Rangliste

Bænkpres Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubBænkPointsStævneK

53 kg
152.70 Kevin Salby2003(SJ)AK Odin40.038.708DM Klassisk Bænkpresx

59 kg
157.75 Thomas J Nielsen1990(S)Aarhus AK110.097.218TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
258.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.580.373SM Styrkeløft (3-kamp)
352.85 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft60.057.894TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
458.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares55.048.158DM Klassisk (3-kamp)x

66 kg
165.95 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK150.0117.855DM Bænkpres
265.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK135.0106.056JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
365.68 Klaus Larsen1972(M1)Ares132.5104.450SM Bænkpres
465.15 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK130.0103.181TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
565.94 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK120.094.296Jørgen Krogh Cupx
665.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting102.580.586DM i Styrkeløft (3-kamp)x
762.10 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK92.576.498DM i Styrkeløft (3-kamp)
863.90 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK92.574.620AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
964.30 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK87.570.219SM Bænkpres
1065.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.063.128DM i Styrkeløft (3-kamp)x
1164.73 Bent Hansen1941(M4)Roskilde AK75.059.850DM Klassisk Bænkpresx
1264.78 Quendrim Halili1992(S)Grenå SK65.051.838Jørgen Krogh Cupx
1365.70 Gert F Karlson1966(M2)Grenå SK62.549.256DM Klassisk Bænkpresx
1464.95 Niels Andersen1959(M2)Københavns SK60.047.742DM Bænkpres

74 kg
174.00 Matti Christensen1995(J)Thisted VF270.0194.211EM Bænkpres
269.65 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK165.0124.1302. runde af Divisionsturneringen, Øst
372.35 Dan Kristensen1969(M1)Thisted VF147.5107.837DM Bænkpres
467.35 Klaus Larsen1972(M1)Ares145.0111.998DM Bænkpres
571.16 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK142.5105.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
672.80 Kristinn Arnason1986(S)Thisted VF142.5103.712JM Bænkpres
773.80 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK142.5102.700TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
872.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK140.0101.794EM Masters (3-kamp)
973.40 Gert Olsen1963(M2)Ares140.0101.290DM Bænkpres
1073.85 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem140.0100.856TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
1173.85 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK137.599.055VM Masters (3-kamp)
1273.05 Oliver MG Christensen1995(J)HG Styrkeløft130.094.380TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
1373.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem130.093.886JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1472.11 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK125.091.613DM Klassisk Bænkpresx
1573.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP125.090.300DM Klassisk (3-kamp)x
1673.40 Per Frederiksen1988(S)Ares120.086.8203. runde af Divisionsturneringen, Østx
1768.76 Jonas B Pedersen1996(J)Sportshøjskolen117.589.277Jørgen Krogh Cupx
1873.30 Nicolai Trane1989(S)AK Atlas115.083.283TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
1968.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF110.083.732TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2070.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC110.082.434DM Klassisk (3-kamp)x
2170.11 John Terragni1947(M4)Aalborg SK110.082.335DM Klassisk Bænkpresx
2272.85 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK110.080.014DM Bænkpres
2372.55 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK105.076.608TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2473.65 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK102.573.974TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2573.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP100.072.280DM Klassisk (3-kamp)x
2666.70 Ruben N Donde2001(SJ)Københavns SK90.070.065Finale, Divisionsturneringenx
2771.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland82.561.149DM Klassisk (3-kamp)x
2866.60 Horst Diter1943(M4)Ares80.062.3521. runde af Divisionsturneringen, Østx
2971.55 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK80.058.968TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
3073.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft77.555.909NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
3173.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia70.050.715DM Klassisk (3-kamp)x
3267.32 Fransisco Romero-karlsen1944(M4)Teutonia67.552.157DM Klassisk Bænkpresx
3371.05 Ole Madsen1947(M4)SK Atlas67.550.018DM Bænkpres
3472.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M55.040.354DM i Styrkeløft (3-kamp)

83 kg
182.08 Mads Friche1983(S)Sportshøjskolen250.0168.000EM Bænkpres
281.20 Kent T Flåten1979(S)Københavns SK205.0138.662Finale, Divisionsturneringen
382.80 Michael Melchorsen1972(M1)Ares205.0137.043DM Bænkpres
474.70 Matti Christensen1995(J)Thisted VF195.0139.347Finale, Divisionsturneringenx
582.92 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF195.0130.241SM Bænkpres
682.95 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK192.5128.532TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
782.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK190.0127.281DM i Styrkeløft (3-kamp)
882.58 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0120.510EM Klassisk Bænkpresx
982.70 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting180.0120.402SM Styrkeløft (3-kamp)
1076.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK176.0124.133JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1179.60 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK170.0116.433EM Klassisk (3-kamp)x
1281.16 Timmy Ibro1989(S)Sportshøjskolen170.0115.022Jørgen Krogh Cupx
1382.36 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK165.0110.649AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1482.30 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas162.5109.021DM Klassisk (3-kamp)x
1582.32 Danny O Jensen1988(S)Aarhus SVK160.0107.328DM Klassisk Bænkpresx
1679.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M155.0106.067AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1781.34 Hans L Christensen1991(S)Ry MK155.0104.734Jørgen Krogh Cupx
1881.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK155.0104.517JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1982.44 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen155.0103.881DM Klassisk (3-kamp)x
2082.72 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK155.0103.664DM Klassisk Bænkpresx
2182.75 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK155.0103.649TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
2279.35 Victor Dreisig1992(S)Hvidovre SF150.0102.930TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2381.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF150.0101.010DM i Styrkeløft (3-kamp)
2482.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK150.0100.770DM Klassisk (3-kamp)x
2582.25 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF150.0100.665TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2682.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK150.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Østx
2782.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen147.598.958JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2881.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK145.097.745JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2982.15 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC145.097.382TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
3082.30 Anders Valentinsen1982(S)Københavns SK145.097.2811. runde af Divisionsturneringen, Øst
3179.38 Jakob LR Nielsen2000(SJ)Pure PP142.597.769DM Klassisk Bænkpresx
3282.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft142.595.803DM Klassisk (3-kamp)x
3382.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK142.595.261DM i Styrkeløft (3-kamp)
3478.70 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting140.096.586DM i Styrkeløft (3-kamp)
3583.00 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK140.093.450TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
3678.74 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK137.594.834DM Klassisk Bænkpresx
3781.20 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK137.593.005TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
3881.55 Simon Donde1966(M2)Københavns SK137.592.758DM Bænkpres
3978.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK135.093.326DM Klassisk (3-kamp)x
4080.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM135.091.922JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4181.60 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK135.091.044TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4282.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem135.090.747DM Klassisk (3-kamp)x
4382.75 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK135.090.275TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4480.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK132.590.339DM Klassisk (3-kamp)x
4582.30 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK132.588.894TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4682.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF132.588.590DM Klassisk (3-kamp)x
4782.80 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK130.086.905EM klassisk (master) (3-kamp)x
4878.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas127.587.886DM Klassisk (3-kamp)x
4981.58 Christian H Amdi1993(S)Aarhus SVK125.084.313Jørgen Krogh Cupx
5082.08 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK125.084.000DM Klassisk Bænkpresx
5182.15 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK125.083.950TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5278.30 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK122.584.795Jørgen Krogh Cupx
5380.45 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK122.583.337JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5481.25 Mikkel Juul1995(J)Randers SM122.582.822DM Klassisk Bænkpresx
5581.60 Kasper Vilster1989(S)Roskilde AK122.582.614TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5676.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK120.084.048DM Klassisk (3-kamp)x
5776.95 Anders E Stilbo1996(J)Hvidovre SF120.084.0243. runde af Divisionsturneringen, Østx
5880.84 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK120.081.396JM Klassisk Bænkpresx
5982.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter120.080.556DM Klassisk (3-kamp)x
6082.45 Julius Baltrusaitis1991(S)Aarhus AK120.080.412DM Klassisk Bænkpresx
6179.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL117.580.429DM Klassisk (3-kamp)x
6279.91 John Koedstrøm1960(M2)AK Odin117.580.276JM Klassisk Bænkpresx
6380.72 Simon G Sehested1994(S)AK Atlas117.579.771Jørgen Krogh Cupx
6481.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft117.579.512NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
6579.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP115.078.844JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6681.86 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK115.077.407Jørgen Krogh Cupx
6782.25 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK115.077.177TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6881.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK112.575.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6982.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK112.575.285SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7079.78 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas110.075.229AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7179.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK110.075.218JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7280.60 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK105.071.348TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7380.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC105.071.159DM Klassisk (3-kamp)x
7475.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P100.070.670AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7580.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland100.068.100JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7681.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF100.067.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7781.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen100.067.430AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
7882.06 Verner Nielsen1940(M4)SK Atlas95.063.850DM Klassisk Bænkpresx
7981.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK92.562.613DM i Styrkeløft (3-kamp)x
8081.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP85.057.163JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8179.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen80.054.656AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8282.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK75.050.288DM Klassisk (3-kamp)x
8379.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia72.549.750DM Klassisk (3-kamp)x

93 kg
192.80 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen240.0150.912VM (3-kamp)
292.55 Martin Jensen1992(S)Aarhus AK207.5130.642DM Bænkpres
387.30 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK200.0129.740DM Bænkpres
492.00 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK190.0119.985DM Bænkpres
592.92 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK190.0119.396SM Styrkeløft (3-kamp)
691.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting187.5118.969DM i Styrkeløft (3-kamp)
792.90 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK187.5117.8442. runde af Divisionsturneringen, Øst
891.05 Morten Hegner1989(S)Københavns SK185.0117.4203. runde af Divisionsturneringen, Østx
992.30 Simon B Rasmussen1999(J)Horsens SK182.5115.066DM i Styrkeløft (3-kamp)
1086.08 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK180.0117.666DM Klassisk Bænkpresx
1190.90 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK177.5112.748JM Bænkpres
1292.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK177.5112.038SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
1392.30 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK172.5108.761EM Klassisk (3-kamp)x
1488.05 Kim Salby1961(M2)AK Odin170.0109.769DM Bænkpres
1591.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen170.0107.678AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
1692.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC170.0106.998AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1787.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK167.5108.842JM Styrkeløft (3-kamp)
1890.65 Johnni Andersen1977(M1)AK Frem167.5106.547DM Bænkpres
1992.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK167.5105.324DM Klassisk (3-kamp)x
2089.20 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting165.0105.815DM i Styrkeløft (3-kamp)
2191.90 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF165.0104.247JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2292.00 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M160.0101.040EM Klassisk (3-kamp)x
2392.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK160.0101.024DM Klassisk (3-kamp)x
2487.54 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK157.5102.013JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2591.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas155.098.239JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2691.95 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK155.097.898TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
2790.33 Bent M Kristensen1968(M2)Ares153.097.492DM Klassisk Bænkpresx
2891.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK152.596.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
2991.10 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK150.095.175Jørgen Krogh Cupx
3087.50 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.595.565Jørgen Krogh Cupx
3191.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP147.593.618DM Klassisk (3-kamp)x
3291.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK147.593.191NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
3392.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK147.593.058AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3492.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF147.593.043DM i Styrkeløft (3-kamp)
3592.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC147.592.719AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
3692.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF145.091.292JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
3788.01 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF142.592.041DM Klassisk Bænkpresx
3889.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen142.591.385AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3990.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK142.590.801AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4092.00 Mathias Bredkjær1986(S)Trainity PL142.589.989TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4189.04 Johannes Junge1989(S)AK Atlas140.089.866Jørgen Krogh Cupx
4290.56 Michael Broek1977(M1)AK Odin140.089.096Jørgen Krogh Cupx
4391.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK140.088.844DM Klassisk (3-kamp)x
4492.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland140.088.088JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4589.26 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules137.588.151AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4684.74 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen135.089.033Jørgen Krogh Cupx
4789.33 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF135.086.508JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4890.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen135.085.793AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4990.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK135.085.739AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5090.95 Anders Witte1991(S)Københavns SK135.085.725DM Klassisk Bænkpresx
5192.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.085.010JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
5292.95 Peter Petersen1962(M2)Aarhus AK135.084.834DM Bænkpres
5384.10 Simon Donde1966(M2)Københavns SK132.587.7683. runde af Divisionsturneringen, Østx
5492.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK132.583.343DM Klassisk (3-kamp)x
5587.00 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK130.084.487DM Bænkpres
5687.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK130.084.383DM i Styrkeløft (3-kamp)x
5790.60 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK130.082.719TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
5891.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK130.082.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
5992.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK130.082.004EM klassisk (master) (3-kamp)x
6084.70 Karsten L Kristensen1991(S)Odense BBC127.584.112Jørgen Krogh Cupx
6188.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen127.581.881AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
6292.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland127.580.363JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6385.24 Bo Jensen1955(M3)Grenå SK125.082.163Jørgen Krogh Cupx
6486.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC125.081.600NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
6588.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF125.080.663JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
6690.35 Christian H Hansen1996(J)Københavns SK125.079.6381. runde af Divisionsturneringen, Østx
6792.60 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK125.078.688TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6884.50 Emil Drechsler1994(S)Thisted VF122.580.924JM Klassisk Bænkpresx
6988.18 Thomas Nielsen1992(S)Aarhus SVK122.579.037DM Klassisk Bænkpresx
7089.40 Thomas B Jensen1982(S)AK Nordland122.578.4741. runde af Divisionsturneringen, Vest
7191.00 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas122.577.775TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7291.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK122.577.579DM Klassisk (3-kamp)x
7392.25 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK122.577.249JM Klassisk Bænkpresx
7492.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK122.577.224DM Klassisk (3-kamp)x
7590.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK120.076.224TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
7692.92 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen117.573.837Jørgen Krogh Cupx
7789.50 John Smedemark1976(M1)AK Odin115.073.623Jørgen Krogh Cupx
7891.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M115.072.830EM Masters (3-kamp)
7988.34 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF112.572.518DM Klassisk Bænkpresx
8089.75 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem112.571.921TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8190.45 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK112.571.640TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8291.30 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK112.571.303TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8389.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK110.070.312DM Klassisk (3-kamp)x
8490.50 Philip K Nickel2001(SJ)Ares107.568.435TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8592.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF105.066.245DM Klassisk (3-kamp)x
8685.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland102.567.445JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
8787.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK102.566.502AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8884.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK100.066.270AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8991.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M100.063.330EM klassisk (master) (3-kamp)x
9092.78 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF100.062.890AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
9188.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF97.562.790DM Klassisk (3-kamp)x
9285.60 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK95.062.2922. runde af Divisionsturneringen, Vestx
9389.00 Kris T Suckow-breum1995(J)AK Atlas82.552.973TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
9490.60 Henrik S Nielsen1984(S)AK Jyden80.050.904JM Styrkeløft (3-kamp)
9583.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting75.049.890SM Styrkeløft (3-kamp)

105 kg
1103.05 Allan Riis1971(M1)Aarhus AK275.0165.440DM Bænkpres
2104.90 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK247.5147.956DM Bænkpres
3101.25 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK242.5146.858DM Bænkpres
4105.00 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen235.0140.436DM Bænkpres
5104.95 Rune Glud1982(S)AK Nordland220.0131.494DM Bænkpres
6104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK215.0128.570SM Styrkeløft (3-kamp)
799.38 Mareks Bartasevics1990(S)Odense BBC205.0125.071Jørgen Krogh Cupx
8104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK203.5121.795DM Klassisk (3-kamp)x
999.50 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK202.5123.485DM Bænkpres
1095.10 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen200.0124.340DM Bænkpres
11104.82 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF198.0118.384DM Klassisk Bænkpresx
1293.10 Christian Cederquist1993(S)Tårnby SK195.0122.441Finale, Divisionsturneringen
13103.46 Jonas B Andersen1989(S)ER Powerlifting192.5115.635SM Bænkpres
14104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK192.5115.154DM Klassisk (3-kamp)x
15100.60 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK185.0112.314TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
1694.45 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK180.0112.2663. runde af Divisionsturneringen, Øst
1795.80 Martin Faber1982(S)AK Frem180.0111.546AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
1897.02 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC180.0110.934Jørgen Krogh Cupx
19104.80 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF180.0107.6401. runde af Divisionsturneringen, Østx
104.76 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK180.0107.6403. runde af Divisionsturneringen, Vest
21102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK177.5106.837JM Styrkeløft (3-kamp)
22104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules177.5106.198DM Klassisk (3-kamp)x
23100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M175.0106.330AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
24102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen175.0105.613AaSK Open, Udstyr (3-kamp)
25104.75 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen175.0104.668JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
2693.90 Morten Hegner1989(S)Københavns SK172.5107.8821. runde af Divisionsturneringen, Østx
27103.35 Thomas Jensen1991(S)Odense BBC172.5103.673TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
28101.95 Hans Thyssing1953(M3)Tårnby SK170.0102.680DM Bænkpres
29104.20 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK170.0101.864DM i Styrkeløft (3-kamp)
3093.46 Jonas S Otto1991(S)Haderslev SK165.0103.4061. runde af Divisionsturneringen, Vestx
31102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP165.099.297JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
32104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK165.098.637AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
3399.36 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK160.097.632Jørgen Krogh Cupx
34102.42 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS160.096.480DM Klassisk (3-kamp)x
35103.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen160.096.096TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
3694.59 Jesper Clausen1976(M1)Haderslev SK155.096.612DM Klassisk Bænkpresx
3794.70 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK155.096.550TSK Cup, Udstyr (3-kamp)
38101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK152.592.125DM i Styrkeløft (3-kamp)x
3995.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen150.092.895JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
4097.66 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen150.092.190JM Klassisk Bænkpresx
41100.75 Torben Kristensen1958(M3)Sportshøjskolen150.091.020DM Bænkpres
42102.82 Stefan Probst1987(S)Pure PP150.090.315Jørgen Krogh Cupx
43102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M150.090.300EM klassisk (master) (3-kamp)x
4493.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK147.592.512DM i Styrkeløft (3-kamp)x
45100.35 Jørgen G Thomsen1989(S)Thisted VF147.589.636TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
46102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL147.588.869DM Klassisk (3-kamp)x
47103.85 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M145.086.986TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
4895.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF142.588.307AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
4999.25 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK142.586.982TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5093.10 Henrik Jespersen1973(M1)Tårnby SK140.087.9061. runde af Divisionsturneringen, Øst
5197.56 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK140.086.072Jørgen Krogh Cupx
5299.85 Hans J Andreasen1992(S)Odense BBC140.085.260TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
53104.34 Lars Guldberg1963(M2)AK Nordland140.083.8462. runde af Divisionsturneringen, Vestx
54103.41 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK137.582.610DM Klassisk Bænkpresx
55104.30 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF137.582.363TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5694.15 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK135.084.321TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
5795.14 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK135.083.9163. runde af Divisionsturneringen, Vestx
5895.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK135.083.822DM i Styrkeløft (3-kamp)
5995.50 Lasse S Hille1981(S)Tårnby SK135.083.7811. runde af Divisionsturneringen, Østx
95.50 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK135.083.781SM Styrkeløft (3-kamp)
6195.70 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF135.083.700TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6296.85 Alexander Filipovic1990(S)Hvidovre SF135.083.255TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
6397.04 Sune S Rytke1987(S)Aarhus AK135.083.187Jørgen Krogh Cupx
64100.30 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF135.082.0672. runde af Divisionsturneringen, Vestx
65102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK132.579.845JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
66102.85 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS132.579.765TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
67104.10 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK132.579.4213. runde af Divisionsturneringen, Østx
6893.30 Henrik Schoubye1964(M2)ER Powerlifting130.081.536DM Bænkpres
6999.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen130.079.313JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
70103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S130.078.039SM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7194.28 Lars B Krustrup1968(M2)Horsens SK127.579.586DM Klassisk Bænkpresx
7299.00 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC127.577.915TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
73100.18 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK127.577.546DM Klassisk Bænkpresx
7495.74 Jan Bertelsen1955(M3)Grenå SK125.077.488Jørgen Krogh Cupx
7599.20 Lauge Fredhave1972(M1)Grenå SK125.076.325Jørgen Krogh Cupx
76101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK125.075.600AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
77101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL125.075.588DM Klassisk (3-kamp)x
78102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden125.075.325JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
7996.64 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland122.575.6193. runde af Divisionsturneringen, Vest
80101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK122.574.198DM i Styrkeløft (3-kamp)x
81101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M122.574.088DM i Styrkeløft (3-kamp)
8295.80 Svend L Christensen1958(M3)Ry MK120.074.364Jørgen Krogh Cupx
8398.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland120.073.464AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
84103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem120.072.180DM Klassisk (3-kamp)x
8594.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS115.071.714AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
8696.70 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK110.067.892TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
8798.11 Svend Bradtberg1962(M2)Ares110.067.474DM Klassisk Bænkpresx
8893.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF107.567.392DM i Styrkeløft (3-kamp)x
8993.20 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF97.561.1911. runde af Divisionsturneringen, Øst
9095.75 Victor Fredhave2000(SJ)Grenå SK92.557.332DM Klassisk Bænkpresx
91103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen90.054.072AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x

120 kg
1119.15 Jakob Thrane Mainz1993(S)Sportshøjskolen308.0177.377DM Bænkpres
2119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen307.5176.966EM Bænkpres
3110.40 Jeppe F Balsby1986(S)Aarhus AK240.0141.0721. runde af Divisionsturneringen, Vest
4119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen235.0135.196DM i Styrkeløft (3-kamp)
5115.55 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK230.0133.469DM Bænkpres
6110.14 Martin Tryk1992(S)Horsens SK227.5133.8382. runde af Divisionsturneringen, Vest
7116.30 Rasmus Mortensen1979(S)Grenå SK212.5123.101JM Bænkpres
8109.35 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK207.5122.342DM Bænkpres
9108.00 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK205.0121.3401. runde af Divisionsturneringen, Øst
10115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK200.0115.960JM Styrkeløft (3-kamp)
11117.40 Nicolas Skaarup1985(S)Ares195.0112.7102. runde af Divisionsturneringen, Østx
12111.84 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK190.0111.264Jørgen Krogh Cupx
13119.15 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF187.5107.981EM Klassisk (3-kamp)x
14119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF187.5107.888NM Sub-Junior/Junior (3-kamp)x
15106.00 Rune Glud1982(S)AK Nordland185.0110.1861. runde af Divisionsturneringen, Vestx
16106.90 Sune Bak1974(M1)Hvidovre SF185.0109.872Finale, Divisionsturneringenx
17107.08 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK182.5108.332DM Klassisk Bænkpresx
18110.75 Peter H Eriksen1970(M1)Rødby M182.5107.182DM Klassisk Bænkpresx
19118.34 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF182.5105.266JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
20109.30 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas180.0106.146VM Bænkpres
21106.40 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK177.5105.577JM Bænkpres
22119.80 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF177.5102.0803. runde af Divisionsturneringen, Vestx
23112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF172.5100.930AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
24114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules170.098.991DM Klassisk (3-kamp)x
25118.46 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS167.596.597DM Klassisk (3-kamp)x
26110.06 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen165.097.086Jørgen Krogh Cupx
27118.30 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC165.095.189TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
28119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF165.094.875JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
29118.38 Nicolaj Scupii1994(S)Aalborg SK162.593.730DM Klassisk Bænkpresx
30119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem160.092.160AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
31113.98 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK152.588.831AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
32109.36 Jan Horshauge1962(M2)Hjørring SS150.088.440DM Klassisk (3-kamp)x
33116.90 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK145.083.897DM i Styrkeløft (3-kamp)
34118.55 Kim S Jørgensen1994(S)Odense BBC145.083.607TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
35107.20 Søren Hvid Hyldig1986(S)AK Frem140.083.062Jørgen Krogh Cupx
36117.48 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF140.080.906AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
37117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK140.080.836JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
38107.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen137.581.510AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
39113.60 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK132.577.2482. runde af Divisionsturneringen, Østx
40105.92 Jan B Traulsen1948(M4)Teutonia130.077.441DM Klassisk Bænkpresx
41110.24 Benny Jensen1964(M2)Sportshøjskolen130.076.453Jørgen Krogh Cupx
42106.95 Oscar L Johansson1996(J)Københavns SK127.575.710TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
43116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP127.573.759DM Klassisk (3-kamp)x
44114.92 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP125.072.650DM Klassisk Bænkpresx
45105.90 Jonas Hansen1978(M1)AK Nordland120.071.4961. runde af Divisionsturneringen, Vestx
46109.70 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem105.061.845AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
47117.25 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas105.060.701TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
48106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF75.044.663DM Klassisk (3-kamp)x

120+ kg
1135.10 John S Christensen1961(M2)Aalborg SK310.0174.189DM Bænkpres
2131.80 Thomas Skov1971(M1)Rødby M280.0157.976DM Bænkpres
3132.80 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK275.0154.963DM Bænkpres
4139.95 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK235.0131.318DM Bænkpres
5127.00 Jan Hoffmann1972(M1)Aalborg SK225.0127.823DM Bænkpres
6123.98 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen210.0119.868JM Klassisk Bænkpresx
7130.80 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK202.5114.413DM Klassisk Bænkpresx
8181.56 Jonas Christensen1986(S)Gudenådalens SK200.0107.480Jørgen Krogh Cupx
9158.85 Niels Stærkjær1966(M2)Aarhus AK192.5105.644DM Klassisk Bænkpresx
10147.68 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK190.0105.355DM Klassisk (3-kamp)x
11160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK190.0104.082DM i Styrkeløft (3-kamp)x
12126.31 Niels H Christensen1977(M1)AK Jyden185.0105.210DM Klassisk Bænkpresx
13120.71 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF180.0103.338JM Styrkeløft (3-kamp)
14163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP177.597.004JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
15120.70 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF175.0100.4852. runde af Divisionsturneringen, Østx
16121.60 Victor B Jensen1994(S)Aarhus AK175.0100.310Jørgen Krogh Cupx
17146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem175.097.178AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
18121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF172.598.808DM Klassisk (3-kamp)x
19120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK165.094.826DM i Styrkeløft (3-kamp)x
20123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK165.094.298JM Styrkeløft (3-kamp)
21128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK162.592.154JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
22120.07 Jacob Stegelmann1980(S)Aarhus AK160.091.968DM Klassisk Bænkpresx
23135.88 Allan S Madsen1974(M1)Videbæk SK160.089.824AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
24140.29 Steffen Golczyk1968(M2)Randers SM150.083.790DM Klassisk Bænkpresx
25129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK147.583.456AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
26129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK145.082.114AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x
27140.25 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK135.075.425TSK Cup, Klassisk (3-kamp)x
28120.32 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF125.071.825DM Klassisk (3-kamp)x
29123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK120.068.532JM Klassisk Styrkeløft (3-kamp)x
30126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas112.563.979AaSK Open, Klassisk (3-kamp)x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt