Rangliste

3-Kamp Rangliste 2018 Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævne
172.85 Matti Christensen1995(J)Thisted VF255.5195.5230.0681.0495.359EM Klassisk
292.19 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen300.5187.5290.0778.0490.762JM Klassisk Styrkeløft
392.30 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK262.5172.5315.0750.0472.875EM Klassisk
4119.15 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF277.5187.5332.5797.5459.280EM Klassisk
5119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF302.5187.5305.0795.0457.443NM Sub-Junior/Junior
676.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK215.0176.0252.5643.5453.861JM Klassisk Styrkeløft
796.50 Martin Faber1982(S)AK Frem240.0177.5310.0727.5449.377DM Klassisk
8119.91 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS305.0167.5305.0777.5447.063JM Klassisk Styrkeløft
976.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK225.0157.5252.5635.0444.754DM Klassisk
1076.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK227.5120.0285.0632.5443.003DM Klassisk
11104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK260.0203.5275.0738.5441.992DM Klassisk
12104.60 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen270.0172.5295.0737.5441.320EM Klassisk
1365.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK192.5135.0227.5555.0436.008JM Klassisk Styrkeløft
14115.56 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF282.5180.0282.5745.0432.324DM Klassisk
1582.87 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen245.0152.5247.5645.0430.925JM Klassisk Styrkeløft
1691.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK252.5147.5277.5677.5428.045NM Sub-Junior/Junior
1795.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen237.5150.0300.0687.5425.769JM Klassisk Styrkeløft
18104.10 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK252.5175.0280.0707.5424.076TSK Cup, Klassisk
1982.75 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK225.0135.0272.5632.5422.953TSK Cup, Klassisk
2081.60 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK220.0135.0270.0625.0421.500TSK Cup, Klassisk
2182.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF230.0132.5267.5630.0421.218DM Klassisk
2265.15 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK187.5130.0212.5530.0420.661TSK Cup, Klassisk
2391.95 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK230.0155.0280.0665.0420.014TSK Cup, Klassisk
2482.25 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF220.0150.0255.0625.0419.438TSK Cup, Klassisk
25104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK240.0192.5265.0697.5417.245DM Klassisk
2691.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas225.0155.0277.5657.5416.724JM Klassisk Styrkeløft
2792.00 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M240.0160.0257.5657.5415.211EM Klassisk
2892.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK235.0177.5245.0657.5415.014SM Klassisk Styrkeløft
29104.25 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF225.0192.5275.0692.5414.877TSK Cup, Klassisk
30114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules235.0170.0305.0710.0413.433DM Klassisk
3182.15 Andreas Evald1992(S)Odense BBC207.5145.0262.5615.0413.034TSK Cup, Klassisk
32104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules237.5177.5270.0685.0409.836DM Klassisk
33112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF252.5172.5275.0700.0409.570AaSK Open, Klassisk
34140.00 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK300.0185.0245.0730.0407.924NM Sub-Junior/Junior
3581.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK197.5155.0250.0602.5406.266JM Klassisk Styrkeløft
36146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem250.0175.0305.5730.5405.647AaSK Open, Klassisk
3779.35 Victor Dreisig1992(S)Hvidovre SF205.0150.0235.0590.0404.858TSK Cup, Klassisk
38104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK245.0165.0265.0675.0403.515AaSK Open, Klassisk
3991.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP215.0147.5272.5635.0403.035DM Klassisk
40129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK247.5147.5315.0710.0401.718AaSK Open, Klassisk
4182.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter212.5120.0265.0597.5401.102DM Klassisk
42132.10 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK260.0180.0270.0710.0400.440TSK Cup, Klassisk
4373.80 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK185.0142.5227.5555.0399.989TSK Cup, Klassisk
4481.54 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK217.5170.0205.0592.5399.760AaSK Open, Klassisk
45118.30 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC242.5165.0285.0692.5399.503TSK Cup, Klassisk
46103.35 Thomas Jensen1991(S)Odense BBC235.0172.5255.0662.5398.163TSK Cup, Klassisk
4773.85 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem182.5140.0230.0552.5398.021TSK Cup, Klassisk
4890.62 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK207.5147.5270.0625.0397.625DM Klassisk
4982.30 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK205.0132.5255.0592.5397.508TSK Cup, Klassisk
50130.34 Thomas Skov1971(M1)Rødby M255.0185.0262.5702.5397.123DM Klassisk
5190.16 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF220.0160.0242.5622.5397.031DM Klassisk
5294.15 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK215.0135.0285.0635.0396.621TSK Cup, Klassisk
53113.90 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK240.0180.0260.0680.0396.168TSK Cup, Klassisk
5490.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK232.5142.5245.0620.0395.064AaSK Open, Klassisk
55163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP265.0177.5280.0722.5394.846JM Klassisk Styrkeløft
5673.05 Oliver MG Christensen1995(J)HG Styrkeløft210.0130.0202.5542.5393.855TSK Cup, Klassisk
5773.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP180.0125.0240.0545.0393.708DM Klassisk
5878.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas190.0127.5251.0568.5391.867DM Klassisk
59102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP220.0165.0265.0650.0391.170JM Klassisk Styrkeløft
6092.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK212.5167.5240.0620.0389.856DM Klassisk
6191.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK217.5165.0230.0612.5388.693DM Klassisk
62119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem260.0160.0250.0670.0385.920AaSK Open, Klassisk
6382.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK220.0150.0202.5572.5384.606DM Klassisk
6482.95 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK175.0160.0240.0575.0383.928JM Klassisk Styrkeløft
6592.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK225.0132.5252.5610.0383.690DM Klassisk
6670.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC170.0110.0230.0510.0382.194DM Klassisk
6782.70 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas190.0155.0225.0570.0381.273TSK Cup, Klassisk
6882.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem187.5135.0242.5565.0379.793DM Klassisk
6982.15 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK205.0125.0235.0565.0379.454TSK Cup, Klassisk
7092.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC195.0170.0237.5602.5379.214AaSK Open, Klassisk
7181.20 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK200.0137.5220.0557.5377.093TSK Cup, Klassisk
7292.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK215.0147.5235.0597.5376.963AaSK Open, Klassisk
73121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF230.0172.5255.0657.5376.616DM Klassisk
7490.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK215.0135.0240.0590.0375.712AaSK Open, Klassisk
75128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK200.0162.5300.0662.5375.704JM Klassisk Styrkeløft
7682.00 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK190.0152.5215.0557.5374.863EM klassisk (master)
7790.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK200.0135.0255.0590.0374.709AaSK Open, Klassisk
7888.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF210.0125.0245.0580.0374.274JM Klassisk Styrkeløft
7992.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK180.0160.0252.5592.5374.105DM Klassisk
8099.25 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK232.5142.5237.5612.5373.870TSK Cup, Klassisk
8157.75 Thomas J Nielsen1990(S)Aarhus AK147.5110.0165.0422.5373.406TSK Cup, Klassisk
8278.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK190.0135.0215.0540.0373.302DM Klassisk
8382.75 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK187.5122.5245.0555.0371.129JM Klassisk Styrkeløft
84119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF210.0165.0270.0645.0370.875JM Klassisk Styrkeløft
85102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Norce220.0147.5247.5615.0370.538DM Klassisk
8695.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF202.5142.5250.0595.0368.722AaSK Open, Klassisk
8765.70 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK170.0120.0177.5467.5368.437TSK Cup, Klassisk
8882.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft185.0142.5220.0547.5368.084DM Klassisk
8999.85 Hans J Andreasen1992(S)Odense BBC190.0140.0270.0600.0365.400TSK Cup, Klassisk
90104.01 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen217.5150.0240.0607.5364.257JM Klassisk Styrkeløft
91101.75 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK230.0127.5245.0602.5364.211TSK Cup, Klassisk
92101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK190.0152.5260.0602.5363.970DM i Styrkeløft
93104.30 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF195.0137.5275.0607.5363.893TSK Cup, Klassisk
9491.00 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas220.0122.5230.0572.5363.480TSK Cup, Klassisk
95160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK250.0190.0222.5662.5362.918DM i Styrkeløft
9692.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK195.0130.0247.5572.5361.133EM klassisk (master)
9773.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem167.5130.0202.5500.0361.100JM Klassisk Styrkeløft
9881.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK200.0135.0200.0535.0361.072DM i Styrkeløft
99103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S222.5130.0247.5600.0360.180SM Klassisk Styrkeløft
10090.52 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF207.5140.0217.5565.0359.623DM Klassisk
101120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK225.0165.0235.0625.0359.188DM i Styrkeløft
102140.25 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK272.5135.0235.0642.5358.965TSK Cup, Klassisk
10391.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK192.5130.0245.0567.5358.660AaSK Open, Klassisk
10492.00 Mathias Bredkjær1986(S)Norce185.0142.5240.0567.5358.376TSK Cup, Klassisk
10565.06 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK155.092.5202.5450.0357.570JM Klassisk Styrkeløft
10681.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK180.0112.5237.5530.0357.485AaSK Open, Klassisk
107100.35 Jørgen G Thomsen1989(S)Thisted VF212.5147.5227.5587.5357.024TSK Cup, Klassisk
10890.45 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK205.0112.5242.5560.0356.608TSK Cup, Klassisk
10980.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK190.0132.5200.0522.5356.241DM Klassisk
11071.95 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK150.0120.0215.0485.0356.039TSK Cup, Klassisk
11168.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF157.5110.0200.0467.5355.861TSK Cup, Klassisk
11273.75 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK187.5102.5202.5492.5355.093JM Klassisk Styrkeløft
11389.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen190.0142.5220.0552.5354.318AaSK Open, Klassisk
11479.66 Rasmus Bergholt1989(S)Norce180.0117.5220.0517.5354.229DM Klassisk
11572.55 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK170.0105.0210.0485.0353.856TSK Cup, Klassisk
11681.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft190.0117.5215.0522.5353.576NM Sub-Junior/Junior
117101.66 Jacob M Iversen1995(J)Norce212.5125.0245.0582.5352.238DM Klassisk
11889.78 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules192.5135.0222.5550.0351.560DM Klassisk
11996.52 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK200.0135.0232.5567.5350.545DM Klassisk
12082.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen165.0147.5210.0522.5350.545JM Klassisk Styrkeløft
12191.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK185.0140.0225.0550.0349.030DM Klassisk
122102.33 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF220.0135.0222.5577.5348.348JM Klassisk Styrkeløft
123129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK210.0145.0260.0615.0348.275AaSK Open, Klassisk
12481.63 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting190.0130.0195.0515.0347.213VM Klassisk
12573.65 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK172.5102.5205.0480.0346.416TSK Cup, Klassisk
12690.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen190.0135.0220.0545.0346.348AaSK Open, Klassisk
12783.00 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK185.0140.0190.0515.0343.763TSK Cup, Klassisk
128101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK207.5122.5237.5567.5343.735DM i Styrkeløft
12992.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK207.5122.5215.0545.0343.568DM Klassisk
13079.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP165.0115.0220.0500.0342.800JM Klassisk Styrkeløft
13196.85 Alexander Filipovic1990(S)Hvidovre SF190.0135.0230.0555.0342.269TSK Cup, Klassisk
13291.30 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK175.0112.5252.5540.0342.252TSK Cup, Klassisk
13388.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen180.0127.5225.0532.5341.972AaSK Open, Klassisk
134103.85 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M195.0145.0230.0570.0341.943TSK Cup, Klassisk
13592.60 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK210.0125.0207.5542.5341.504TSK Cup, Klassisk
13682.60 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK157.5125.0227.5510.0341.394TSK Cup, Klassisk
13787.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK200.0130.0195.0525.0340.778DM i Styrkeløft
13888.80 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF187.5132.5210.0530.0340.684DM i Styrkeløft
13999.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen205.0130.0222.5557.5340.131JM Klassisk Styrkeløft
140103.62 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS175.0160.0230.0565.0339.226AaSK Open, Klassisk
14192.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland165.0140.0232.5537.5338.195JM Klassisk Styrkeløft
142102.85 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS190.0132.5237.5560.0337.120TSK Cup, Klassisk
14386.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC182.5125.0207.5515.0336.192NM Sub-Junior/Junior
14490.50 Philip K Nickel2001(SJ)Ares200.0107.5220.0527.5335.807TSK Cup, Klassisk
14592.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF172.5145.0215.0532.5335.262JM Klassisk Styrkeløft
14690.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK182.5120.0225.0527.5335.068TSK Cup, Klassisk
14795.70 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF195.0135.0210.0540.0334.800TSK Cup, Klassisk
14889.75 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem215.0112.5195.0522.5334.034TSK Cup, Klassisk
14979.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK160.0110.0217.5487.5333.353JM Klassisk Styrkeløft
15088.60 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF200.0110.0207.5517.5333.063NM Sub-Junior/Junior
15158.70 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK132.572.5177.5382.5332.890TSK Cup, Klassisk
15292.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK165.0135.0225.0525.0330.593JM Klassisk Styrkeløft
15393.78 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland192.5115.0220.0527.5330.057JM Klassisk Styrkeløft
15480.60 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK180.0105.0200.0485.0329.558TSK Cup, Klassisk
15581.32 Mikkel Juul1995(J)Randers SM167.5120.0200.0487.5329.453JM Klassisk Styrkeløft
15692.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland175.0127.5220.0522.5329.332JM Klassisk Styrkeløft
157111.70 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK180.0140.0240.0560.0328.048DM Klassisk
15881.60 Kasper Vilster1989(S)Roskilde AK157.5122.5205.0485.0327.084TSK Cup, Klassisk
159126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas212.5112.5250.0575.0327.003AaSK Open, Klassisk
16081.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK150.0145.0190.0485.0326.939JM Klassisk Styrkeløft
16182.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK175.0112.5200.0487.5326.235SM Klassisk Styrkeløft
162117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK185.0140.0240.0565.0326.231JM Klassisk Styrkeløft
163102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M190.0150.0200.0540.0325.080EM klassisk (master)
16465.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting130.0102.5180.0412.5324.308DM i Styrkeløft
16594.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS180.0115.0225.0520.0324.272AaSK Open, Klassisk
16689.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK177.5110.0215.0502.5321.198DM Klassisk
16780.10 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas172.5107.5187.5467.5318.929TSK Cup, Klassisk
168114.15 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF185.0132.5230.0547.5318.755TSK Cup, Klassisk
169102.36 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK180.0130.0215.0525.0316.628DM Klassisk
17099.90 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK175.0125.0220.0520.0316.576NM Sub-Junior/Junior
171124.18 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK195.0127.5230.0552.5315.257JM Klassisk Styrkeløft
17273.30 Nicolai Trane1989(S)AK Atlas135.0115.0185.0435.0315.027TSK Cup, Klassisk
17384.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK170.0100.0205.0475.0314.783AaSK Open, Klassisk
174118.55 Kim S Jørgensen1994(S)Odense BBC200.0145.0200.0545.0314.247TSK Cup, Klassisk
17599.00 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC175.0127.5210.0512.5313.189TSK Cup, Klassisk
17674.00 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK150.0105.0180.0435.0312.896TSK Cup, Klassisk
17788.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK167.5107.5210.0485.0312.146DM i Styrkeløft
17882.25 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK150.0115.0200.0465.0312.062TSK Cup, Klassisk
17973.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP150.0100.0180.0430.0310.804DM Klassisk
180103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem175.0120.0220.0515.0309.773DM Klassisk
181102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK170.0132.5210.0512.5308.833JM Klassisk Styrkeløft
182101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK200.0125.0185.0510.0308.448AaSK Open, Klassisk
18380.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM120.0135.0195.0450.0306.405JM Klassisk Styrkeløft
184102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden182.5125.0200.0507.5305.820JM Klassisk Styrkeløft
185106.95 Oscar L Johansson1996(J)Københavns SK170.0127.5212.5510.0302.838TSK Cup, Klassisk
18689.00 Kris T Suckow-breum1995(J)AK Atlas195.082.5190.0467.5300.182TSK Cup, Klassisk
18796.70 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK165.0110.0210.0485.0299.342TSK Cup, Klassisk
188116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP172.5127.5215.0515.0297.928DM Klassisk
18975.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P140.0100.0180.0420.0296.814AaSK Open, Klassisk
19081.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen155.0100.0185.0440.0296.692AaSK Open, Klassisk
19188.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF177.597.5185.0460.0296.240DM Klassisk
19273.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft142.577.5190.0410.0295.774NM Sub-Junior/Junior
19391.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK155.0152.5160.0467.5295.694AaSK Open, Klassisk
19471.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland140.082.5175.0397.5294.627DM Klassisk
19582.16 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK165.0117.5155.0437.5293.825DM Klassisk
19670.41 John Terragni1947(M4)Aalborg SK130.0105.0157.5392.5292.844JM Klassisk Styrkeløft
197116.30 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP175.0125.0200.0500.0289.650TSK Cup, Klassisk
19865.60 Horst Diter1943(M4)Ares120.080.0165.0365.0288.022DM i Styrkeløft
19998.25 Svend Bradtberg1962(M2)Ares172.5110.0185.0467.5286.578TSK Cup, Klassisk
200105.30 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem160.0100.0210.0470.0280.590DM i Styrkeløft
20181.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP150.085.0180.0415.0279.088JM Klassisk Styrkeløft
20287.40 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK162.595.0170.0427.5277.148JM Klassisk Styrkeløft
20371.55 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK135.080.0160.0375.0276.413TSK Cup, Klassisk
20485.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland147.5102.5165.0415.0273.070JM Klassisk Styrkeløft
20581.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK140.092.5170.0402.5272.452DM i Styrkeløft
20652.85 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft95.060.0125.0280.0270.172TSK Cup, Klassisk
207101.95 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M155.0105.0185.0445.0268.780TSK Cup, Klassisk
208123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK170.0120.0180.0470.0268.417JM Klassisk Styrkeløft
20992.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF135.0105.0185.0425.0268.133DM Klassisk
21081.64 Simon Donde1966(M2)Københavns SK130.0120.0145.0395.0266.309DM Klassisk
21179.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia140.072.5172.5385.0264.187DM Klassisk
21292.20 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF135.095.0185.0415.0261.782TSK Cup, Klassisk
21394.60 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK115.0120.0185.0420.0261.744DM Klassisk
21491.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M145.0100.0165.0410.0259.653EM klassisk (master)
215106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF165.075.0190.0430.0256.065DM Klassisk
21687.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK135.0102.5150.0387.5251.410AaSK Open, Klassisk
217110.58 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas100.0142.5185.0427.5251.199DM Klassisk
21879.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen122.580.0160.0362.5247.660AaSK Open, Klassisk
219103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen155.090.0160.0405.0243.324AaSK Open, Klassisk
22058.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares90.055.0110.0255.0223.278DM Klassisk
22182.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK105.075.0140.0320.0214.560DM Klassisk
222112.16 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK95.0130.0125.0350.0204.785DM Klassisk
22373.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia75.070.0120.0265.0191.993DM Klassisk
22493.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF75.0107.5110.0292.5183.368DM i Styrkeløft
22593.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK50.0147.575.0272.5170.912DM i Styrkeløft


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt