Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne
173.95 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.5140.701VM Klassisk Bænkpres
2118.97 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen225.0129.623EM Klassisk Bænkpres
399.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cup
476.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK176.0124.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)
682.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpres
7123.98 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen210.0119.868JM Klassisk Bænkpres
8104.82 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF198.0118.384DM Klassisk Bænkpres
992.19 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen187.5118.275JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1091.05 Morten Hegner1989(S)Københavns SK185.0117.4203. runde af Divisionsturneringen, Øst
11104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)
1281.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cup
13130.80 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK202.5114.413DM Klassisk Bænkpres
1481.90 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK167.5112.7113. runde af Divisionsturneringen, Øst
15117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Øst
1692.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK177.5112.038SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1795.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
18111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cup
1997.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cup
2082.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
2176.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK157.5110.313DM Klassisk (3-kamp)
22106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vest
2382.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)
24107.08 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK182.5108.332DM Klassisk Bænkpres
25119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF187.5107.888NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
26119.95 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF187.5107.813SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
27104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Øst
28181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cup
2982.32 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.328DM Klassisk Bænkpres
30110.75 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.182DM Klassisk Bænkpres
3192.78 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.913DM Klassisk (3-kamp)
32104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)
3365.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK135.0106.056JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
34158.85 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK192.5105.644DM Klassisk Bænkpres
3571.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
36147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)
37118.34 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.5105.266JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
38126.31 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden185.0105.210DM Klassisk Bænkpres
39128.15 Thomas Skov1971(M1)Rødby M185.0104.914EM klassisk (master) (3-kamp)
4081.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cup
4191.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK165.0104.709DM Klassisk (3-kamp)
42104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4381.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK155.0104.517JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4491.90 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF165.0104.247JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
45160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)
4682.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)
4782.72 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.664DM Klassisk Bænkpres
4890.27 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem162.5103.578DM Klassisk Bænkpres
4993.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vest
50100.29 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK170.0103.343DM Klassisk Bænkpres
51119.80 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF177.5102.0803. runde af Divisionsturneringen, Vest
5268.39 Klaus Larsen1972(M1)Ares132.5101.098DM Klassisk Bænkpres
5392.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)
54112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5582.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)
5682.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Øst
57121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cup
5872.80 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem137.5100.073Jørgen Krogh Cup
59102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP165.099.297JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
60114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)
6182.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen147.598.958JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
62104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6391.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.098.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6479.38 Jakob LR Nielsen2000(SJ)Pure PP142.597.769DM Klassisk Bænkpres
6581.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6690.33 Bent M Kristensen1968(M2)Ares153.097.492DM Klassisk Bænkpres
67146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
68110.06 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen165.097.086Jørgen Krogh Cup
69163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP177.597.004JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7094.59 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK155.096.612DM Klassisk Bænkpres
71118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)
72102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)
7391.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
7481.56 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC142.596.131Jørgen Krogh Cup
7582.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)
7687.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cup
7773.80 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF132.595.493DM Klassisk Bænkpres
7891.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cup
79119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF165.094.875JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
80120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)
81100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M156.094.786DM Klassisk (3-kamp)
8292.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK150.094.410Jørgen Krogh Cup
8392.65 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK150.094.3953. runde af Divisionsturneringen, Øst
8465.94 Jens-peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK120.094.296Jørgen Krogh Cup
8573.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.093.886JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8682.40 Michael Melchorsen1972(M1)Ares140.093.856DM Klassisk Bænkpres
87118.38 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK162.593.730DM Klassisk Bænkpres
8891.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)
8978.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)
9091.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK147.593.191NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
9192.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
9295.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.895JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
9397.66 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen150.092.190JM Klassisk Bænkpres
94119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
95128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK162.592.154JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
96101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)
9788.01 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.041DM Klassisk Bænkpres
98120.07 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK160.091.968DM Klassisk Bænkpres
9980.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM135.091.922JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10072.03 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF125.091.688DM Klassisk Bænkpres
10172.11 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK125.091.613DM Klassisk Bænkpres
10291.90 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting145.091.6112. runde af Divisionsturneringen, Øst
10392.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF145.091.292JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10481.82 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF135.090.896DM Klassisk (3-kamp)
10590.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
10682.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)
10782.53 Simon Donde1966(M2)Københavns SK135.090.423DM Klassisk Bænkpres
10880.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)
109102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cup
110102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)
11173.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)
112104.01 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen150.089.940JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11389.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cup
114135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
11568.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cup
11690.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cup
11782.06 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting132.589.053SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
11882.24 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK132.588.934DM Klassisk (3-kamp)
119102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)
12091.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)
12182.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)
122109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)
12395.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
12489.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
12592.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland140.088.088JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
12678.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)
12782.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)
12873.40 Per Frederiksen1988(S)Ares120.086.8203. runde af Divisionsturneringen, Øst
12992.16 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen137.586.749Jørgen Krogh Cup
13089.33 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF135.086.508JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13197.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cup
13290.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK135.085.968AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
13390.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
13490.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
13590.95 Anders Witte1991(S)Københavns SK135.085.725DM Klassisk Bænkpres
136103.90 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting142.585.4721. runde af Divisionsturneringen, Øst
13792.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.085.010JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
13887.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)
13981.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cup
14084.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cup
14176.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)
142109.20 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas142.584.047DM Klassisk Bænkpres
14376.95 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF120.084.0243. runde af Divisionsturneringen, Øst
14482.08 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.084.000DM Klassisk Bænkpres
14599.46 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK137.583.861DM Klassisk (3-kamp)
146104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vest
147140.29 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.083.790DM Klassisk Bænkpres
14895.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Øst
149129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
15092.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)
15180.45 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK122.583.337JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
15297.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cup
153107.20 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cup
154102.55 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK137.582.871DM Klassisk Bænkpres
15581.25 Mikkel Juul1995(J)Randers SM122.582.822DM Klassisk Bænkpres
156103.41 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK137.582.610DM Klassisk Bænkpres
15770.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)
15870.11 John Terragni1947(M4)Aalborg SK110.082.335DM Klassisk Bænkpres
15985.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cup
16091.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
161129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
162100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vest
163111.70 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK140.082.012DM Klassisk (3-kamp)
16492.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK130.082.004EM klassisk (master) (3-kamp)
16588.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
16686.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.081.600NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
16784.50 Emil Drechsler1994(S)Thisted VF122.580.924JM Klassisk Bænkpres
168117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
169117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK140.080.836JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17088.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF125.080.663JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17165.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
17282.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)
17379.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)
17482.45 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK120.080.412DM Klassisk Bænkpres
17592.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland127.580.363JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17679.91 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin117.580.276JM Klassisk Bænkpres
177102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK132.579.845JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
17880.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cup
17990.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Øst
18094.28 Lars B Krustrup1968(M2)Horsens SK127.579.586DM Klassisk Bænkpres
18181.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft117.579.512NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
182104.10 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK132.579.4213. runde af Divisionsturneringen, Øst
18399.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen130.079.313JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
18488.18 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK122.579.037DM Klassisk Bænkpres
18579.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP115.078.844JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
186102.96 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS130.078.234JM Klassisk Bænkpres
187103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S130.078.039SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
188104.12 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK130.077.909Jørgen Krogh Cup
18995.32 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC125.077.638AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
19099.88 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK127.577.6351. runde af Divisionsturneringen, Vest
191100.18 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK127.577.546DM Klassisk Bænkpres
19295.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cup
193105.92 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia130.077.441DM Klassisk Bænkpres
194113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Øst
19592.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)
196110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cup
19799.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cup
19887.28 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland117.576.2343. runde af Divisionsturneringen, Vest
19981.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
200101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
201101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)
202102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden125.075.325JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20382.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK112.575.285SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
20479.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
20579.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK110.075.218JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
206103.58 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen125.075.063Jørgen Krogh Cup
20786.86 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen115.074.808Jørgen Krogh Cup
20894.60 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK120.074.784DM Klassisk (3-kamp)
20963.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21095.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cup
211101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)
21292.48 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC117.574.013Jørgen Krogh Cup
21392.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cup
214116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)
21589.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cup
21698.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21791.32 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK115.072.887SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
218124.18 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK127.572.752JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
219114.92 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP125.072.650DM Klassisk Bænkpres
22088.34 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF112.572.518DM Klassisk Bænkpres
22173.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)
222103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)
22382.80 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.8641. runde af Divisionsturneringen, Øst
22494.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
225105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vest
22690.88 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas112.571.471AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
22772.30 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK97.571.321DM Klassisk (3-kamp)
22888.34 Kim Salby1961(M2)AK Odin110.070.906DM Klassisk Bænkpres
22975.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
23089.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)
23188.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.187DM i Styrkeløft (3-kamp)
232123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK120.068.532JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23391.36 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.112AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
23480.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland100.068.100JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23564.55 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK85.067.9922. runde af Divisionsturneringen, Øst
23698.11 Svend Bradtberg1962(M2)Ares110.067.474DM Klassisk Bænkpres
23785.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland102.567.445JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
23881.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
23993.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)
24087.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
24184.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
24292.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)
243126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
24482.06 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas95.063.850DM Klassisk Bænkpres
24591.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)
24665.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)
24792.78 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
24888.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)
24981.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)
25085.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vest
251109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
25264.73 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK75.059.850DM Klassisk Bænkpres
25367.86 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK75.057.585JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
25495.75 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK92.557.332DM Klassisk Bænkpres
25581.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP85.057.163JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
25673.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft77.555.909NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
25779.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
258103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
25967.32 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.552.157DM Klassisk Bænkpres
26064.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cup
26173.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)
26282.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)
26379.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)
26465.70 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK62.549.256DM Klassisk Bænkpres
26558.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)
266106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)
26752.70 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin40.038.708DM Klassisk Bænkpres


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt