Rangliste

3-Kamp Rangliste 2018 Udstyr
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævne
192.80 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen385.0240.0305.0930.0584.784VM
282.95 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK304.0192.5303.5800.0534.160TSK Cup, Udstyr
382.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK303.5190.0270.0763.5511.469DM i Styrkeløft
4119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen340.0235.0280.0855.0491.882DM i Styrkeløft
582.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK290.0150.0290.5730.5488.339DM i Styrkeløft
6104.88 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen315.0220.0280.0815.0487.207JM Styrkeløft
796.45 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK300.0195.0290.0785.0485.052TSK Cup, Udstyr
881.80 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF277.5190.0242.5710.0478.114DM i Styrkeløft
992.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF302.5147.5282.5732.5462.061DM i Styrkeløft
10104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK282.5215.0272.5770.0460.460SM Styrkeløft
1187.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK260.0167.5280.0707.5459.734JM Styrkeløft
1292.55 Simon B Rasmussen1999(J)Sportshøjskolen280.0180.0262.5722.5454.886NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
13115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK290.0200.0285.0775.0449.345JM Styrkeløft
14100.60 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK280.0185.0265.0730.0443.183TSK Cup, Udstyr
15102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK270.0177.5280.0727.5437.882JM Styrkeløft
1681.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF247.5150.0250.0647.5436.027DM i Styrkeløft
17110.90 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK275.0215.0252.5742.5435.848DM i Styrkeløft
1870.91 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK215.0160.0207.5582.5432.273EM Masters
1994.70 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK260.0155.0265.0680.0423.572TSK Cup, Udstyr
20130.85 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK275.0255.0210.0740.0418.026JM Styrkeløft
21103.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen265.0160.0270.0695.0417.417TSK Cup, Udstyr
2279.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M225.0155.0227.5607.5415.712AaSK Open, Udstyr
23120.71 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF265.0180.0270.0715.0410.482JM Styrkeløft
24102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen250.0175.0250.0675.0407.363AaSK Open, Udstyr
2572.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK205.0140.0210.0555.0403.541EM Masters
2681.33 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting242.5160.0192.5595.0402.042EM Masters
2798.82 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M240.0155.0257.5652.5399.004SM Styrkeløft
28119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen125.0287.5280.0692.5398.534DM i Styrkeløft
29108.58 Martin Tryk1992(S)Horsens SK205.0225.0240.0670.0395.903AaSK Open, Udstyr
30107.75 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK230.0202.5235.0667.5395.427TSK Cup, Udstyr
3173.85 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK202.5137.5202.5542.5390.817VM Masters
32142.10 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK280.0180.0240.0700.0390.320JM Styrkeløft
3391.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen235.0170.0205.0610.0386.374AaSK Open, Udstyr
3495.50 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK227.5135.0260.0622.5386.324SM Styrkeløft
3582.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK200.0142.5230.0572.5382.716DM i Styrkeløft
36103.32 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK225.0167.5217.5610.0366.610EM Masters
37100.06 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK200.0225.0175.0600.0365.040AaSK Open, Udstyr
3878.00 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting212.5100.0212.5525.0364.298SM Styrkeløft
3958.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK147.592.5177.5417.5362.766SM Styrkeløft
40123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK227.5165.0240.0632.5361.474JM Styrkeløft
4190.60 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK215.0130.0212.5557.5354.737TSK Cup, Udstyr
4291.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting160.0187.5182.5530.0336.285DM i Styrkeløft
4391.86 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK202.5122.5205.0530.0334.907SM Styrkeløft
44135.16 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK235.0150.0210.0595.0334.331SM Styrkeløft
4573.95 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK162.5110.0180.0452.5325.664TSK Cup, Udstyr
4692.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC190.0147.5180.0517.5325.301AaSK Open, Udstyr
4780.32 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft170.0105.0200.0475.0323.475SM Styrkeløft
4895.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK170.0135.0205.0510.0316.659DM i Styrkeløft
4991.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M195.0115.0190.0500.0316.650EM Masters
5085.40 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF180.0100.0195.0475.0311.885JM Styrkeløft
51100.70 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK172.5122.5195.0490.0297.381JM Styrkeløft
52101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M165.0122.5182.5470.0284.256DM i Styrkeløft
5373.82 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft140.072.5180.0392.5282.836SM Styrkeløft
5483.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting125.075.0125.0325.0216.190SM Styrkeløft
5572.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M35.055.085.0175.0128.398DM i Styrkeløft


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt