Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK
1122.88 Annette R Christensen1965(M2)Ry MK207.5165.232EM Bænkpres
2103.05 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK192.5158.947DM Bænkpres
361.85 Maj B Rames1989(S)Sportshøjskolen145.0157.920DM Bænkpres
451.60 Trine Ø Bagger1986(S)Aalborg SK105.0131.681DM i Styrkeløft (3-kamp)
570.52 Kamilla W Bøgedal1995(J)AK Nordland120.0118.776DM Klassisk Bænkpresx
671.25 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen120.0117.948DM Bænkpres
746.58 Mia Tovgaard1979(S)Aalborg SK85.0115.056AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
870.20 Annette Pedersen1968(M2)Sportshøjskolen115.0114.184VM Bænkpres
955.95 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK90.0105.966VM (3-kamp)
1076.70 Maren M Bielefeldt1999(J)Videbæk SK112.5105.4803. runde af Divisionsturneringen, Vest
1183.60 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS117.5105.033JM Styrkeløft (3-kamp)
1261.55 Tanja S Olsen1990(S)Københavns SK95.0103.854TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1355.75 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen87.5103.311VM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
1486.85 Jane Aaberg1981(S)Odense BBC117.5103.118EM i Styrkeløft (3-kamp)
1550.30 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK80.0102.304EM Klassisk (3-kamp)x
1665.84 Kathrine H Bak1981(S)Tårnby SK97.5101.322SM Bænkpres
1760.20 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK90.0100.080DM Klassisk (3-kamp)x
1862.75 Nanna Nørgaard1993(S)Horsens SK92.599.641DM Bænkpres
1960.85 Lene Wollesen1995(J)Pure PP90.099.252EM Klassisk (3-kamp)x
2075.50 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK102.597.037JM Bænkpres
2146.00 Vibeke Bergmann1979(S)Aarhus AK70.095.599DM Bænkpres
2269.35 Kathrine J Forsberg1996(J)Horsens SK95.095.124DM Bænkpres
2362.65 Erika M Andersen1991(S)Sportshøjskolen87.594.369TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2483.95 Kathrine Kristensen1987(S)Sportshøjskolen105.093.660DM Bænkpres
2564.20 Emma A Badalyan1993(S)Ares87.592.645TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2646.04 Clara H Barsøe1994(S)Roskilde AK67.592.131DM Klassisk (3-kamp)x
2783.69 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK102.591.574DM Klassisk Bænkpresx
2871.10 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK92.591.048NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
29108.90 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK110.089.628TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
30108.95 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK110.089.617DM Bænkpres
3170.37 Charlotte Esbjørn1968(M2)Roskilde AK90.089.208VM Klassisk (3-kamp)x
3271.54 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK90.088.218JM Styrkeløft (3-kamp)
3361.32 Channe Hviid1994(S)Københavns SK80.087.704SM Bænkpres
3479.70 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK95.087.106JM Bænkpres
3554.58 Stefanie Nielsen1992(S)Sportshøjskolen72.587.036Jørgen Krogh Cupx
3656.95 Marianne Nordstrøm1980(S)Rødby M72.584.187DM Klassisk Bænkpresx
37105.70 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK100.082.040JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3856.60 Marie LL Knudsen1990(S)Aarhus SVK70.081.676Jørgen Krogh Cupx
3970.85 Anne Skaalum1979(S)HG Styrkeløft82.581.403TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4081.85 Anne Karlsen1992(S)AK Frem90.081.333EM Klassisk (3-kamp)x
4151.81 Lonnie B Pedersen1975(M1)AK Frem65.081.263DM Klassisk Bænkpresx
4271.44 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK82.580.941DM Klassisk (3-kamp)x
4369.88 Katarina Thomsen1991(S)Sportshøjskolen80.079.680AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4477.80 Julie A Hansen1991(S)Albertslund SF85.079.025TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4571.52 Pernille B Bramsen1990(S)Pure PP80.078.4323. runde af Divisionsturneringen, Vestx
4671.70 Annika Bell1997(J)ER Powerlifting80.078.304SM Styrkeløft (3-kamp)
4770.34 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK77.576.841DM Klassisk (3-kamp)x
4875.44 Katja V Kronborg1993(S)Heden80.075.776DM Klassisk (3-kamp)x
4962.62 Anna T Ruspini1994(S)Tårnby SK70.075.523DM Klassisk (3-kamp)x
5081.01 Sissel P Machholm1994(S)Aarhus SVK82.574.968DM Klassisk Bænkpresx
5169.90 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK75.074.685TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
5267.16 Kathrine H Dahl1994(S)Thisted VF72.574.262JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5378.60 Charlotte Overgaard-Sørensen1992(S)Hvidovre SF80.073.936DM i Styrkeløft (3-kamp)
5479.90 Tanja Rasmussen1972(M1)Horsens SK80.073.248JM Bænkpres
55107.55 Maria B Sørensen1989(S)ER Powerlifting87.571.496DM Bænkpres
5677.35 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK75.069.968TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5781.12 Sofie MN Mønsted1990(S)Haderslev SK75.068.1082. runde af Divisionsturneringen, Vestx
5881.68 Kathja Sejer1989(S)Pure PP75.067.853DM Klassisk (3-kamp)x
5982.30 Jeanette K Nørgaard1978(M1)ER Powerlifting75.067.583DM Klassisk (3-kamp)x
6082.90 Cecilie BE Rasmussen1995(J)Roskilde AK75.067.328NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
6169.90 Mathilde M Pedersen1998(J)Thisted VF67.567.217JM Bænkpres
6261.06 Sarah Barløse1995(J)Aarhus SVK60.065.994AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6376.52 Anne SB Pedersen1994(S)Aarhus SVK70.065.730Jørgen Krogh Cupx
6461.86 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK60.065.340JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6582.60 Marie LS Veigert1995(J)Aarhus AK72.565.207DM Klassisk (3-kamp)x
6670.30 Astrid B Nielsen1993(S)Sportshøjskolen65.064.474Jørgen Krogh Cupx
6756.34 Mia Toft2000(SJ)WL 860055.064.405JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6876.40 Kirsten Gylling1957(M3)Grenå SK67.563.443Jørgen Krogh Cupx
6964.40 Mia T Kastrup1999(J)Horsens SK60.063.384TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7076.56 Smilla Lyhne2000(SJ)Thisted VF67.563.362DM Klassisk Bænkpresx
7157.67 Stella Jensen1964(M2)Grenå SK55.063.239JM Klassisk Bænkpresx
72148.40 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK80.061.632EM klassisk (master) (3-kamp)x
7360.92 Lærke Vad1985(S)AK Nordland55.060.605JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7450.90 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC47.560.197TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7579.05 Nanna M Møller1988(S)Sportshøjskolen65.059.878JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7662.00 Nancy Fadel1995(J)Thisted VF55.059.791DM Klassisk (3-kamp)x
7754.95 Tina Lund-lassen1989(S)Tårnby SK50.059.710TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
7870.10 Laura E Lillelund1997(J)Aarhus SVK60.059.634Jørgen Krogh Cupx
7955.08 Sebine CM Nielsen1999(J)Roskilde AK50.059.600DM Klassisk (3-kamp)x
8080.54 Cilie LA Simonsen1980(S)Roskilde AK65.059.254SM Klassisk Bænkpresx
8176.08 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK62.558.894DM Klassisk (3-kamp)x
8277.55 Mette K Knudsen1993(S)Tårnby SK62.558.219TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8349.60 Lærke S Carlsen1998(J)Pure PP45.058.163TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8468.85 Rikke K Christensen1991(S)Hvidovre SF57.557.868TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8562.94 Steffenie K Jensen1996(J)AK Atlas52.556.422DM Klassisk Bænkpresx
8667.75 Marie L Kalmejer2004(SJ)Horsens SK55.055.985DM Bænkpres
8761.72 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF50.054.545JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8891.87 Christina V Møller1987(S)AK Nordland60.051.414JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8946.78 Tania Pedersen1989(S)AK Frem37.550.603Jørgen Krogh Cupx
9074.08 Anne Leine1995(J)Aalborg SK52.550.300AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
9182.02 Sille Jacobsen1994(S)Aarhus P55.049.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
9262.25 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF45.048.771EM klassisk (master) (3-kamp)x
9378.19 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF50.046.350JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
9481.01 Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen1960(M2)Roskilde AK47.543.163DM Klassisk Bænkpresx
9591.58 Sabrina KV Christensen1994(S)AK Nordland50.042.900JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
9668.70 Henriette V Nielsen1977(M1)Pure PP37.537.796DM Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt