Rangliste

3-Kamp Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Flest Wilks Points, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævneK
192.80 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen385.0240.0305.0930.0584.784VM
282.95 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK304.0192.5303.5800.0534.160TSK Cup, Udstyr
382.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK303.5190.0270.0763.5511.469DM i Styrkeløft
472.85 Matti Christensen1995(J)Thisted VF255.5195.5230.0681.0495.359EM Klassiskx
5119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen340.0235.0280.0855.0491.882DM i Styrkeløft
682.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK290.0150.0290.5730.5488.339DM i Styrkeløft
7104.88 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen315.0220.0280.0815.0487.207JM Styrkeløft
896.45 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK300.0195.0290.0785.0485.052TSK Cup, Udstyr
981.80 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF277.5190.0242.5710.0478.114DM i Styrkeløft
1092.30 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK262.5172.5315.0750.0472.875EM Klassiskx
1192.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF302.5147.5282.5732.5462.061DM i Styrkeløft
12104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK282.5215.0272.5770.0460.460SM Styrkeløft
1387.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK260.0167.5280.0707.5459.734JM Styrkeløft
14119.15 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF277.5187.5332.5797.5459.280EM Klassiskx
15119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF302.5187.5305.0795.0457.443NM Sub-Junior/Juniorx
1692.55 Simon B Rasmussen1999(J)Sportshøjskolen280.0180.0262.5722.5454.886NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
1776.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK215.0176.0252.5643.5453.861JM Klassisk Styrkeløftx
1896.50 Martin Faber1982(S)AK Frem240.0177.5310.0727.5449.377DM Klassiskx
19115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK290.0200.0285.0775.0449.345JM Styrkeløft
20119.91 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS305.0167.5305.0777.5447.063JM Klassisk Styrkeløftx
2176.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK225.0157.5252.5635.0444.754DM Klassiskx
22100.60 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK280.0185.0265.0730.0443.183TSK Cup, Udstyr
2376.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK227.5120.0285.0632.5443.003DM Klassiskx
24104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK260.0203.5275.0738.5441.992DM Klassiskx
25104.60 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen270.0172.5295.0737.5441.320EM Klassiskx
26102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK270.0177.5280.0727.5437.882JM Styrkeløft
2781.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF247.5150.0250.0647.5436.027DM i Styrkeløft
2865.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK192.5135.0227.5555.0436.008JM Klassisk Styrkeløftx
29110.90 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK275.0215.0252.5742.5435.848DM i Styrkeløft
30115.56 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF282.5180.0282.5745.0432.324DM Klassiskx
3170.91 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK215.0160.0207.5582.5432.273EM Masters
3282.87 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen245.0152.5247.5645.0430.925JM Klassisk Styrkeløftx
3391.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK252.5147.5277.5677.5428.045NM Sub-Junior/Juniorx
3495.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen237.5150.0300.0687.5425.769JM Klassisk Styrkeløftx
3594.70 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK260.0155.0265.0680.0423.572TSK Cup, Udstyr
3682.75 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK225.0135.0272.5632.5422.953TSK Cup, Klassiskx
3781.60 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK220.0135.0270.0625.0421.500TSK Cup, Klassiskx
3882.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF230.0132.5267.5630.0421.218DM Klassiskx
3965.15 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK187.5130.0212.5530.0420.661TSK Cup, Klassiskx
4091.95 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK230.0155.0280.0665.0420.014TSK Cup, Klassiskx
4182.25 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF220.0150.0255.0625.0419.438TSK Cup, Klassiskx
42130.85 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK275.0255.0210.0740.0418.026JM Styrkeløft
43103.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen265.0160.0270.0695.0417.417TSK Cup, Udstyr
44104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK240.0192.5265.0697.5417.245DM Klassiskx
4591.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas225.0155.0277.5657.5416.724JM Klassisk Styrkeløftx
4679.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M225.0155.0227.5607.5415.712AaSK Open, Udstyr
4792.00 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M240.0160.0257.5657.5415.211EM Klassiskx
4892.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK235.0177.5245.0657.5415.014SM Klassisk Styrkeløftx
49104.25 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF225.0192.5275.0692.5414.877TSK Cup, Klassiskx
50114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules235.0170.0305.0710.0413.433DM Klassiskx
5182.15 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC207.5145.0262.5615.0413.034TSK Cup, Klassiskx
52104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules237.5177.5270.0685.0409.836DM Klassiskx
53112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF252.5172.5275.0700.0409.570AaSK Open, Klassiskx
54140.00 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK300.0185.0245.0730.0407.924NM Sub-Junior/Juniorx
55102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen250.0175.0250.0675.0407.363AaSK Open, Udstyr
5681.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK197.5155.0250.0602.5406.266JM Klassisk Styrkeløftx
57146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem250.0175.0305.5730.5405.647AaSK Open, Klassiskx
5879.35 Victor Dreisig1992(S)Hvidovre SF205.0150.0235.0590.0404.858TSK Cup, Klassiskx
5972.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK205.0140.0210.0555.0403.541EM Masters
60104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK245.0165.0265.0675.0403.515AaSK Open, Klassiskx
6191.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP215.0147.5272.5635.0403.035DM Klassiskx
6281.33 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting242.5160.0192.5595.0402.042EM Masters
63129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK247.5147.5315.0710.0401.718AaSK Open, Klassiskx
6482.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter212.5120.0265.0597.5401.102DM Klassiskx
65132.10 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK260.0180.0270.0710.0400.440TSK Cup, Klassiskx
6673.80 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK185.0142.5227.5555.0399.989TSK Cup, Klassiskx
6781.54 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK217.5170.0205.0592.5399.760AaSK Open, Klassiskx
68118.30 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC242.5165.0285.0692.5399.503TSK Cup, Klassiskx
69119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen125.0287.5280.0692.5398.534DM i Styrkeløft
70103.35 Thomas Jensen1991(S)Odense BBC235.0172.5255.0662.5398.163TSK Cup, Klassiskx
7173.85 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem182.5140.0230.0552.5398.021TSK Cup, Klassiskx
7290.62 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK207.5147.5270.0625.0397.625DM Klassiskx
7382.30 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK205.0132.5255.0592.5397.508TSK Cup, Klassiskx
74130.34 Thomas Skov1971(M1)Rødby M255.0185.0262.5702.5397.123DM Klassiskx
7590.16 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF220.0160.0242.5622.5397.031DM Klassiskx
7694.15 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK215.0135.0285.0635.0396.621TSK Cup, Klassiskx
77113.90 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK240.0180.0260.0680.0396.168TSK Cup, Klassiskx
78108.58 Martin Tryk1992(S)Horsens SK205.0225.0240.0670.0395.903AaSK Open, Udstyr
79107.75 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK230.0202.5235.0667.5395.427TSK Cup, Udstyr
8090.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK232.5142.5245.0620.0395.064AaSK Open, Klassiskx
81163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP265.0177.5280.0722.5394.846JM Klassisk Styrkeløftx
8273.05 Oliver MG Christensen1995(J)HG Styrkeløft210.0130.0202.5542.5393.855TSK Cup, Klassiskx
8373.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP180.0125.0240.0545.0393.708DM Klassiskx
8478.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas190.0127.5251.0568.5391.867DM Klassiskx
85102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP220.0165.0265.0650.0391.170JM Klassisk Styrkeløftx
8673.85 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK202.5137.5202.5542.5390.817VM Masters
8792.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK212.5167.5240.0620.0389.856DM Klassiskx
8891.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK217.5165.0230.0612.5388.693DM Klassiskx
8991.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen235.0170.0205.0610.0386.374AaSK Open, Udstyr
90119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem260.0160.0250.0670.0385.920AaSK Open, Klassiskx
9182.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK220.0150.0202.5572.5384.606DM Klassiskx
9282.95 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK175.0160.0240.0575.0383.928JM Klassisk Styrkeløftx
9392.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK225.0132.5252.5610.0383.690DM Klassiskx
9482.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK200.0142.5230.0572.5382.716DM i Styrkeløft
9570.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC170.0110.0230.0510.0382.194DM Klassiskx
9682.70 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas190.0155.0225.0570.0381.273TSK Cup, Klassiskx
9782.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem187.5135.0242.5565.0379.793DM Klassiskx
9882.15 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK205.0125.0235.0565.0379.454TSK Cup, Klassiskx
9992.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC195.0170.0237.5602.5379.214AaSK Open, Klassiskx
10081.20 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK200.0137.5220.0557.5377.093TSK Cup, Klassiskx
10192.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK215.0147.5235.0597.5376.963AaSK Open, Klassiskx
102121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF230.0172.5255.0657.5376.616DM Klassiskx
10390.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK215.0135.0240.0590.0375.712AaSK Open, Klassiskx
104128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK200.0162.5300.0662.5375.704JM Klassisk Styrkeløftx
10582.00 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK190.0152.5215.0557.5374.863EM klassisk (master)x
10690.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK200.0135.0255.0590.0374.709AaSK Open, Klassiskx
10788.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF210.0125.0245.0580.0374.274JM Klassisk Styrkeløftx
10892.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK180.0160.0252.5592.5374.105DM Klassiskx
10999.25 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK232.5142.5237.5612.5373.870TSK Cup, Klassiskx
11057.75 Thomas J Nielsen1990(S)Aarhus AK147.5110.0165.0422.5373.406TSK Cup, Klassiskx
11178.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK190.0135.0215.0540.0373.302DM Klassiskx
11282.75 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK187.5122.5245.0555.0371.129JM Klassisk Styrkeløftx
113119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF210.0165.0270.0645.0370.875JM Klassisk Styrkeløftx
114102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL220.0147.5247.5615.0370.538DM Klassiskx
11595.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF202.5142.5250.0595.0368.722AaSK Open, Klassiskx
11682.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft185.0142.5220.0547.5368.084DM Klassiskx
117103.32 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK225.0167.5217.5610.0366.610EM Masters
11899.85 Hans J Andreasen1992(S)Odense BBC190.0140.0270.0600.0365.400TSK Cup, Klassiskx
119100.06 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK200.0225.0175.0600.0365.040AaSK Open, Udstyr
12078.00 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting212.5100.0212.5525.0364.298SM Styrkeløft
121101.75 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK230.0127.5245.0602.5364.211TSK Cup, Klassiskx
122101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK190.0152.5260.0602.5363.970DM i Styrkeløftx
123104.30 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF195.0137.5275.0607.5363.893TSK Cup, Klassiskx
12491.00 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas220.0122.5230.0572.5363.480TSK Cup, Klassiskx
125160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK250.0190.0222.5662.5362.918DM i Styrkeløftx
12658.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK147.592.5177.5417.5362.766SM Styrkeløft
127123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK227.5165.0240.0632.5361.474JM Styrkeløft
12873.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem167.5130.0202.5500.0361.100JM Klassisk Styrkeløftx
12981.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK200.0135.0200.0535.0361.072DM i Styrkeløftx
130103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S222.5130.0247.5600.0360.180SM Klassisk Styrkeløftx
13190.52 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF207.5140.0217.5565.0359.623DM Klassiskx
132120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK225.0165.0235.0625.0359.188DM i Styrkeløftx
133140.25 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK272.5135.0235.0642.5358.965TSK Cup, Klassiskx
13491.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK192.5130.0245.0567.5358.660AaSK Open, Klassiskx
13592.00 Mathias Bredkjær1986(S)Trainity PL185.0142.5240.0567.5358.376TSK Cup, Klassiskx
13665.06 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK155.092.5202.5450.0357.570JM Klassisk Styrkeløftx
13781.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK180.0112.5237.5530.0357.485AaSK Open, Klassiskx
138100.35 Jørgen G Thomsen1989(S)Thisted VF212.5147.5227.5587.5357.024TSK Cup, Klassiskx
13990.45 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK205.0112.5242.5560.0356.608TSK Cup, Klassiskx
14080.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK190.0132.5200.0522.5356.241DM Klassiskx
14171.95 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK150.0120.0215.0485.0356.039TSK Cup, Klassiskx
14268.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF157.5110.0200.0467.5355.861TSK Cup, Klassiskx
14373.75 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK187.5102.5202.5492.5355.093JM Klassisk Styrkeløftx
14490.60 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK215.0130.0212.5557.5354.737TSK Cup, Udstyr
14589.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen190.0142.5220.0552.5354.318AaSK Open, Klassiskx
14679.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL180.0117.5220.0517.5354.229DM Klassiskx
14772.55 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK170.0105.0210.0485.0353.856TSK Cup, Klassiskx
14881.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft190.0117.5215.0522.5353.576NM Sub-Junior/Juniorx
149101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL212.5125.0245.0582.5352.238DM Klassiskx
15089.78 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules192.5135.0222.5550.0351.560DM Klassiskx
15196.52 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK200.0135.0232.5567.5350.545DM Klassiskx
15282.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen165.0147.5210.0522.5350.545JM Klassisk Styrkeløftx
15391.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK185.0140.0225.0550.0349.030DM Klassiskx
154102.33 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF220.0135.0222.5577.5348.348JM Klassisk Styrkeløftx
155129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK210.0145.0260.0615.0348.275AaSK Open, Klassiskx
15673.65 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK172.5102.5205.0480.0346.416TSK Cup, Klassiskx
15790.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen190.0135.0220.0545.0346.348AaSK Open, Klassiskx
15883.00 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK185.0140.0190.0515.0343.763TSK Cup, Klassiskx
159101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK207.5122.5237.5567.5343.735DM i Styrkeløftx
16092.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK207.5122.5215.0545.0343.568DM Klassiskx
16179.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP165.0115.0220.0500.0342.800JM Klassisk Styrkeløftx
16296.85 Alexander Filipovic1990(S)Hvidovre SF190.0135.0230.0555.0342.269TSK Cup, Klassiskx
16391.30 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK175.0112.5252.5540.0342.252TSK Cup, Klassiskx
16488.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen180.0127.5225.0532.5341.972AaSK Open, Klassiskx
165103.85 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M195.0145.0230.0570.0341.943TSK Cup, Klassiskx
16692.60 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK210.0125.0207.5542.5341.504TSK Cup, Klassiskx
16782.60 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK157.5125.0227.5510.0341.394TSK Cup, Klassiskx
16887.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK200.0130.0195.0525.0340.778DM i Styrkeløftx
16988.80 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF187.5132.5210.0530.0340.684DM i Styrkeløftx
17099.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen205.0130.0222.5557.5340.131JM Klassisk Styrkeløftx
171103.62 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS175.0160.0230.0565.0339.226AaSK Open, Klassiskx
17292.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland165.0140.0232.5537.5338.195JM Klassisk Styrkeløftx
173102.85 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS190.0132.5237.5560.0337.120TSK Cup, Klassiskx
17491.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting160.0187.5182.5530.0336.285DM i Styrkeløft
17586.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC182.5125.0207.5515.0336.192NM Sub-Junior/Juniorx
17690.50 Philip K Nickel2001(SJ)Ares200.0107.5220.0527.5335.807TSK Cup, Klassiskx
17792.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF172.5145.0215.0532.5335.262JM Klassisk Styrkeløftx
17890.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK182.5120.0225.0527.5335.068TSK Cup, Klassiskx
17995.70 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF195.0135.0210.0540.0334.800TSK Cup, Klassiskx
180135.16 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK235.0150.0210.0595.0334.331SM Styrkeløft
18189.75 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem215.0112.5195.0522.5334.034TSK Cup, Klassiskx
18279.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK160.0110.0217.5487.5333.353JM Klassisk Styrkeløftx
18388.60 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF200.0110.0207.5517.5333.063NM Sub-Junior/Juniorx
18492.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK165.0135.0225.0525.0330.593JM Klassisk Styrkeløftx
18593.78 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland192.5115.0220.0527.5330.057JM Klassisk Styrkeløftx
18680.60 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK180.0105.0200.0485.0329.558TSK Cup, Klassiskx
18781.32 Mikkel Juul1995(J)Randers SM167.5120.0200.0487.5329.453JM Klassisk Styrkeløftx
18892.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland175.0127.5220.0522.5329.332JM Klassisk Styrkeløftx
18981.60 Kasper Vilster1989(S)Roskilde AK157.5122.5205.0485.0327.084TSK Cup, Klassiskx
190126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas212.5112.5250.0575.0327.003AaSK Open, Klassiskx
19181.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK150.0145.0190.0485.0326.939JM Klassisk Styrkeløftx
19282.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK175.0112.5200.0487.5326.235SM Klassisk Styrkeløftx
193117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK185.0140.0240.0565.0326.231JM Klassisk Styrkeløftx
19473.95 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK162.5110.0180.0452.5325.664TSK Cup, Udstyr
19592.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC190.0147.5180.0517.5325.301AaSK Open, Udstyr
196102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M190.0150.0200.0540.0325.080EM klassisk (master)x
19765.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting130.0102.5180.0412.5324.308DM i Styrkeløftx
19894.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS180.0115.0225.0520.0324.272AaSK Open, Klassiskx
19989.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK177.5110.0215.0502.5321.198DM Klassiskx
20080.10 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas172.5107.5187.5467.5318.929TSK Cup, Klassiskx
201114.15 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF185.0132.5230.0547.5318.755TSK Cup, Klassiskx
20295.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK170.0135.0205.0510.0316.659DM i Styrkeløft
20391.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M195.0115.0190.0500.0316.650EM Masters
204102.36 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK180.0130.0215.0525.0316.628DM Klassiskx
20599.90 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK175.0125.0220.0520.0316.576NM Sub-Junior/Juniorx
20673.30 Nicolai Trane1989(S)AK Atlas135.0115.0185.0435.0315.027TSK Cup, Klassiskx
20784.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK170.0100.0205.0475.0314.783AaSK Open, Klassiskx
208118.55 Kim S Jørgensen1994(S)Odense BBC200.0145.0200.0545.0314.247TSK Cup, Klassiskx
20999.00 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC175.0127.5210.0512.5313.189TSK Cup, Klassiskx
21088.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK167.5107.5210.0485.0312.146DM i Styrkeløftx
21182.25 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK150.0115.0200.0465.0312.062TSK Cup, Klassiskx
21273.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP150.0100.0180.0430.0310.804DM Klassiskx
213103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem175.0120.0220.0515.0309.773DM Klassiskx
214102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK170.0132.5210.0512.5308.833JM Klassisk Styrkeløftx
215101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK200.0125.0185.0510.0308.448AaSK Open, Klassiskx
21680.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM120.0135.0195.0450.0306.405JM Klassisk Styrkeløftx
217102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden182.5125.0200.0507.5305.820JM Klassisk Styrkeløftx
218106.95 Oscar L Johansson1996(J)Københavns SK170.0127.5212.5510.0302.838TSK Cup, Klassiskx
21989.00 Kris T Suckow-breum1995(J)AK Atlas195.082.5190.0467.5300.182TSK Cup, Klassiskx
22096.70 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK165.0110.0210.0485.0299.342TSK Cup, Klassiskx
221116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP172.5127.5215.0515.0297.928DM Klassiskx
22275.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P140.0100.0180.0420.0296.814AaSK Open, Klassiskx
22381.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen155.0100.0185.0440.0296.692AaSK Open, Klassiskx
22488.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF177.597.5185.0460.0296.240DM Klassiskx
22573.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft142.577.5190.0410.0295.774NM Sub-Junior/Juniorx
22691.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK155.0152.5160.0467.5295.694AaSK Open, Klassiskx
22771.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland140.082.5175.0397.5294.627DM Klassiskx
22882.16 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK165.0117.5155.0437.5293.825DM Klassiskx
22970.41 John Terragni1947(M4)Aalborg SK130.0105.0157.5392.5292.844JM Klassisk Styrkeløftx
230116.30 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP175.0125.0200.0500.0289.650TSK Cup, Klassiskx
23165.60 Horst Diter1943(M4)Ares120.080.0165.0365.0288.022DM i Styrkeløftx
23298.25 Svend Bradtberg1962(M2)Ares172.5110.0185.0467.5286.578TSK Cup, Klassiskx
233101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M165.0122.5182.5470.0284.256DM i Styrkeløft
234105.30 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem160.0100.0210.0470.0280.590DM i Styrkeløftx
23581.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP150.085.0180.0415.0279.088JM Klassisk Styrkeløftx
23687.40 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK162.595.0170.0427.5277.148JM Klassisk Styrkeløftx
23771.55 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK135.080.0160.0375.0276.413TSK Cup, Klassiskx
23885.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland147.5102.5165.0415.0273.070JM Klassisk Styrkeløftx
23981.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK140.092.5170.0402.5272.452DM i Styrkeløftx
24052.85 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft95.060.0125.0280.0270.172TSK Cup, Klassiskx
241123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK170.0120.0180.0470.0268.417JM Klassisk Styrkeløftx
24292.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF135.0105.0185.0425.0268.133DM Klassiskx
24381.64 Simon Donde1966(M2)Københavns SK130.0120.0145.0395.0266.309DM Klassiskx
24479.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia140.072.5172.5385.0264.187DM Klassiskx
24592.20 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF135.095.0185.0415.0261.782TSK Cup, Klassiskx
24691.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M145.0100.0165.0410.0259.653EM klassisk (master)x
247106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF165.075.0190.0430.0256.065DM Klassiskx
24887.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK135.0102.5150.0387.5251.410AaSK Open, Klassiskx
249110.58 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas100.0142.5185.0427.5251.199DM Klassiskx
25079.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen122.580.0160.0362.5247.660AaSK Open, Klassiskx
251103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen155.090.0160.0405.0243.324AaSK Open, Klassiskx
25258.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares90.055.0110.0255.0223.278DM Klassiskx
25383.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting125.075.0125.0325.0216.190SM Styrkeløft
25482.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK105.075.0140.0320.0214.560DM Klassiskx
255112.16 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK95.0130.0125.0350.0204.785DM Klassiskx
25673.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia75.070.0120.0265.0191.993DM Klassiskx
25793.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF75.0107.5110.0292.5183.368DM i Styrkeløftx
25893.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK50.0147.575.0272.5170.912DM i Styrkeløftx
25972.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M35.055.085.0175.0128.398DM i Styrkeløft


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt