Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævne

53 kg
152.70 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin40.038.708DM Klassisk Bænkpres

59 kg
158.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)

66 kg
165.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK135.0106.056JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
265.94 Jens-peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK120.094.296Jørgen Krogh Cup
365.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
463.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
564.55 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK85.067.9922. runde af Divisionsturneringen, Øst
665.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)
764.73 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK75.059.850DM Klassisk Bænkpres
864.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cup
965.70 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK62.549.256DM Klassisk Bænkpres

74 kg
173.95 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.5140.701VM Klassisk Bænkpres
271.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
372.80 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem137.5100.073Jørgen Krogh Cup
468.39 Klaus Larsen1972(M1)Ares132.5101.098DM Klassisk Bænkpres
573.80 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF132.595.493DM Klassisk Bænkpres
673.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.093.886JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
772.03 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF125.091.688DM Klassisk Bænkpres
872.11 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK125.091.613DM Klassisk Bænkpres
973.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)
1073.40 Per Frederiksen1988(S)Ares120.086.8203. runde af Divisionsturneringen, Øst
1168.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cup
1270.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)
1370.11 John Terragni1947(M4)Aalborg SK110.082.335DM Klassisk Bænkpres
1473.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)
1572.30 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK97.571.321DM Klassisk (3-kamp)
1671.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland82.561.149DM Klassisk (3-kamp)
1766.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.062.3521. runde af Divisionsturneringen, Øst
1873.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft77.555.909NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
1967.86 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK75.057.585JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2073.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)
2167.32 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.552.157DM Klassisk Bænkpres

83 kg
182.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpres
276.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK176.0124.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
381.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cup
481.90 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK167.5112.7113. runde af Divisionsturneringen, Øst
582.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
682.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)
782.32 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.328DM Klassisk Bænkpres
876.92 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK157.5110.313DM Klassisk (3-kamp)
981.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cup
1081.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK155.0104.517JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1182.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)
1282.72 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.664DM Klassisk Bænkpres
1382.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)
1482.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Øst
1582.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen147.598.958JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1681.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1779.38 Jakob LR Nielsen2000(SJ)Pure PP142.597.769DM Klassisk Bænkpres
1881.56 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC142.596.131Jørgen Krogh Cup
1982.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)
2082.40 Michael Melchorsen1972(M1)Ares140.093.856DM Klassisk Bænkpres
2178.74 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK137.594.834DM Klassisk Bænkpres
2278.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)
2380.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM135.091.922JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2481.82 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF135.090.896DM Klassisk (3-kamp)
2582.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)
2682.53 Simon Donde1966(M2)Københavns SK135.090.423DM Klassisk Bænkpres
2780.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)
2882.06 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting132.589.053SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2982.24 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK132.588.934DM Klassisk (3-kamp)
3082.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)
3182.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)
3278.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)
3381.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cup
3482.08 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.084.000DM Klassisk Bænkpres
3578.30 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.584.795Jørgen Krogh Cup
3680.45 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK122.583.337JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3781.25 Mikkel Juul1995(J)Randers SM122.582.822DM Klassisk Bænkpres
3876.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)
3976.95 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF120.084.0243. runde af Divisionsturneringen, Øst
4080.84 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK120.081.396JM Klassisk Bænkpres
4182.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)
4282.45 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK120.080.412DM Klassisk Bænkpres
4379.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)
4479.91 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin117.580.276JM Klassisk Bænkpres
4580.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cup
4681.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft117.579.512NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
4779.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP115.078.844JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4881.86 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK115.077.407Jørgen Krogh Cup
4981.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5082.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK112.575.285SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5179.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5279.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK110.075.218JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5382.80 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK107.571.8641. runde af Divisionsturneringen, Øst
5480.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC105.071.159DM Klassisk (3-kamp)
5575.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5680.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland100.068.100JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5781.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.067.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5881.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
5982.06 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas95.063.850DM Klassisk Bænkpres
6081.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)
6181.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP85.057.163JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6279.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6382.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)
6479.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)

93 kg
192.19 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen187.5118.275JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
291.05 Morten Hegner1989(S)Københavns SK185.0117.4203. runde af Divisionsturneringen, Øst
386.08 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0117.666DM Klassisk Bænkpres
492.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK177.5112.038SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
592.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC170.0106.998AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
692.78 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK170.0106.913DM Klassisk (3-kamp)
792.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK167.5105.324DM Klassisk (3-kamp)
891.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK165.0104.709DM Klassisk (3-kamp)
991.90 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF165.0104.247JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1090.27 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem162.5103.578DM Klassisk Bænkpres
1192.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)
1287.54 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK157.5102.013JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1391.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.098.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1490.33 Bent M Kristensen1968(M2)Ares153.097.492DM Klassisk Bænkpres
1591.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
1691.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cup
1792.62 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK150.094.410Jørgen Krogh Cup
1892.65 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK150.094.3953. runde af Divisionsturneringen, Øst
1987.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cup
2091.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)
2191.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK147.593.191NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
2292.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
2391.90 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting145.091.6112. runde af Divisionsturneringen, Øst
2492.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF145.091.292JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2588.01 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.041DM Klassisk Bænkpres
2689.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.591.385AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
2790.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
2889.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cup
2990.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cup
3091.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)
3192.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland140.088.088JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3289.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3392.16 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen137.586.749Jørgen Krogh Cup
3484.74 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen135.089.033Jørgen Krogh Cup
3589.33 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF135.086.508JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
3690.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK135.085.968AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3790.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3890.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
3990.95 Anders Witte1991(S)Københavns SK135.085.725DM Klassisk Bænkpres
4092.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.085.010JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4184.10 Simon Donde1966(M2)Københavns SK132.587.7683. runde af Divisionsturneringen, Øst
4292.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)
4387.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)
4491.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4592.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK130.082.004EM klassisk (master) (3-kamp)
4684.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cup
4788.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4892.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland127.580.363JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
4985.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cup
5086.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.081.600NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
5188.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF125.080.663JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
5290.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Øst
5384.50 Emil Drechsler1994(S)Thisted VF122.580.924JM Klassisk Bænkpres
5488.18 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK122.579.037DM Klassisk Bænkpres
5591.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK122.577.579DM Klassisk (3-kamp)
5692.25 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK122.577.249JM Klassisk Bænkpres
5792.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)
5887.28 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland117.576.2343. runde af Divisionsturneringen, Vest
5992.48 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC117.574.013Jørgen Krogh Cup
6092.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cup
6186.86 Mads Lehmann Broe1996(J)Sportshøjskolen115.074.808Jørgen Krogh Cup
6289.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cup
6391.32 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK115.072.887SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6488.34 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF112.572.518DM Klassisk Bænkpres
6590.88 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas112.571.471AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6688.34 Kim Salby1961(M2)AK Odin110.070.906DM Klassisk Bænkpres
6789.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)
6888.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK107.569.187DM i Styrkeløft (3-kamp)
6991.36 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK107.568.112AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
7092.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)
7185.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland102.567.445JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
7287.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
7384.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
7491.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)
7592.78 Emil Edsen-johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
7688.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)
7785.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vest

105 kg
199.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cup
2104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)
3104.82 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF198.0118.384DM Klassisk Bænkpres
4104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)
595.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
697.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cup
7104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Øst
8104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)
9104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
1093.90 Morten Hegner1989(S)Københavns SK172.5107.8821. runde af Divisionsturneringen, Øst
11100.29 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK170.0103.343DM Klassisk Bænkpres
1293.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vest
13102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP165.099.297JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
14104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
1594.02 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK160.0100.000DM Klassisk Bænkpres
1699.36 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK160.097.632Jørgen Krogh Cup
17102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)
18100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M156.094.786DM Klassisk (3-kamp)
1994.59 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK155.096.612DM Klassisk Bænkpres
20101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)
2195.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.895JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2297.66 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen150.092.190JM Klassisk Bænkpres
23102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cup
24102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)
25104.01 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen150.089.940JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
2693.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.592.512DM i Styrkeløft (3-kamp)
27102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)
2895.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
29103.90 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting142.585.4721. runde af Divisionsturneringen, Øst
3097.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cup
31104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vest
3299.46 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK137.583.861DM Klassisk (3-kamp)
33102.55 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK137.582.871DM Klassisk Bænkpres
34103.41 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK137.582.610DM Klassisk Bænkpres
3595.14 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.083.9163. runde af Divisionsturneringen, Vest
3695.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Øst
3797.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cup
38100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vest
39102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK132.579.845JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
40104.10 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK132.579.4213. runde af Divisionsturneringen, Øst
4199.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen130.079.313JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
42102.96 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS130.078.234JM Klassisk Bænkpres
43103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S130.078.039SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
44104.12 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK130.077.909Jørgen Krogh Cup
4594.28 Lars B Krustrup1968(M2)Horsens SK127.579.586DM Klassisk Bænkpres
4699.88 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK127.577.6351. runde af Divisionsturneringen, Vest
47100.18 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK127.577.546DM Klassisk Bænkpres
4895.32 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC125.077.638AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
4995.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cup
5099.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cup
51101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
52101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)
53102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden125.075.325JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
54103.58 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen125.075.063Jørgen Krogh Cup
55101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)
5694.60 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK120.074.784DM Klassisk (3-kamp)
5795.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cup
5898.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
59103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)
6094.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
6198.11 Svend Bradtberg1962(M2)Ares110.067.474DM Klassisk Bænkpres
6293.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)
6395.75 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK92.557.332DM Klassisk Bænkpres
64103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)

120 kg
1118.97 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen225.0129.623EM Klassisk Bænkpres
2117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Øst
3111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cup
4119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF187.5107.888NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)
5119.95 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF187.5107.813SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
6106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vest
7107.08 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK182.5108.332DM Klassisk Bænkpres
8110.75 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.182DM Klassisk Bænkpres
9118.34 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.5105.266JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10119.80 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF177.5102.0803. runde af Divisionsturneringen, Vest
11112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
12114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)
13118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)
14110.06 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen165.097.086Jørgen Krogh Cup
15119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF165.094.875JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
16118.38 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK162.593.730DM Klassisk Bænkpres
17119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
18113.98 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK152.588.831AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
19109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)
20109.20 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas142.584.047DM Klassisk Bænkpres
21107.20 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cup
22111.70 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK140.082.012DM Klassisk (3-kamp)
23117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
24117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK140.080.836JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
25107.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen137.581.510AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
26113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Øst
27105.92 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia130.077.441DM Klassisk Bænkpres
28110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cup
29116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)
30114.92 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP125.072.650DM Klassisk Bænkpres
31105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vest
32109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
33106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)

120+ kg
1123.98 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen210.0119.868JM Klassisk Bænkpres
2130.80 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK202.5114.413DM Klassisk Bænkpres
3181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cup
4158.85 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK192.5105.644DM Klassisk Bænkpres
5147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)
6160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)
7126.31 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden185.0105.210DM Klassisk Bænkpres
8128.15 Thomas Skov1971(M1)Rødby M185.0104.914EM klassisk (master) (3-kamp)
9163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP177.597.004JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
10120.70 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF175.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Øst
11121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cup
12146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
13121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.598.808DM Klassisk (3-kamp)
14120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)
15128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK162.592.154JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
16120.07 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK160.091.968DM Klassisk Bænkpres
17135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
18140.29 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.083.790DM Klassisk Bænkpres
19129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
20129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)
21124.18 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK127.572.752JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
22120.32 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF125.071.825DM Klassisk (3-kamp)
23123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK120.068.532JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)
24126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt