Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne
170.52 Kamilla W Bøgedal1995(J)AK Nordland120.0118.776DM Klassisk Bænkpres
2122.48 Annette R Christensen1965(M2)Ry MK132.5105.576DM Klassisk Bænkpres
369.34 Annette Pedersen1968(M2)Sportshøjskolen102.5102.644DM Klassisk Bænkpres
460.20 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK90.0100.080DM Klassisk (3-kamp)
561.36 Lene Wollesen1995(J)Pure PP90.599.170JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
651.27 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK77.597.673JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
762.65 Erika M Andersen1991(S)Sportshøjskolen87.594.369TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
861.55 Tanja S Olsen1990(S)Københavns SK85.092.922VM Klassisk (3-kamp)
964.20 Emma A Badalyan1993(S)Ares87.592.645TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1046.04 Clara H Barsøe1994(S)Roskilde AK67.592.131DM Klassisk (3-kamp)
1183.69 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK102.591.574DM Klassisk Bænkpres
1271.10 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK92.591.048NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
13102.86 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK110.090.871DM Klassisk Bænkpres
1470.37 Charlotte Esbjørn1968(M2)Roskilde AK90.089.208VM Klassisk (3-kamp)
1583.56 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS97.587.175JM Klassisk Bænkpres
1654.58 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen72.587.036Jørgen Krogh Cup
1770.35 Kathrine J Forsberg1996(J)Horsens SK87.586.748TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
1879.24 Maren M Bielefeldt1999(J)Holstebro S92.585.091Jørgen Krogh Cup
1956.95 Marianne Nordstrøm1980(S)Rødby M72.584.187DM Klassisk Bænkpres
2071.26 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen85.083.538Jørgen Krogh Cup
2156.68 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK71.583.333DM Klassisk Bænkpres
22105.70 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK100.082.040JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2356.60 Marie LL Knudsen1990(S)Aarhus SVK70.081.676Jørgen Krogh Cup
2470.85 Anne Skaalum1979(S)HG Styrkeløft82.581.403TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
2551.81 Lonnie B Pedersen1975(M1)AK Frem65.081.263DM Klassisk Bænkpres
2671.44 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK82.580.941DM Klassisk (3-kamp)
2782.96 Anne Karlsen1992(S)AK Frem90.080.766DM Klassisk (3-kamp)
2869.88 Katarina Thomsen1991(S)Sportshøjskolen80.079.680AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
2977.80 Julie A Hansen1991(S)Albertslund SF85.079.025TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3071.52 Pernille B Bramsen1990(S)Pure PP80.078.4323. runde af Divisionsturneringen, Vest
3170.34 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK77.576.841DM Klassisk (3-kamp)
3261.60 Channe Hviid1994(S)Københavns SK70.076.475TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
3375.44 Katja V Kronborg1993(S)Heden80.075.776DM Klassisk (3-kamp)
3471.92 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK77.575.702Jørgen Krogh Cup
3562.62 Anna T Ruspini1994(S)Tårnby SK70.075.523DM Klassisk (3-kamp)
3681.01 Sissel P Machholm1994(S)Aarhus SVK82.574.968DM Klassisk Bænkpres
3767.16 Kathrine H Dahl1994(S)Thisted VF72.574.262JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3845.85 Vibeke Bergmann1979(S)Aarhus AK52.571.862DM Klassisk Bænkpres
3956.20 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen60.070.398Jørgen Krogh Cup
4077.35 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK75.069.968TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
4175.50 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK72.568.636AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4281.12 Sofie MN Mønsted1990(S)Haderslev SK75.068.1082. runde af Divisionsturneringen, Vest
4381.68 Kathja Sejer1989(S)Pure PP75.067.853DM Klassisk (3-kamp)
4482.30 Jeanette K Nørgaard1978(M1)ER Powerlifting75.067.583DM Klassisk (3-kamp)
4582.90 Cecilie BE Rasmussen1995(J)Roskilde AK75.067.328NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
4661.06 Sarah Barløse1995(J)Aarhus SVK60.065.994AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4776.52 Anne SB Pedersen1994(S)Aarhus SVK70.065.730Jørgen Krogh Cup
4861.86 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK60.065.340JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4982.60 Marie LS Veigert1995(J)Aarhus AK72.565.207DM Klassisk (3-kamp)
5082.90 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK72.565.083AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5170.30 Astrid B Nielsen1993(S)Sportshøjskolen65.064.474Jørgen Krogh Cup
5256.34 Mia Toft2000(SJ)WL 860055.064.405JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5376.40 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK67.563.443Jørgen Krogh Cup
5464.40 Mia T Kastrup1999(J)Horsens SK60.063.384TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
5576.56 Smilla Lyhne2000(SJ)Thisted VF67.563.362DM Klassisk Bænkpres
5657.67 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK55.063.239JM Klassisk Bænkpres
57148.40 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK80.061.632EM klassisk (master) (3-kamp)
5871.75 Annika Bell1997(J)ER Powerlifting62.561.144NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
59110.96 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK75.060.870DM Klassisk (3-kamp)
6060.92 Lærke Vad1985(S)AK Nordland55.060.605JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6150.90 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC47.560.197TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
6279.05 Nanna M Møller1988(S)Sportshøjskolen65.059.878JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6362.00 Nancy Fadel1995(J)Thisted VF55.059.791DM Klassisk (3-kamp)
6470.10 Laura E Lillelund1997(J)Aarhus SVK60.059.634Jørgen Krogh Cup
6555.08 Sebine CM Nielsen1999(J)Roskilde AK50.059.600DM Klassisk (3-kamp)
6670.30 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK60.059.514JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6770.62 Mathilde M Pedersen1998(J)Thisted VF60.059.3283. runde af Divisionsturneringen, Vest
6880.54 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK65.059.254SM Klassisk Bænkpres
6976.08 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK62.558.894DM Klassisk (3-kamp)
7077.55 Mette K Knudsen1993(S)Tårnby SK62.558.219TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7149.60 Lærke S Carlsen1998(J)Pure PP45.058.163TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7268.85 Rikke K Christensen1991(S)Hvidovre SF57.557.868TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7362.94 Steffenie K Jensen1996(J)AK Atlas52.556.422DM Klassisk Bænkpres
7461.72 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF50.054.545JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7568.05 Marie L Kalmejer2004(SJ)Horsens SK52.553.272TSK Cup, Klassisk (3-kamp)
7691.87 Christina V Møller1987(S)AK Nordland60.051.414JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
77111.06 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK62.550.713DM Klassisk (3-kamp)
7846.78 Tania Pedersen1989(S)AK Frem37.550.603Jørgen Krogh Cup
7974.08 Anne Leine1995(J)Aalborg SK52.550.300AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
8082.02 Sille Jacobsen1994(S)Aarhus P55.049.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
8162.25 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF45.048.771EM klassisk (master) (3-kamp)
8278.19 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF50.046.350JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8380.28 Tanja Rasmussen1972(M1)Horsens SK50.045.660DM Klassisk Bænkpres
8481.01 Isodora EA Nielsen1960(M2)Roskilde AK47.543.163DM Klassisk Bænkpres
8591.58 Sabrina KV Christensen1994(S)AK Nordland50.042.900JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
8668.70 Henriette V Nielsen1977(M1)Pure PP37.537.796DM Klassisk (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt