK120.074.784DM Klassisk (3-kamp)
24363.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
24495.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cup
245101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)
24692.48 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC117.574.013Jørgen Krogh Cup
24773.65 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK102.573.974TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
24892.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cup
249116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)
25089.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cup
25198.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
252124.18 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK127.572.752JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
253114.92 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP125.072.650DM Klassisk Bænkpres
25488.34 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF112.572.518DM Klassisk Bænkpres
25573.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)
256103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)
25789.75 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem112.571.921TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
25894.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
25990.45 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK112.571.640TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
260105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vest
26180.60 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK105.071.348TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
26291.30 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK112.571.303TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
26388.34 Kim Salby1961(M2)AK Odin110.070.906DM Klassisk Bænkpres
26475.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
26589.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)
26688.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.187DM i Styrkeløft (3-kamp)
267123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK120.068.532JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
26890.50 Philip K Nickel2001(SJ)Ares107.568.435TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
26980.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland100.068.100JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
27064.55 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK85.067.9922. runde af Divisionsturneringen, Øst
27196.70 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK110.067.892TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
27298.11 Svend Bradtberg1962(M2)Ares110.067.474DM Klassisk Bænkpres
27385.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland102.567.445JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
27481.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
27593.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)
27687.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
27784.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
27892.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)
279126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
28082.06 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas95.063.850DM Klassisk Bænkpres
281101.95 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M105.063.420TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
28291.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)
28365.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)
28458.70 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK72.563.097TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
28592.78 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
28688.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)
28781.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)
28885.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vest
289109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
29064.73 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK75.059.850DM Klassisk Bænkpres
29171.55 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK80.058.968TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
29252.85 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft60.057.894TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
29395.75 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK92.557.332DM Klassisk Bænkpres
29481.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP85.057.163JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
29573.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft77.555.909NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
29679.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
297103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
29889.00 Kris T Suckow-breum1995(J)AK Atlas82.552.973TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
29967.32 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.552.157DM Klassisk Bænkpres
30064.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cup
30173.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)
30282.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)
30379.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)
30465.70 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK62.549.256DM Klassisk Bænkpres
30558.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)
306106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)
30752.70 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin40.038.708DM Klassisk Bænkpres


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt