Rangliste

3-Kamp Rangliste 2018 Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævne

59 kg
157.75 Thomas J Nielsen1990(S)Aarhus AK147.5110.0165.0422.5373.406TSK Cup, Klassisk
258.70 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK132.572.5177.5382.5332.890TSK Cup, Klassisk
352.85 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft95.060.0125.0280.0270.172TSK Cup, Klassisk
458.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares90.055.0110.0255.0223.278DM Klassisk

66 kg
165.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK192.5135.0227.5555.0436.008JM Klassisk Styrkeløft
265.15 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK187.5130.0212.5530.0420.661TSK Cup, Klassisk
365.70 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK170.0120.0177.5467.5368.437TSK Cup, Klassisk
465.06 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK155.092.5202.5450.0357.570JM Klassisk Styrkeløft
565.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting130.0102.5180.0412.5324.308DM i Styrkeløft
665.60 Horst Diter1943(M4)Ares120.080.0165.0365.0288.022DM i Styrkeløft

74 kg
172.85 Matti Christensen1995(J)Thisted VF255.5195.5230.0681.0495.359EM Klassisk
273.80 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK185.0142.5227.5555.0399.989TSK Cup, Klassisk
373.85 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem182.5140.0230.0552.5398.021TSK Cup, Klassisk
473.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP180.0125.0240.0545.0393.708DM Klassisk
573.05 Oliver MG Christensen1995(J)HG Styrkeløft210.0130.0202.5542.5393.855TSK Cup, Klassisk
670.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC170.0110.0230.0510.0382.194DM Klassisk
773.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem167.5130.0202.5500.0361.100JM Klassisk Styrkeløft
873.75 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK187.5102.5202.5492.5355.093JM Klassisk Styrkeløft
971.95 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK150.0120.0215.0485.0356.039TSK Cup, Klassisk
1072.55 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK170.0105.0210.0485.0353.856TSK Cup, Klassisk
1173.65 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK172.5102.5205.0480.0346.416TSK Cup, Klassisk
1268.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF157.5110.0200.0467.5355.861TSK Cup, Klassisk
1373.30 Nicolai Trane1989(S)AK Atlas135.0115.0185.0435.0315.027TSK Cup, Klassisk
1474.00 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK150.0105.0180.0435.0312.896TSK Cup, Klassisk
1573.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP150.0100.0180.0430.0310.804DM Klassisk
1673.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft142.577.5190.0410.0295.774NM Sub-Junior/Junior
1771.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland140.082.5175.0397.5294.627DM Klassisk
1870.41 John Terragni1947(M4)Aalborg SK130.0105.0157.5392.5292.844JM Klassisk Styrkeløft
1971.55 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK135.080.0160.0375.0276.413TSK Cup, Klassisk
2073.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia75.070.0120.0265.0191.993DM Klassisk

83 kg
179.60 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK222.5170.0255.0647.5443.473EM Klassisk
282.87 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen245.0152.5247.5645.0430.925JM Klassisk Styrkeløft
376.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK215.0176.0252.5643.5453.861JM Klassisk Styrkeløft
476.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK227.5120.0285.0632.5443.003DM Klassisk
582.75 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK225.0135.0272.5632.5422.953TSK Cup, Klassisk
682.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF230.0132.5267.5630.0421.218DM Klassisk
781.60 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK220.0135.0270.0625.0421.500TSK Cup, Klassisk
882.25 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF220.0150.0255.0625.0419.438TSK Cup, Klassisk
982.15 Andreas Evald1992(S)Odense BBC207.5145.0262.5615.0413.034TSK Cup, Klassisk
1081.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK197.5155.0250.0602.5406.266JM Klassisk Styrkeløft
1182.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter212.5120.0265.0597.5401.102DM Klassisk
1281.54 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK217.5170.0205.0592.5399.760AaSK Open, Klassisk
1382.30 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK205.0132.5255.0592.5397.508TSK Cup, Klassisk
1479.35 Victor Dreisig1992(S)Hvidovre SF205.0150.0235.0590.0404.858TSK Cup, Klassisk
1582.95 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK175.0160.0240.0575.0383.928JM Klassisk Styrkeløft
1682.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK220.0150.0202.5572.5384.606DM Klassisk
1782.70 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas190.0155.0225.0570.0381.273TSK Cup, Klassisk
1878.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas190.0127.5251.0568.5391.867DM Klassisk
1982.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem187.5135.0242.5565.0379.793DM Klassisk
2082.15 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK205.0125.0235.0565.0379.454TSK Cup, Klassisk
2181.20 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK200.0137.5220.0557.5377.093TSK Cup, Klassisk
2282.00 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK190.0152.5215.0557.5374.863EM klassisk (master)
2382.75 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK187.5122.5245.0555.0371.129JM Klassisk Styrkeløft
2482.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft185.0142.5220.0547.5368.084DM Klassisk
2578.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK190.0135.0215.0540.0373.302DM Klassisk
2681.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK200.0135.0200.0535.0361.072DM i Styrkeløft
2781.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK180.0112.5237.5530.0357.485AaSK Open, Klassisk
2880.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK190.0132.5200.0522.5356.241DM Klassisk
2981.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft190.0117.5215.0522.5353.576NM Sub-Junior/Junior
3082.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen165.0147.5210.0522.5350.545JM Klassisk Styrkeløft
3179.66 Rasmus Bergholt1989(S)Norce180.0117.5220.0517.5354.229DM Klassisk
3281.63 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting190.0130.0195.0515.0347.213VM Klassisk
3383.00 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK185.0140.0190.0515.0343.763TSK Cup, Klassisk
3482.60 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK157.5125.0227.5510.0341.394TSK Cup, Klassisk
3579.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP165.0115.0220.0500.0342.800JM Klassisk Styrkeløft
3679.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK160.0110.0217.5487.5333.353JM Klassisk Styrkeløft
3781.32 Mikkel Juul1995(J)Randers SM167.5120.0200.0487.5329.453JM Klassisk Styrkeløft
3882.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK175.0112.5200.0487.5326.235SM Klassisk Styrkeløft
3980.60 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK180.0105.0200.0485.0329.558TSK Cup, Klassisk
4081.60 Kasper Vilster1989(S)Roskilde AK157.5122.5205.0485.0327.084TSK Cup, Klassisk
4181.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK150.0145.0190.0485.0326.939JM Klassisk Styrkeløft
4281.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF177.5100.0202.5480.0324.480AaSK Open, Klassisk
4380.10 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas172.5107.5187.5467.5318.929TSK Cup, Klassisk
4482.25 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK150.0115.0200.0465.0312.062TSK Cup, Klassisk
4580.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC167.5105.0190.0462.5313.436DM Klassisk
4680.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM120.0135.0195.0450.0306.405JM Klassisk Styrkeløft
4781.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen155.0100.0185.0440.0296.692AaSK Open, Klassisk
4882.16 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK165.0117.5155.0437.5293.825DM Klassisk
4980.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland152.5100.0180.0432.5294.533JM Klassisk Styrkeløft
5075.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P140.0100.0180.0420.0296.814AaSK Open, Klassisk
5181.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP150.085.0180.0415.0279.088JM Klassisk Styrkeløft
5281.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK140.092.5170.0402.5272.452DM i Styrkeløft
5381.64 Simon Donde1966(M2)Københavns SK130.0120.0145.0395.0266.309DM Klassisk
5479.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia140.072.5172.5385.0264.187DM Klassisk
5579.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen122.580.0160.0362.5247.660AaSK Open, Klassisk
5682.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK105.075.0140.0320.0214.560DM Klassisk

93 kg
192.19 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen300.5187.5290.0778.0490.762JM Klassisk Styrkeløft
292.30 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK262.5172.5315.0750.0472.875EM Klassisk
391.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK252.5147.5277.5677.5428.045NM Sub-Junior/Junior
491.95 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK230.0155.0280.0665.0420.014TSK Cup, Klassisk
591.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas225.0155.0277.5657.5416.724JM Klassisk Styrkeløft
692.00 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M240.0160.0257.5657.5415.211EM Klassisk
792.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK235.0177.5245.0657.5415.014SM Klassisk Styrkeløft
891.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP215.0147.5272.5635.0403.035DM Klassisk
990.62 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK207.5147.5270.0625.0397.625DM Klassisk
1090.16 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF220.0160.0242.5622.5397.031DM Klassisk
1190.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK232.5142.5245.0620.0395.064AaSK Open, Klassisk
1292.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK212.5167.5240.0620.0389.856DM Klassisk
1391.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK217.5165.0230.0612.5388.693DM Klassisk
1492.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK225.0132.5252.5610.0383.690DM Klassisk
1592.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC195.0170.0237.5602.5379.214AaSK Open, Klassisk
1692.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK215.0147.5235.0597.5376.963AaSK Open, Klassisk
1792.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK180.0160.0252.5592.5374.105DM Klassisk
1890.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK215.0135.0240.0590.0375.712AaSK Open, Klassisk
1990.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK200.0135.0255.0590.0374.709AaSK Open, Klassisk
2088.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF210.0125.0245.0580.0374.274JM Klassisk Styrkeløft
2191.00 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas220.0122.5230.0572.5363.480TSK Cup, Klassisk
2292.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK195.0130.0247.5572.5361.133EM klassisk (master)
2391.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK192.5130.0245.0567.5358.660AaSK Open, Klassisk
2492.00 Mathias Bredkjær1986(S)Norce185.0142.5240.0567.5358.376TSK Cup, Klassisk
2590.52 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF207.5140.0217.5565.0359.623DM Klassisk
2690.45 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK205.0112.5242.5560.0356.608TSK Cup, Klassisk
2789.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen190.0142.5220.0552.5354.318AaSK Open, Klassisk
2889.78 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules192.5135.0222.5550.0351.560DM Klassisk
2991.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK185.0140.0225.0550.0349.030DM Klassisk
3091.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK195.0122.5230.0547.5346.732DM Klassisk
3190.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen190.0135.0220.0545.0346.348AaSK Open, Klassisk
3292.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK207.5122.5215.0545.0343.568DM Klassisk
3392.60 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK210.0125.0207.5542.5341.504TSK Cup, Klassisk
3491.30 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK175.0112.5252.5540.0342.252TSK Cup, Klassisk
3587.54 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK180.0157.5200.0537.5348.139JM Klassisk Styrkeløft
3692.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland165.0140.0232.5537.5338.195JM Klassisk Styrkeløft
3788.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen180.0127.5225.0532.5341.972AaSK Open, Klassisk
3892.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF172.5145.0215.0532.5335.262JM Klassisk Styrkeløft
3988.80 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF187.5132.5210.0530.0340.684DM i Styrkeløft
4090.50 Philip K Nickel2001(SJ)Ares200.0107.5220.0527.5335.807TSK Cup, Klassisk
4190.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK182.5120.0225.0527.5335.068TSK Cup, Klassisk
4287.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK200.0130.0195.0525.0340.778DM i Styrkeløft
4392.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK165.0135.0225.0525.0330.593JM Klassisk Styrkeløft
4489.75 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem215.0112.5195.0522.5334.034TSK Cup, Klassisk
4592.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland175.0127.5220.0522.5329.332JM Klassisk Styrkeløft
4688.60 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF200.0110.0207.5517.5333.063NM Sub-Junior/Junior
4786.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC182.5125.0207.5515.0336.192NM Sub-Junior/Junior
4889.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK177.5110.0215.0502.5321.198DM Klassisk
4988.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK167.5107.5210.0485.0312.146DM i Styrkeløft
5084.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK170.0100.0205.0475.0314.783AaSK Open, Klassisk
5189.00 Kris T Suckow-breum1995(J)AK Atlas195.082.5190.0467.5300.182TSK Cup, Klassisk
5291.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK155.0152.5160.0467.5295.694AaSK Open, Klassisk
5388.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF177.597.5185.0460.0296.240DM Klassisk
5487.40 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK162.595.0170.0427.5277.148JM Klassisk Styrkeløft
5592.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF135.0105.0185.0425.0268.133DM Klassisk
5685.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland147.5102.5165.0415.0273.070JM Klassisk Styrkeløft
5792.20 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF135.095.0185.0415.0261.782TSK Cup, Klassisk
5891.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M145.0100.0165.0410.0259.653EM klassisk (master)
5987.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK135.0102.5150.0387.5251.410AaSK Open, Klassisk

105 kg
1104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK260.0203.5275.0738.5441.992DM Klassisk
2104.60 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen270.0172.5295.0737.5441.320EM Klassisk
396.50 Martin Faber1982(S)AK Frem240.0177.5310.0727.5449.377DM Klassisk
4104.10 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK252.5175.0280.0707.5424.076TSK Cup, Klassisk
5104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK240.0192.5265.0697.5417.245DM Klassisk
6104.25 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF225.0192.5275.0692.5414.877TSK Cup, Klassisk
795.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen237.5150.0300.0687.5425.769JM Klassisk Styrkeløft
8104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules237.5177.5270.0685.0409.836DM Klassisk
9104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK245.0165.0265.0675.0403.515AaSK Open, Klassisk
10103.35 Thomas Jensen1991(S)Odense BBC235.0172.5255.0662.5398.163TSK Cup, Klassisk
11102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP220.0165.0265.0650.0391.170JM Klassisk Styrkeløft
12100.40 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M232.5156.0248.0636.5386.737DM Klassisk
1394.15 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK215.0135.0285.0635.0396.621TSK Cup, Klassisk
14102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Norce220.0147.5247.5615.0370.538DM Klassisk
1599.25 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK232.5142.5237.5612.5373.870TSK Cup, Klassisk
16104.01 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen217.5150.0240.0607.5364.257JM Klassisk Styrkeløft
17104.30 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF195.0137.5275.0607.5363.893TSK Cup, Klassisk
18101.75 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK230.0127.5245.0602.5364.211TSK Cup, Klassisk
19101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK190.0152.5260.0602.5363.970DM i Styrkeløft
2099.85 Hans J Andreasen1992(S)Odense BBC190.0140.0270.0600.0365.400TSK Cup, Klassisk
21103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S222.5130.0247.5600.0360.180SM Klassisk Styrkeløft
2295.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF202.5142.5250.0595.0368.722AaSK Open, Klassisk
23100.35 Jørgen G Thomsen1989(S)Thisted VF212.5147.5227.5587.5357.024TSK Cup, Klassisk
24101.66 Jacob M Iversen1995(J)Norce212.5125.0245.0582.5352.238DM Klassisk
25102.33 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF220.0135.0222.5577.5348.348JM Klassisk Styrkeløft
26103.85 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M195.0145.0230.0570.0341.943TSK Cup, Klassisk
2796.52 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK200.0135.0232.5567.5350.545DM Klassisk
28101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK207.5122.5237.5567.5343.735DM i Styrkeløft
29103.62 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS175.0160.0230.0565.0339.226AaSK Open, Klassisk
30102.85 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS190.0132.5237.5560.0337.120TSK Cup, Klassisk
3199.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen205.0130.0222.5557.5340.131JM Klassisk Styrkeløft
3296.85 Alexander Filipovic1990(S)Hvidovre SF190.0135.0230.0555.0342.269TSK Cup, Klassisk
3395.70 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF195.0135.0210.0540.0334.800TSK Cup, Klassisk
34102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M190.0150.0200.0540.0325.080EM klassisk (master)
3598.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland195.0120.0220.0535.0327.527AaSK Open, Klassisk
36102.36 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK180.0130.0215.0525.0316.628DM Klassisk
3794.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS180.0115.0225.0520.0324.272AaSK Open, Klassisk
3899.90 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK175.0125.0220.0520.0316.576NM Sub-Junior/Junior
39103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem175.0120.0220.0515.0309.773DM Klassisk
4099.00 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC175.0127.5210.0512.5313.189TSK Cup, Klassisk
41102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK170.0132.5210.0512.5308.833JM Klassisk Styrkeløft
42101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK200.0125.0185.0510.0308.448AaSK Open, Klassisk
43102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden182.5125.0200.0507.5305.820JM Klassisk Styrkeløft
4496.70 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK165.0110.0210.0485.0299.342TSK Cup, Klassisk
4598.25 Svend Bradtberg1962(M2)Ares172.5110.0185.0467.5286.578TSK Cup, Klassisk
46101.95 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M155.0105.0185.0445.0268.780TSK Cup, Klassisk
4794.60 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK115.0120.0185.0420.0261.744DM Klassisk
48103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen155.090.0160.0405.0243.324AaSK Open, Klassisk
4993.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF75.0107.5110.0292.5183.368DM i Styrkeløft
5093.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK50.0147.575.0272.5170.912DM i Styrkeløft

120 kg
1119.15 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF277.5187.5332.5797.5459.280EM Klassisk
2119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF302.5187.5305.0795.0457.443NM Sub-Junior/Junior
3119.91 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS305.0167.5305.0777.5447.063JM Klassisk Styrkeløft
4115.56 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF282.5180.0282.5745.0432.324DM Klassisk
5114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules235.0170.0305.0710.0413.433DM Klassisk
6112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF252.5172.5275.0700.0409.570AaSK Open, Klassisk
7118.30 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC242.5165.0285.0692.5399.503TSK Cup, Klassisk
8113.90 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK240.0180.0260.0680.0396.168TSK Cup, Klassisk
9119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem260.0160.0250.0670.0385.920AaSK Open, Klassisk
10119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF210.0165.0270.0645.0370.875JM Klassisk Styrkeløft
11107.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen212.5137.5240.0590.0349.752AaSK Open, Klassisk
12113.98 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK175.0152.5262.5590.0343.675AaSK Open, Klassisk
13117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK185.0140.0240.0565.0326.231JM Klassisk Styrkeløft
14111.70 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK180.0140.0240.0560.0328.048DM Klassisk
15117.25 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas210.0105.0245.0560.0323.736TSK Cup, Klassisk
16114.15 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF185.0132.5230.0547.5318.755TSK Cup, Klassisk
17118.55 Kim S Jørgensen1994(S)Odense BBC200.0145.0200.0545.0314.247TSK Cup, Klassisk
18116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP172.5127.5215.0515.0297.928DM Klassisk
19106.95 Oscar L Johansson1996(J)Københavns SK170.0127.5212.5510.0302.838TSK Cup, Klassisk
20116.30 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP175.0125.0200.0500.0289.650TSK Cup, Klassisk
21105.30 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem160.0100.0210.0470.0280.590DM i Styrkeløft
22106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF165.075.0190.0430.0256.065DM Klassisk
23110.58 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas100.0142.5185.0427.5251.199DM Klassisk
24112.16 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK95.0130.0125.0350.0204.785DM Klassisk

120+ kg
1146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem250.0175.0305.5730.5405.647AaSK Open, Klassisk
2140.00 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK300.0185.0245.0730.0407.924NM Sub-Junior/Junior
3163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP265.0177.5280.0722.5394.846JM Klassisk Styrkeløft
4129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK247.5147.5315.0710.0401.718AaSK Open, Klassisk
5132.10 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK260.0180.0270.0710.0400.440TSK Cup, Klassisk
6130.34 Thomas Skov1971(M1)Rødby M255.0185.0262.5702.5397.123DM Klassisk
7128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK200.0162.5300.0662.5375.704JM Klassisk Styrkeløft
8160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK250.0190.0222.5662.5362.918DM i Styrkeløft
9121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF230.0172.5255.0657.5376.616DM Klassisk
10140.25 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK272.5135.0235.0642.5358.965TSK Cup, Klassisk
11120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK225.0165.0235.0625.0359.188DM i Styrkeløft
12129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK210.0145.0260.0615.0348.275AaSK Open, Klassisk
13126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas212.5112.5250.0575.0327.003AaSK Open, Klassisk
14124.18 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK195.0127.5230.0552.5315.257JM Klassisk Styrkeløft
15120.32 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF175.0125.0175.0475.0272.935DM Klassisk
16123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK170.0120.0180.0470.0268.417JM Klassisk Styrkeløft


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt