Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK
174.00 Matti Christensen1995(J)Thisted VF270.0194.211EM Bænkpres
2119.15 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen308.0177.377DM Bænkpres
3119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen307.5176.966EM Bænkpres
4135.10 John S Christensen1961(M2)Aalborg SK310.0174.189DM Bænkpres
582.08 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen250.0168.000EM Bænkpres
6103.05 Allan Riis1971(M1)Aarhus AK275.0165.440DM Bænkpres
7131.80 Thomas Skov1971(M1)Rødby M280.0157.976DM Bænkpres
8132.80 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK275.0154.963DM Bænkpres
992.80 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen240.0150.912VM (3-kamp)
10104.90 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK247.5147.956DM Bænkpres
11101.25 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK242.5146.858DM Bænkpres
12105.00 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen235.0140.436DM Bænkpres
1381.20 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK205.0138.662Finale, Divisionsturneringen
1482.80 Michael Melchorsen1972(M1)Ares205.0137.043DM Bænkpres
15119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
16110.14 Martin Tryk1992(S)Horsens SK227.5133.8382. runde af Divisionsturneringen, Vest
17115.55 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK230.0133.469DM Bænkpres
18104.95 Rune Glud1982(S)AK Nordland220.0131.494DM Bænkpres
19139.95 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK235.0131.318DM Bænkpres
2092.55 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK207.5130.642DM Bænkpres
2182.92 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF195.0130.241SM Bænkpres
2287.30 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK200.0129.740DM Bænkpres
23104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK215.0128.570SM Styrkeløft (3-kamp)
24127.00 Jan Hoffmann1972(M1)Aalborg SK225.0127.823DM Bænkpres
2582.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
2699.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cupx
2767.75 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK162.5124.9141. runde af Divisionsturneringen, Øst
2895.10 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen200.0124.340DM Bænkpres
2976.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK176.0124.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3099.50 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK202.5123.485DM Bænkpres
31116.30 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK212.5123.101JM Bænkpres
3293.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK195.0122.441Finale, Divisionsturneringen
33109.35 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK207.5122.342DM Bænkpres
34104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)x
35108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
3682.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpresx
3782.70 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting180.0120.402SM Styrkeløft (3-kamp)
3892.00 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK190.0119.985DM Bænkpres
3991.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
40104.82 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF198.0118.384DM Klassisk Bænkpresx
4191.05 Morten Hegner1989(S)Københavns SK185.0117.4203. runde af Divisionsturneringen, Østx
4279.60 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK170.0116.433EM Klassisk (3-kamp)x
43115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK200.0115.960JM Styrkeløft (3-kamp)
44103.46 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting192.5115.635SM Bænkpres
45104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)x
4692.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
4781.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cupx
48130.80 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK202.5114.413DM Klassisk Bænkpresx
4990.90 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK177.5112.748JM Bænkpres
50117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Østx
51100.60 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK185.0112.314TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
5292.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK177.5112.038SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5367.35 Klaus Larsen1972(M1)Ares145.0111.998DM Bænkpres
5495.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
55111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cupx
5697.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cupx
5782.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
58106.90 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF185.0109.872Finale, Divisionsturneringenx
5988.05 Kim Salby1961(M2)AK Odin170.0109.769DM Bænkpres
6082.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)x
6187.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK167.5108.842JM Styrkeløft (3-kamp)
6292.30 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK172.5108.761EM Klassisk (3-kamp)x
63107.08 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK182.5108.332DM Klassisk Bænkpresx
64119.15 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF187.5107.981EM Klassisk (3-kamp)x
65119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF187.5107.888NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
6672.35 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF147.5107.837DM Bænkpres
67104.76 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK180.0107.6403. runde af Divisionsturneringen, Vest
68181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cupx
6982.32 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.328DM Klassisk Bænkpresx
70110.75 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.182DM Klassisk Bænkpresx
71102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK177.5106.837JM Styrkeløft (3-kamp)
7290.65 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem167.5106.547DM Bænkpres
73100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
74104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)x
75109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
7679.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
7765.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK135.0106.056JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
78158.85 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK192.5105.644DM Klassisk Bænkpresx
79102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
8071.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
81147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)x
82118.34 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.5105.266JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
83126.31 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden185.0105.210DM Klassisk Bænkpresx
8481.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cupx
85104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8681.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK155.0104.517JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8791.90 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF165.0104.247JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
88160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)x
8982.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)x
9072.80 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF142.5103.712JM Bænkpres
91103.35 Thomas Jensen1991(S)Odense BBC172.5103.673TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
9282.72 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.664DM Klassisk Bænkpresx
9382.75 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK155.0103.649TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
9493.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vestx
9565.15 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK130.0103.181TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
9679.35 Victor Dreisig1992(S)Hvidovre SF150.0102.930TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
9773.80 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK142.5102.700TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
98101.95 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK170.0102.680DM Bænkpres
99119.80 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF177.5102.0803. runde af Divisionsturneringen, Vestx
10072.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK140.0101.794EM Masters (3-kamp)
10173.40 Gert Olsen1963(M2)Ares140.0101.290DM Bænkpres
10292.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)x
10381.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
104112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
10573.85 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem140.0100.856TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
10682.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)x
10782.25 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF150.0100.665TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
10882.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Østx
109121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cupx
110102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP165.099.297JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
11173.85 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK137.599.055VM Masters (3-kamp)
112114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)x
11382.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen147.598.958JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
11491.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.098.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
11591.95 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK155.097.898TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
11679.38 Jakob LR Nielsen2000(SJ)Pure PP142.597.769DM Klassisk Bænkpresx
11781.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
11890.33 Bent M Kristensen1968(M2)Ares153.097.492DM Klassisk Bænkpresx
11982.15 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC145.097.382TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
12082.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
12157.75 Thomas J Nielsen1990(S)Aarhus AK110.097.218TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
122146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
123163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP177.597.004JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
12494.59 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK155.096.612DM Klassisk Bænkpresx
125118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)x
12678.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
12794.70 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK155.096.550TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
128102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)x
12991.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
130103.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen160.096.096TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
13182.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)x
13287.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cupx
13382.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
134118.30 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC165.095.189TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
13591.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cupx
136119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF165.094.875JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
137120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)x
13873.05 Oliver MG Christensen1995(J)HG Styrkeløft130.094.380TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
139123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK165.094.298JM Styrkeløft (3-kamp)
14073.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.093.886JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
141118.38 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK162.593.730DM Klassisk Bænkpresx
14291.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)x
14383.00 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK140.093.450TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
14478.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)x
14591.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK147.593.191NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
14692.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
14792.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
14881.20 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK137.593.005TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
14995.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.895JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
15081.55 Simon Donde1966(M2)Københavns SK137.592.758DM Bænkpres
15192.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
15297.66 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen150.092.190JM Klassisk Bænkpresx
153119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
154128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK162.592.154JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
155101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)x
15688.01 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.041DM Klassisk Bænkpresx
157120.07 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK160.091.968DM Klassisk Bænkpresx
15880.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM135.091.922JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
15972.11 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK125.091.613DM Klassisk Bænkpresx
16092.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF145.091.292JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
16181.60 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK135.091.044TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
162100.75 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen150.091.020DM Bænkpres
16390.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
16482.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)x
16580.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)x
166102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cupx
167102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)x
16873.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)x
16982.75 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK135.090.275TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
17092.00 Mathias Bredkjær1986(S)Trainity PL142.589.989TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
17189.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cupx
172135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
173100.35 Jørgen G Thomsen1989(S)Thisted VF147.589.636TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
17468.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cupx
17590.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cupx
17682.30 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK132.588.894TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
177102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)x
17891.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)x
17982.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)x
180109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)x
18195.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
18289.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
18392.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland140.088.088JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
18493.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
18578.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)x
186103.85 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M145.086.986TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
18799.25 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK142.586.982TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
18882.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)x
18973.40 Per Frederiksen1988(S)Ares120.086.8203. runde af Divisionsturneringen, Østx
19089.33 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF135.086.508JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
19197.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cupx
19290.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
19390.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
19490.95 Anders Witte1991(S)Københavns SK135.085.725DM Klassisk Bænkpresx
19599.85 Hans J Andreasen1992(S)Odense BBC140.085.260TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
19692.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.085.010JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
19792.95 Peter Petersen1962(M2)Aarhus AK135.084.834DM Bænkpres
19887.00 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK130.084.487DM Bænkpres
19987.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)x
20094.15 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK135.084.321TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
20181.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cupx
20284.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cupx
20376.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)x
20476.95 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF120.084.0243. runde af Divisionsturneringen, Østx
20582.08 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.084.000DM Klassisk Bænkpresx
20682.15 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK125.083.950TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
207104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vestx
20895.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
209140.29 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.083.790DM Klassisk Bænkpresx
21095.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Østx
21168.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF110.083.732TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
21295.70 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF135.083.700TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
213118.55 Kim S Jørgensen1994(S)Odense BBC145.083.607TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
214129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
21592.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)x
21680.45 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK122.583.337JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
21773.30 Nicolai Trane1989(S)AK Atlas115.083.283TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
21896.85 Alexander Filipovic1990(S)Hvidovre SF135.083.255TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
21997.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cupx
220107.20 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cupx
22181.25 Mikkel Juul1995(J)Randers SM122.582.822DM Klassisk Bænkpresx
22290.60 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK130.082.719TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
22381.60 Kasper Vilster1989(S)Roskilde AK122.582.614TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
224103.41 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK137.582.610DM Klassisk Bænkpresx
22570.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)x
226104.30 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF137.582.363TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
22770.11 John Terragni1947(M4)Aalborg SK110.082.335DM Klassisk Bænkpresx
22885.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cupx
22991.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
230129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
231100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vestx
23288.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
23386.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.081.600NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
23493.30 Henrik Schoubye1964(M2)ER Powerlifting130.081.536DM Bænkpres
23584.50 Emil Drechsler1994(S)Thisted VF122.580.924JM Klassisk Bænkpresx
236117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
237117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK140.080.836JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
23888.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF125.080.663JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
23965.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)x
24082.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)x
24179.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)x
24282.45 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK120.080.412DM Klassisk Bænkpresx
24358.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.580.373SM Styrkeløft (3-kamp)
24492.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland127.580.363JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
24579.91 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin117.580.276JM Klassisk Bænkpresx
24672.85 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK110.080.014DM Bænkpres
247102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK132.579.845JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
24880.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cupx
249102.85 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS132.579.765TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
25090.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Østx
25194.28 Lars B Krustrup1968(M2)Horsens SK127.579.586DM Klassisk Bænkpresx
25281.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft117.579.512NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
253104.10 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK132.579.4213. runde af Divisionsturneringen, Østx
25499.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen130.079.313JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
25588.18 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK122.579.037DM Klassisk Bænkpresx
25679.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP115.078.844JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
25792.60 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK125.078.688TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
25889.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
259103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S130.078.039SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
26099.00 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC127.577.915TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
26191.00 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas122.577.775TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
262100.18 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK127.577.546DM Klassisk Bænkpresx
26395.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cupx
264105.92 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia130.077.441DM Klassisk Bænkpresx
265113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Østx
26692.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)x
26782.25 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK115.077.177TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
26872.55 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK105.076.608TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
269110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cupx
27099.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cupx
27190.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK120.076.224TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
27281.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
273106.95 Oscar L Johansson1996(J)Københavns SK127.575.710TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
274101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
275101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)x
276140.25 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK135.075.425TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
277102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden125.075.325JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
27882.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK112.575.285SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
27979.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
28079.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK110.075.218JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
28163.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
28295.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cupx
283101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)x
284101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
28573.65 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK102.573.974TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
286116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)x
28789.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cupx
28898.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
28991.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.830EM Masters (3-kamp)
290114.92 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP125.072.650DM Klassisk Bænkpresx
29188.34 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF112.572.518DM Klassisk Bænkpresx
29273.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)x
293103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)x
29489.75 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem112.571.921TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
29594.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
29690.45 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK112.571.640TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
297105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vestx
29880.60 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK105.071.348TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
29991.30 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK112.571.303TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
30075.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
30189.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)x
30264.30 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK87.570.219SM Bænkpres
303123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK120.068.532JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
30490.50 Philip K Nickel2001(SJ)Ares107.568.435TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
30580.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland100.068.100JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
30696.70 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK110.067.892TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
30798.11 Svend Bradtberg1962(M2)Ares110.067.474DM Klassisk Bænkpresx
30885.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland102.567.445JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
30981.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
31093.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)x
31187.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
31284.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
31392.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)x
314126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
31582.06 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas95.063.850DM Klassisk Bænkpresx
31691.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)x
31765.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)x
31892.78 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
31988.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)x
32081.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)x
32185.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vestx
322109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
32364.73 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK75.059.850DM Klassisk Bænkpresx
32471.55 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK80.058.968TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
32552.85 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft60.057.894TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
32695.75 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK92.557.332DM Klassisk Bænkpresx
32781.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP85.057.163JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
32873.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft77.555.909NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
32979.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
330103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
33189.00 Kris T Suckow-breum1995(J)AK Atlas82.552.973TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
33267.32 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.552.157DM Klassisk Bænkpresx
33364.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cupx
33490.60 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden80.050.904JM Styrkeløft (3-kamp)
33573.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)x
33682.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)x
33771.05 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas67.550.018DM Bænkpres
33883.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting75.049.890SM Styrkeløft (3-kamp)
33979.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)x
34065.70 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK62.549.256DM Klassisk Bænkpresx
34158.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)x
34264.95 Niels Andersen1959(M2)Københavns SK60.047.742DM Bænkpres
343106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)x
34472.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)
34552.70 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin40.038.708DM Klassisk Bænkpresx


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt