Rangliste

3-Kamp Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Herrer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævneK

59 kg
157.75 Thomas J Nielsen1990(S)Aarhus AK147.5110.0165.0422.5373.406TSK Cup, Klassiskx
258.80 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK147.592.5177.5417.5362.766SM Styrkeløft
352.85 Oliver H Skaalum2004(SJ)HG Styrkeløft95.060.0125.0280.0270.172TSK Cup, Klassiskx
458.32 Martin Rosenberg2003(SJ)Ares90.055.0110.0255.0223.278DM Klassiskx

66 kg
165.96 Sarunas Tolvaisa1990(S)Aarhus AK192.5135.0227.5555.0436.008JM Klassisk Styrkeløftx
265.15 Lukas Moesgaard1994(S)Københavns SK187.5130.0212.5530.0420.661TSK Cup, Klassiskx
365.70 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK170.0120.0177.5467.5368.437TSK Cup, Klassiskx
465.06 Rasmus Thøgersen1984(S)Zielkes FK155.092.5202.5450.0357.570JM Klassisk Styrkeløftx
565.90 Max T Jeppesen1996(J)ER Powerlifting130.0102.5180.0412.5324.308DM i Styrkeløftx
662.10 Thomas Reimers1968(M2)Tårnby SK137.592.5177.5407.5337.003DM i Styrkeløft
765.60 Horst Diter1943(M4)Ares120.080.0165.0365.0288.022DM i Styrkeløftx

74 kg
172.85 Matti Christensen1995(J)Thisted VF255.5195.5230.0681.0495.359EM Klassiskx
270.91 Morten Rasmussen1978(M1)Tårnby SK215.0160.0207.5582.5432.273EM Masters
372.90 Steffen Holm1978(M1)Tårnby SK205.0140.0210.0555.0403.541EM Masters
473.80 Jens-Peter S Bjertrup1995(J)Aalborg SK185.0142.5227.5555.0399.989TSK Cup, Klassiskx
573.85 Thomas H Meldgaard1992(S)AK Frem182.5140.0230.0552.5398.021TSK Cup, Klassiskx
673.56 Andreas Klug1984(S)Pure PP180.0125.0240.0545.0393.708DM Klassiskx
773.05 Oliver MG Christensen1995(J)HG Styrkeløft210.0130.0202.5542.5393.855TSK Cup, Klassiskx
873.85 Jan Sahlgren1960(M2)Tårnby SK202.5137.5202.5542.5390.817VM Masters
970.00 Jakob K Brinkmann1991(S)Odense BBC170.0110.0230.0510.0382.194DM Klassiskx
1073.58 Lasse Sommer1993(S)AK Frem167.5130.0202.5500.0361.100JM Klassisk Styrkeløftx
1173.75 Lars K Lund1984(S)Aalborg SK187.5102.5202.5492.5355.093JM Klassisk Styrkeløftx
1271.95 Emil R Kjær1994(S)Aarhus SVK150.0120.0215.0485.0356.039TSK Cup, Klassiskx
1372.55 Joakim L Bilyk1999(J)Roskilde AK170.0105.0210.0485.0353.856TSK Cup, Klassiskx
1473.65 Stefan S Mikkelsen1991(S)Københavns SK172.5102.5205.0480.0346.416TSK Cup, Klassiskx
1568.60 Christopher S Simonsen1996(J)Hvidovre SF157.5110.0200.0467.5355.861TSK Cup, Klassiskx
1673.95 Peter Hansen1962(M2)Københavns SK162.5110.0180.0452.5325.664TSK Cup, Udstyr
1773.30 Nicolai Trane1989(S)AK Atlas135.0115.0185.0435.0315.027TSK Cup, Klassiskx
1873.50 Andreas Espensen1996(J)Pure PP150.0100.0180.0430.0310.804DM Klassiskx
1973.70 Elias Pedersen2000(SJ)HG Styrkeløft142.577.5190.0410.0295.774NM Sub-Junior/Juniorx
2071.02 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland140.082.5175.0397.5294.627DM Klassiskx
2170.41 John Terragni1947(M4)Aalborg SK130.0105.0157.5392.5292.844JM Klassisk Styrkeløftx
2271.55 Tobias H Juul2002(SJ)Gudenådalens SK135.080.0160.0375.0276.413TSK Cup, Klassiskx
2373.26 Henning Stenkjær1947(M4)Teutonia75.070.0120.0265.0191.993DM Klassiskx
2472.00 Svend Stensgaard1922(M4)Rødby M35.055.085.0175.0128.398DM i Styrkeløft

83 kg
182.95 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK304.0192.5303.5800.0534.160TSK Cup, Udstyr
282.50 Danni Iversen1987(S)Horsens SK303.5190.0270.0763.5511.469DM i Styrkeløft
382.80 Nickolaj Olsen1994(S)Københavns SK290.0150.0290.5730.5488.339DM i Styrkeløft
481.80 Daniel M Heinrichsen1993(S)Hvidovre SF277.5190.0242.5710.0478.114DM i Styrkeløft
579.60 Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)Haderslev SK222.5170.0255.0647.5443.473EM Klassiskx
681.80 Andreas K-Jespersen1991(S)Hvidovre SF247.5150.0250.0647.5436.027DM i Styrkeløft
782.87 Rasmus D Hansen1994(S)Sportshøjskolen245.0152.5247.5645.0430.925JM Klassisk Styrkeløftx
876.13 Mads Pedersen1989(S)Gudenådalens SK215.0176.0252.5643.5453.861JM Klassisk Styrkeløftx
976.92 Martin Wilkens1999(J)Haderslev SK227.5120.0285.0632.5443.003DM Klassiskx
1082.75 Jonas Møll1989(S)Aalborg SK225.0135.0272.5632.5422.953TSK Cup, Klassiskx
1182.76 Patryk Bolek1994(S)Thisted VF230.0132.5267.5630.0421.218DM Klassiskx
1281.60 Sebastian VK Zoega1994(S)Københavns SK220.0135.0270.0625.0421.500TSK Cup, Klassiskx
1382.25 Rasmus L Jørgensen1994(S)Hvidovre SF220.0150.0255.0625.0419.438TSK Cup, Klassiskx
1482.15 Andreas E Pedersen1992(S)Odense BBC207.5145.0262.5615.0413.034TSK Cup, Klassiskx
1579.70 Rasmus L Knudsen1995(J)Rødby M225.0155.0227.5607.5415.712AaSK Open, Udstyr
1681.62 Tobias Hangel1992(S)Haderslev SK197.5155.0250.0602.5406.266JM Klassisk Styrkeløftx
1782.22 Paw Eistrup1993(S)Sportscenter212.5120.0265.0597.5401.102DM Klassiskx
1881.33 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting242.5160.0192.5595.0402.042EM Masters
1981.54 Michael Herrmann1988(S)Horsens SK217.5170.0205.0592.5399.760AaSK Open, Klassiskx
2082.30 Peter L Larsen1990(S)Tårnby SK205.0132.5255.0592.5397.508TSK Cup, Klassiskx
2179.35 Victor Dreisig1992(S)Hvidovre SF205.0150.0235.0590.0404.858TSK Cup, Klassiskx
2282.95 Lasse Hansen1994(S)Aarhus AK175.0160.0240.0575.0383.928JM Klassisk Styrkeløftx
2382.12 Andreas Sørensen1990(S)Københavns SK220.0150.0202.5572.5384.606DM Klassiskx
2482.80 Chris Wood1997(J)Aarhus SVK200.0142.5230.0572.5382.716DM i Styrkeløft
2582.70 Frederik K Christensen1991(S)AK Atlas190.0155.0225.0570.0381.273TSK Cup, Klassiskx
2678.80 Ali Gønen1976(M1)SK Atlas190.0127.5251.0568.5391.867DM Klassiskx
2782.04 Michel V Eijgen1976(M1)AK Frem187.5135.0242.5565.0379.793DM Klassiskx
2882.15 Bo S Schmidt1992(S)Roskilde AK205.0125.0235.0565.0379.454TSK Cup, Klassiskx
2981.20 Benjamin Poulsen1997(J)Tårnby SK200.0137.5220.0557.5377.093TSK Cup, Klassiskx
3082.00 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK190.0152.5215.0557.5374.863EM klassisk (master)x
3182.75 Martin Brix1977(M1)Aalborg SK187.5122.5245.0555.0371.129JM Klassisk Styrkeløftx
3282.02 Kim H Melander1991(S)HG Styrkeløft185.0142.5220.0547.5368.084DM Klassiskx
3378.46 Kasper Sørensen1994(S)Aarhus AK190.0135.0215.0540.0373.302DM Klassiskx
3481.50 Asbjørn EM Frellsen1994(S)Københavns SK200.0135.0200.0535.0361.072DM i Styrkeløftx
3581.58 Jonas B Bundgaard1988(S)Aarhus SVK180.0112.5237.5530.0357.485AaSK Open, Klassiskx
3678.00 Morten L Jensen1993(S)ER Powerlifting212.5100.0212.5525.0364.298SM Styrkeløft
3780.16 Rasmus G Nørskov1996(J)Aarhus AK190.0132.5200.0522.5356.241DM Klassiskx
3881.15 Bertram Vorm2001(SJ)HG Styrkeløft190.0117.5215.0522.5353.576NM Sub-Junior/Juniorx
3982.30 Frederik OT Mogensen1994(S)Sportshøjskolen165.0147.5210.0522.5350.545JM Klassisk Styrkeløftx
4079.66 Rasmus Bergholt1989(S)Trainity PL180.0117.5220.0517.5354.229DM Klassiskx
4183.00 Stefan Hannibal1985(S)Københavns SK185.0140.0190.0515.0343.763TSK Cup, Klassiskx
4282.60 Thomas N Hansen1975(M1)Københavns SK157.5125.0227.5510.0341.394TSK Cup, Klassiskx
4379.46 Stephan Knudsen1994(S)Pure PP165.0115.0220.0500.0342.800JM Klassisk Styrkeløftx
4479.79 Jesper Mogensen1969(M1)Videbæk SK160.0110.0217.5487.5333.353JM Klassisk Styrkeløftx
4581.32 Mikkel Juul1995(J)Randers SM167.5120.0200.0487.5329.453JM Klassisk Styrkeløftx
4682.64 Mickey Williams1989(S)Roskilde AK175.0112.5200.0487.5326.235SM Klassisk Styrkeløftx
4780.60 Lasse Moreau1965(M2)Tårnby SK180.0105.0200.0485.0329.558TSK Cup, Klassiskx
4881.60 Kasper Vilster1989(S)Roskilde AK157.5122.5205.0485.0327.084TSK Cup, Klassiskx
4981.66 Anders S Ki1982(S)Videbæk SK150.0145.0190.0485.0326.939JM Klassisk Styrkeløftx
5081.28 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF177.5100.0202.5480.0324.480AaSK Open, Klassiskx
5180.10 Jonas H Beck1994(S)SK Atlas172.5107.5187.5467.5318.929TSK Cup, Klassiskx
5282.25 Tobias H Jensen1994(S)Københavns SK150.0115.0200.0465.0312.062TSK Cup, Klassiskx
5380.94 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC167.5105.0190.0462.5313.436DM Klassiskx
5480.34 Bo Petersen1962(M2)Randers SM120.0135.0195.0450.0306.405JM Klassisk Styrkeløftx
5581.62 Henrik K Houmøller1989(S)Sportshøjskolen155.0100.0185.0440.0296.692AaSK Open, Klassiskx
5682.16 Emil Schjønning1995(J)Aarhus AK165.0117.5155.0437.5293.825DM Klassiskx
5780.31 Alexander Christensen2002(SJ)AK Nordland152.5100.0180.0432.5294.533JM Klassisk Styrkeløftx
5875.90 Troels Mouritzen1996(J)Aarhus P140.0100.0180.0420.0296.814AaSK Open, Klassiskx
5981.98 Niklas L Jensen1996(J)Pure PP150.085.0180.0415.0279.088JM Klassisk Styrkeløftx
6081.10 Kim E Josefsen1992(S)Aarhus AK140.092.5170.0402.5272.452DM i Styrkeløftx
6181.64 Simon Donde1966(M2)Københavns SK130.0120.0145.0395.0266.309DM Klassiskx
6279.36 Keld Petersen1954(M3)Teutonia140.072.5172.5385.0264.187DM Klassiskx
6379.90 Jeppe Hedegaard1996(J)Sportshøjskolen122.580.0160.0362.5247.660AaSK Open, Klassiskx
6482.38 Anders KK Jensen1951(M3)Videbæk SK105.075.0140.0320.0214.560DM Klassiskx

93 kg
192.80 Nicki Lentz1992(S)Sportshøjskolen385.0240.0305.0930.0584.784VM
292.30 Joakim Jørgensen1994(S)Roskilde AK262.5172.5315.0750.0472.875EM Klassiskx
392.90 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK287.5182.5280.0750.0471.375VM Masters
492.20 Johannes W Andersen1988(S)Hvidovre SF302.5147.5282.5732.5462.061DM i Styrkeløft
592.55 Simon B Rasmussen1999(J)Sportshøjskolen280.0180.0262.5722.5454.886NM Sub-Junior/Junior, Klassisk
685.10 Mickel Dahl Flensborg1996(J)Tårnby SK267.5165.0275.0707.5465.464DM i Styrkeløft
787.02 Lars Merring-mikkelsen1996(J)Aalborg SK260.0167.5280.0707.5459.734JM Styrkeløft
891.90 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK252.5147.5277.5677.5428.045NM Sub-Junior/Juniorx
991.95 Jonatan Gonge1992(S)Aarhus AK230.0155.0280.0665.0420.014TSK Cup, Klassiskx
1091.30 Emil I Fuglsang1992(S)SK Atlas225.0155.0277.5657.5416.724JM Klassisk Styrkeløftx
1192.00 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M240.0160.0257.5657.5415.211EM Klassiskx
1292.07 Kenni Eliasen1989(S)Roskilde AK235.0177.5245.0657.5415.014SM Klassisk Styrkeløftx
1391.04 Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)Pure PP215.0147.5272.5635.0403.035DM Klassiskx
1490.62 Sebastian N Lassen1991(S)Aarhus SVK207.5147.5270.0625.0397.625DM Klassiskx
1590.16 Jukka Rygaard1991(S)Thisted VF220.0160.0242.5622.5397.031DM Klassiskx
1690.34 Kristoffer Iversen1990(S)Aalborg SK232.5142.5245.0620.0395.064AaSK Open, Klassiskx
1792.80 Benjamin LT Mogensen1996(J)Ebeltoft SK212.5167.5240.0620.0389.856DM Klassiskx
1891.08 Johan S Madsen1988(S)Københavns SK217.5165.0230.0612.5388.693DM Klassiskx
1991.42 Ronni B Christensen1995(J)Sportshøjskolen235.0170.0205.0610.0386.374AaSK Open, Udstyr
2092.76 Silvan Popovic1976(M1)Københavns SK225.0132.5252.5610.0383.690DM Klassiskx
2192.64 Daniel Dørge1993(S)Odense BBC195.0170.0237.5602.5379.214AaSK Open, Klassiskx
2292.18 Emil B Jensen1994(S)Aalborg SK215.0147.5235.0597.5376.963AaSK Open, Klassiskx
2392.02 Marcus Kruse1999(J)Ebeltoft SK180.0160.0252.5592.5374.105DM Klassiskx
2490.44 Bjørn Sønnichsen1990(S)Aarhus AK215.0135.0240.0590.0375.712AaSK Open, Klassiskx
2590.92 Jens K Jakobsen1993(S)Aarhus SVK200.0135.0255.0590.0374.709AaSK Open, Klassiskx
2688.16 Bernodus B Snorrason1996(J)Thisted VF210.0125.0245.0580.0374.274JM Klassisk Styrkeløftx
2789.20 Erik Rasmussen1962(M2)ER Powerlifting230.0165.0180.0575.0368.748DM i Styrkeløft
2891.00 Marcus Kruhøffer2000(SJ)AK Atlas220.0122.5230.0572.5363.480TSK Cup, Klassiskx
2992.20 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK195.0130.0247.5572.5361.133EM klassisk (master)x
3091.84 Frederik F Tolberg1998(J)Zielkes FK192.5130.0245.0567.5358.660AaSK Open, Klassiskx
3192.00 Mathias Bredkjær1986(S)Trainity PL185.0142.5240.0567.5358.376TSK Cup, Klassiskx
3290.52 Leon S Simonsen1992(S)Thisted VF207.5140.0217.5565.0359.623DM Klassiskx
3390.45 Kim Frostholm1987(S)Roskilde AK205.0112.5242.5560.0356.608TSK Cup, Klassiskx
3490.60 Mads Lehmann Broe1996(J)Roskilde AK215.0130.0212.5557.5354.737TSK Cup, Udstyr
3589.20 Nikolai Melph1991(S)Sportshøjskolen190.0142.5220.0552.5354.318AaSK Open, Klassiskx
3689.78 Jonas Bartholdi1998(J)Herkules192.5135.0222.5550.0351.560DM Klassiskx
3791.06 Thomas Schougaard1997(J)Aarhus AK185.0140.0225.0550.0349.030DM Klassiskx
3891.46 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK195.0122.5230.0547.5346.732DM Klassiskx
3990.82 Mathias F Rasmussen1996(J)Sportshøjskolen190.0135.0220.0545.0346.348AaSK Open, Klassiskx
4092.32 Thomas Ebdrup1988(S)Haderslev SK207.5122.5215.0545.0343.568DM Klassiskx
4192.60 Michael C Sibul1990(S)Tårnby SK210.0125.0207.5542.5341.504TSK Cup, Klassiskx
4291.30 Peter Sørensen1994(S)Aarhus SVK175.0112.5252.5540.0342.252TSK Cup, Klassiskx
4387.54 Marc Møgelbjerg1975(M1)Gudenådalens SK180.0157.5200.0537.5348.139JM Klassisk Styrkeløftx
4492.68 Rene Minard1993(S)AK Nordland165.0140.0232.5537.5338.195JM Klassisk Styrkeløftx
4588.96 Johannes Lyby1992(S)Sportshøjskolen180.0127.5225.0532.5341.972AaSK Open, Klassiskx
4692.55 Frederik M Christensen1995(J)Thisted VF172.5145.0215.0532.5335.262JM Klassisk Styrkeløftx
4788.80 Dannie Kyllingsbæk1989(S)Thisted VF187.5132.5210.0530.0340.684DM i Styrkeløftx
4891.10 Frederik S Haslund1992(S)ER Powerlifting160.0187.5182.5530.0336.285DM i Styrkeløft
4990.50 Philip K Nickel2001(SJ)Ares200.0107.5220.0527.5335.807TSK Cup, Klassiskx
5090.90 Rasmus Fleinert1986(S)Roskilde AK182.5120.0225.0527.5335.068TSK Cup, Klassiskx
5187.20 Jørgen Nielsen1963(M2)Tårnby SK200.0130.0195.0525.0340.778DM i Styrkeløftx
5292.52 Oliver J Jürgensen1995(J)Haderslev SK165.0135.0225.0525.0330.593JM Klassisk Styrkeløftx
5389.75 Christian N Enger2001(SJ)AK Frem215.0112.5195.0522.5334.034TSK Cup, Klassiskx
5492.36 Michael Stausholm1982(S)AK Nordland175.0127.5220.0522.5329.332JM Klassisk Styrkeløftx
5588.60 Benjamin F Andersen2001(SJ)Thisted VF200.0110.0207.5517.5333.063NM Sub-Junior/Juniorx
5692.86 Bo Eriksen1974(M1)Odense BBC190.0147.5180.0517.5325.301AaSK Open, Udstyr
5786.30 Simon B Hansen2001(SJ)Odense BBC182.5125.0207.5515.0336.192NM Sub-Junior/Juniorx
5889.78 Rasmus P Ebbesen1995(J)Haderslev SK177.5110.0215.0502.5321.198DM Klassiskx
5991.44 Steen Wissing1945(M4)Rødby M195.0115.0190.0500.0316.650EM Masters
6088.60 Lars H Jensen1955(M3)Tårnby SK167.5107.5210.0485.0312.146DM i Styrkeløftx
6184.02 Michel T Due1998(J)Aarhus AK170.0100.0205.0475.0314.783AaSK Open, Klassiskx
6289.00 Kris T Suckow-breum1995(J)AK Atlas195.082.5190.0467.5300.182TSK Cup, Klassiskx
6391.68 Niels C Dall1994(S)Haderslev SK155.0152.5160.0467.5295.694AaSK Open, Klassiskx
6488.48 Jonathan B Kristensen1998(J)Thisted VF177.597.5185.0460.0296.240DM Klassiskx
6587.40 Daniel A Michaelsen1996(J)Haderslev SK162.595.0170.0427.5277.148JM Klassisk Styrkeløftx
6692.16 Gustav Johansen1957(M3)Thisted VF135.0105.0185.0425.0268.133DM Klassiskx
6785.08 Max-raban R Scheithauer1995(J)AK Nordland147.5102.5165.0415.0273.070JM Klassisk Styrkeløftx
6892.20 Emil Edsen-Johansen1993(S)Hvidovre SF135.095.0185.0415.0261.782TSK Cup, Klassiskx
6991.45 Rasmus Adrian1954(M3)Rødby M145.0100.0165.0410.0259.653EM klassisk (master)x
7087.28 Kim Jensen1979(S)Aalborg SK135.0102.5150.0387.5251.410AaSK Open, Klassiskx
7183.48 Kasper Hartvigsen1992(S)ER Powerlifting125.075.0125.0325.0216.190SM Styrkeløft

105 kg
1104.88 Jonas Bjerre1993(S)Sportshøjskolen315.0220.0280.0815.0487.207JM Styrkeløft
296.45 Kim D Hansen1971(M1)Tårnby SK300.0195.0290.0785.0485.052TSK Cup, Udstyr
3104.78 Morten F Hansen1993(S)Tårnby SK282.5215.0272.5770.0460.460SM Styrkeløft
4104.52 Lazar Kuburovic1992(S)Københavns SK260.0203.5275.0738.5441.992DM Klassiskx
5104.60 Daniel KB Fischer1995(J)Sportshøjskolen270.0172.5295.0737.5441.320EM Klassiskx
6100.60 Kasper Martinussen1996(J)Haderslev SK280.0185.0265.0730.0443.183TSK Cup, Udstyr
796.50 Martin Faber1982(S)AK Frem240.0177.5310.0727.5449.377DM Klassiskx
8102.93 Jeppe P Rosenørn1991(S)Aalborg SK270.0177.5280.0727.5437.882JM Styrkeløft
9104.20 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK270.0170.0275.0715.0428.428DM i Styrkeløft
10104.70 Emil Therkelsen1983(S)Københavns SK240.0192.5265.0697.5417.245DM Klassiskx
11103.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen265.0160.0270.0695.0417.417TSK Cup, Udstyr
12104.25 Michael Haxgart1995(J)Hvidovre SF225.0192.5275.0692.5414.877TSK Cup, Klassiskx
1395.95 Lasse Johansen1994(S)Sportshøjskolen237.5150.0300.0687.5425.769JM Klassisk Styrkeløftx
14104.62 Bo H Jensen1986(S)Herkules237.5177.5270.0685.0409.836DM Klassiskx
1594.70 Ole Olsen1961(M2)Københavns SK260.0155.0265.0680.0423.572TSK Cup, Udstyr
16102.20 Kristian Lyng1994(S)Sportshøjskolen250.0175.0250.0675.0407.363AaSK Open, Udstyr
17104.88 Steffan Hansen1990(S)Tårnby SK245.0165.0265.0675.0403.515AaSK Open, Klassiskx
18103.35 Thomas Jensen1991(S)Odense BBC235.0172.5255.0662.5398.163TSK Cup, Klassiskx
1998.82 Jesper Vogelius2000(SJ)Rødby M240.0155.0257.5652.5399.004SM Styrkeløft
20102.98 Mike Adelholm1994(S)Pure PP220.0165.0265.0650.0391.170JM Klassisk Styrkeløftx
2194.15 Kevin Lousen1993(S)Aarhus AK215.0135.0285.0635.0396.621TSK Cup, Klassiskx
2295.50 Rasmus H Winther1996(J)Københavns SK227.5135.0260.0622.5386.324SM Styrkeløft
23102.64 Thomas H Jørgensen1994(S)Trainity PL220.0147.5247.5615.0370.538DM Klassiskx
2499.25 Jonathan A Arnesen1991(S)Københavns SK232.5142.5237.5612.5373.870TSK Cup, Klassiskx
25103.32 Jørgen Rasmussen1973(M1)Horsens SK225.0167.5217.5610.0366.610EM Masters
26104.30 Mads P Jensen1992(S)Hvidovre SF195.0137.5275.0607.5363.893TSK Cup, Klassiskx
27101.75 Elias L Madsen1996(J)Københavns SK230.0127.5245.0602.5364.211TSK Cup, Klassiskx
28101.90 Lasse R Dietrichsen1988(S)Haderslev SK190.0152.5260.0602.5363.970DM i Styrkeløftx
2999.85 Hans J Andreasen1992(S)Odense BBC190.0140.0270.0600.0365.400TSK Cup, Klassiskx
30100.06 Bo Jensen1967(M2)Aarhus AK200.0225.0175.0600.0365.040AaSK Open, Udstyr
31103.66 Magnus E Jensen1989(S)Esbern S222.5130.0247.5600.0360.180SM Klassisk Styrkeløftx
3295.80 Tobias Kokholm1991(S)Thisted VF202.5142.5250.0595.0368.722AaSK Open, Klassiskx
33100.35 Jørgen G Thomsen1989(S)Thisted VF212.5147.5227.5587.5357.024TSK Cup, Klassiskx
34101.66 Jacob M Iversen1995(J)Trainity PL212.5125.0245.0582.5352.238DM Klassiskx
35102.33 Andreas Houmark1999(J)Thisted VF220.0135.0222.5577.5348.348JM Klassisk Styrkeløftx
36103.85 Charlie Tyrrestrup1989(S)Rødby M195.0145.0230.0570.0341.943TSK Cup, Klassiskx
3796.52 John Lukassen1961(M2)Gudenådalens SK200.0135.0232.5567.5350.545DM Klassiskx
38101.20 Steffen Hentze1990(S)Tårnby SK207.5122.5237.5567.5343.735DM i Styrkeløftx
39103.62 Michael Nørlev1978(M1)Hjørring SS175.0160.0230.0565.0339.226AaSK Open, Klassiskx
40102.85 Bjørn Frederiksen1979(S)Hjørring SS190.0132.5237.5560.0337.120TSK Cup, Klassiskx
4199.39 Sebastian H Sørensen1998(J)Sportshøjskolen205.0130.0222.5557.5340.131JM Klassisk Styrkeløftx
4296.85 Alexander Filipovic1990(S)Hvidovre SF190.0135.0230.0555.0342.269TSK Cup, Klassiskx
4395.70 Martin Mygind1991(S)Hvidovre SF195.0135.0210.0540.0334.800TSK Cup, Klassiskx
44102.85 Finn Knudsen1947(M4)Rødby M190.0150.0200.0540.0325.080EM klassisk (master)x
4598.56 Mike Fregerslev1994(S)AK Nordland195.0120.0220.0535.0327.527AaSK Open, Klassiskx
46102.36 Henrik Schougaard1966(M2)Aarhus AK180.0130.0215.0525.0316.628DM Klassiskx
4794.48 Sune A Frederiksen1977(M1)Hjørring SS180.0115.0225.0520.0324.272AaSK Open, Klassiskx
4899.90 Lasse Justesen2000(SJ)Gudenådalens SK175.0125.0220.0520.0316.576NM Sub-Junior/Juniorx
49103.08 Jacob Kjellberg1975(M1)AK Frem175.0120.0220.0515.0309.773DM Klassiskx
5099.00 Kristian A Fisker1995(J)Odense BBC175.0127.5210.0512.5313.189TSK Cup, Klassiskx
51102.58 Benjamin Petersen1985(S)Haderslev SK170.0132.5210.0512.5308.833JM Klassisk Styrkeløftx
5295.40 Bjørn Nielsen1959(M2)Roskilde AK170.0135.0205.0510.0316.659DM i Styrkeløft
53101.60 Lasse Jakobsen1989(S)Aarhus AK200.0125.0185.0510.0308.448AaSK Open, Klassiskx
54102.59 Henrik Jewkes1999(J)AK Jyden182.5125.0200.0507.5305.820JM Klassisk Styrkeløftx
5596.70 Christian S Duelund1985(S)Københavns SK165.0110.0210.0485.0299.342TSK Cup, Klassiskx
56101.60 Henrik Kamper1967(M2)Rødby M165.0122.5182.5470.0284.256DM i Styrkeløft
5798.25 Svend Bradtberg1962(M2)Ares172.5110.0185.0467.5286.578TSK Cup, Klassiskx
58103.42 Mikkel A Simonsen1996(J)Sportshøjskolen155.090.0160.0405.0243.324AaSK Open, Klassiskx
5993.40 Allan S Kornval1944(M4)Albertslund SF75.0107.5110.0292.5183.368DM i Styrkeløftx
6093.30 Sonny M Kastberg1995(J)Horsens SK50.0147.575.0272.5170.912DM i Styrkeløftx

120 kg
1119.70 Mathias Kristiansen1985(S)Sportshøjskolen340.0235.0280.0855.0491.882DM i Styrkeløft
2119.15 Ole S Borup1995(J)Hvidovre SF277.5187.5332.5797.5459.280EM Klassiskx
3119.55 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF302.5187.5305.0795.0457.443NM Sub-Junior/Juniorx
4119.91 Jens P Smalbro1994(S)Hjørring SS305.0167.5305.0777.5447.063JM Klassisk Styrkeløftx
5115.93 Rene F Hedegaard1990(S)Horsens SK290.0200.0285.0775.0449.345JM Styrkeløft
6115.56 Casper Futtrup1989(S)Thisted VF282.5180.0282.5745.0432.324DM Klassiskx
7110.90 Jens Jepsen1970(M1)Tårnby SK275.0215.0252.5742.5435.848DM i Styrkeløft
8114.10 Tim Lassen1984(S)Herkules235.0170.0305.0710.0413.433DM Klassiskx
9112.16 Peter Z Stüker1990(S)Thisted VF252.5172.5275.0700.0409.570AaSK Open, Klassiskx
10118.30 Stefan M Andersen1987(S)Odense BBC242.5165.0285.0692.5399.503TSK Cup, Klassiskx
11119.50 Jesper B Mikkelsen1989(S)Sportshøjskolen125.0287.5280.0692.5398.534DM i Styrkeløft
12113.90 Henrik Sørensen1973(M1)Gudenådalens SK240.0180.0260.0680.0396.168TSK Cup, Klassiskx
13108.58 Martin Tryk1992(S)Horsens SK205.0225.0240.0670.0395.903AaSK Open, Udstyr
14119.08 Jesper Smidt1973(M1)AK Frem260.0160.0250.0670.0385.920AaSK Open, Klassiskx
15107.75 Claus Jørgensen1964(M2)Tårnby SK230.0202.5235.0667.5395.427TSK Cup, Udstyr
16119.96 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF210.0165.0270.0645.0370.875JM Klassisk Styrkeløftx
17116.90 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK225.0145.0235.0605.0350.053DM i Styrkeløft
18107.50 Martin A Dreyer1995(J)Sportshøjskolen212.5137.5240.0590.0349.752AaSK Open, Klassiskx
19113.98 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK175.0152.5262.5590.0343.675AaSK Open, Klassiskx
20117.83 Tommy Hansen1988(S)Haderslev SK185.0140.0240.0565.0326.231JM Klassisk Styrkeløftx
21117.25 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas210.0105.0245.0560.0323.736TSK Cup, Klassiskx
22114.15 Carsten F Nielsen1983(S)Hvidovre SF185.0132.5230.0547.5318.755TSK Cup, Klassiskx
23118.55 Kim S Jørgensen1994(S)Odense BBC200.0145.0200.0545.0314.247TSK Cup, Klassiskx
24116.96 Jesper Jensen1995(J)Pure PP172.5127.5215.0515.0297.928DM Klassiskx
25106.95 Oscar L Johansson1996(J)Københavns SK170.0127.5212.5510.0302.838TSK Cup, Klassiskx
26116.30 Daniel F Gammelgaard1995(J)Pure PP175.0125.0200.0500.0289.650TSK Cup, Klassiskx
27105.30 Alex G Thorsen1990(S)AK Frem160.0100.0210.0470.0280.590DM i Styrkeløftx
28106.06 Steen Thorsøe1977(M1)Thisted VF165.075.0190.0430.0256.065DM Klassiskx
29110.58 Allan Fuglsang1950(M3)SK Atlas100.0142.5185.0427.5251.199DM Klassiskx
30112.16 Tim Nielsen1965(M2)Københavns SK95.0130.0125.0350.0204.785DM Klassiskx

120+ kg
1130.85 Sune Bang1977(M1)Aarhus AK275.0255.0210.0740.0418.026JM Styrkeløft
2146.22 Martin S Nielsen1994(S)AK Frem250.0175.0305.5730.5405.647AaSK Open, Klassiskx
3140.00 Lars Mogensen1996(J)Videbæk SK300.0185.0245.0730.0407.924NM Sub-Junior/Juniorx
4163.42 Frederik T Nordberg1994(S)Pure PP265.0177.5280.0722.5394.846JM Klassisk Styrkeløftx
5120.71 Marcus Boesen1999(J)Thisted VF265.0180.0270.0715.0410.482JM Styrkeløft
6129.70 Thomas L Skovgaard1989(S)Aarhus SVK247.5147.5315.0710.0401.718AaSK Open, Klassiskx
7132.10 Nikolaj E Eriksen1993(S)Aarhus AK260.0180.0270.0710.0400.440TSK Cup, Klassiskx
8130.34 Thomas Skov1971(M1)Rødby M255.0185.0262.5702.5397.123DM Klassiskx
9128.15 Jens JL Jørgensen1995(J)Aalborg SK200.0162.5300.0662.5375.704JM Klassisk Styrkeløftx
10160.80 Jonas Engelund1989(S)Videbæk SK250.0190.0222.5662.5362.918DM i Styrkeløftx
11121.98 Thomas Thomsen1989(S)Thisted VF230.0172.5255.0657.5376.616DM Klassiskx
12140.25 Andreas Rasmussen1986(S)Københavns SK272.5135.0235.0642.5358.965TSK Cup, Klassiskx
13123.30 Daniel Christensen1980(S)Aalborg SK227.5165.0240.0632.5361.474JM Styrkeløft
14120.20 Ricko B Henne1986(S)Haderslev SK225.0165.0235.0625.0359.188DM i Styrkeløftx
15129.06 Thomas CE Thorstensen1988(S)Aarhus SVK210.0145.0260.0615.0348.275AaSK Open, Klassiskx
16135.16 Morten Sørig1969(M1)Tårnby SK235.0150.0210.0595.0334.331SM Styrkeløft
17126.26 Simon Buchwald1989(S)AK Atlas212.5112.5250.0575.0327.003AaSK Open, Klassiskx
18120.32 Stephan Vorup1973(M1)Thisted VF175.0125.0175.0475.0272.935DM Klassiskx
19123.65 Nicolaj Jepsen1998(J)Haderslev SK170.0120.0180.0470.0268.417JM Klassisk Styrkeløftx


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt