Rangliste

3-Kamp Rangliste 2018 Udstyr & Klassisk
Vægtklasser, Senior/Åben, Damer

#VægtNavnÅrgangKlubSquatBænkDødløftTotalPointsStævneK

47 kg
146.82 Mia Tovgaard1979(S)Aalborg SK155.085.0147.5387.5522.583JM Styrkeløft
246.04 Clara H Barsøe1994(S)Roskilde AK100.067.5120.0287.5392.409DM Klassiskx

52 kg
151.25 Trine Ø Bagger1986(S)AK Jyden162.597.5182.5442.5557.860VM
250.30 Oda J Jensen1996(J)Aalborg SK105.080.0140.0325.0415.610EM Klassiskx
350.90 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC100.047.5110.0257.5326.330TSK Cup, Klassiskx
449.60 Lærke S Carlsen1998(J)Pure PP75.045.092.5212.5274.656TSK Cup, Klassiskx

57 kg
156.01 Eva Buxbom1969(M1)Horsens SK175.087.5180.0442.5520.557EM Masters
256.30 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen155.085.0158.0398.0466.337DM i Styrkeløft
356.34 Mia Toft2000(SJ)WL 8600130.555.0130.0315.5369.451JM Klassisk Styrkeløftx
455.08 Sebine CM Nielsen1999(J)Roskilde AK85.050.0132.5267.5318.860DM Klassiskx
555.06 Annette S Hansen1997(J)Odense BBC85.040.0102.5227.5271.248AaSK Open, Klassiskx
654.95 Tina Lund-lassen1989(S)Tårnby SK77.550.075.0202.5241.826TSK Cup, Udstyr

63 kg
161.55 Tanja S Olsen1990(S)Københavns SK200.095.0180.0475.0519.270TSK Cup, Udstyr
259.90 Anna Schjøtt1995(J)Sportshøjskolen185.092.5167.5445.0496.754TSK Cup, Udstyr
360.20 Sara E Andreassen1993(S)Aarhus AK122.590.0147.5360.0400.320DM Klassiskx
460.90 Lene Wollesen1995(J)Pure PP127.587.5135.0350.0385.735DM Klassiskx
562.65 Erika M Andersen1991(S)Sportshøjskolen115.087.5145.0347.5374.779TSK Cup, Klassiskx
661.60 Channe Hviid1994(S)Københavns SK125.070.0135.0330.0360.525TSK Cup, Klassiskx
761.86 Victoria BI Isaksen1998(J)Haderslev SK125.060.0135.0320.0348.480JM Klassisk Styrkeløftx
861.06 Sarah Barløse1995(J)Aarhus SVK117.560.0135.0312.5343.719AaSK Open, Klassiskx
961.92 Maj B Rames1989(S)Sportshøjskolen60.0142.590.0292.5318.299AaSK Open, Udstyr
1062.62 Anna T Ruspini1994(S)Tårnby SK97.570.0115.0282.5304.789DM Klassiskx
1160.92 Lærke Vad1985(S)AK Nordland95.055.0130.0280.0308.532JM Klassisk Styrkeløftx
1261.72 Julie M Nielsen1997(J)Thisted VF107.550.0112.5270.0294.543JM Klassisk Styrkeløftx
1362.25 Lise Madsen1953(M3)Thisted VF80.045.0132.5257.5279.079EM klassisk (master)x
1462.00 Nancy Fadel1995(J)Thisted VF87.555.0110.0252.5274.493DM Klassiskx

72 kg
165.65 Kathrine H Bak1981(S)Tårnby SK175.090.0227.0492.0512.369TSK Cup, Udstyr
270.24 Annette Pedersen1968(M2)Sportshøjskolen135.0102.5202.5440.0436.700DM Klassiskx
371.54 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK185.090.0165.0440.0431.288JM Styrkeløft
471.14 Pernille Lindstrøm1988(S)Sportshøjskolen155.0115.0165.0435.0427.997AaSK Open, Udstyr
564.20 Emma A Badalyan1993(S)Ares170.087.5165.0422.5447.343TSK Cup, Klassiskx
670.70 Charlotte Esbjørn1968(M2)Roskilde AK152.587.5180.0420.0415.002EM klassisk (master)x
770.34 Maja Bonde1993(S)Aarhus AK152.577.5180.0410.0406.515DM Klassiskx
871.00 Annemia Pretzmann1992(S)Aarhus AK140.075.0177.5392.5386.691DM Klassiskx
971.70 Annika Bell1997(J)ER Powerlifting142.580.0167.5390.0381.732SM Styrkeløft
1069.90 Louise K Madsen1993(S)Aarhus AK150.075.0162.5387.5385.873TSK Cup, Udstyr
1171.10 Rebekka R Andersen1996(J)Aalborg SK130.092.5165.0387.5381.416NM Sub-Junior/Juniorx
1271.45 Sarah K Kjeldsen1997(J)Aarhus AK137.580.0152.5370.0363.007TSK Cup, Klassiskx
1371.99 Katarina Thomsen1991(S)Sportshøjskolen127.577.5160.0365.0356.277JM Klassisk Styrkeløftx
1470.85 Anne Skaalum1979(S)HG Styrkeløft125.082.5152.5360.0355.212TSK Cup, Klassiskx
1567.16 Kathrine H Dahl1994(S)Thisted VF122.572.5142.5337.5345.701JM Klassisk Styrkeløftx
1670.35 Kathrine J Forsberg1996(J)Horsens SK107.587.5125.0320.0317.248TSK Cup, Klassiskx
1770.16 Laura E Lillelund1997(J)Aarhus SVK115.060.0125.0300.0297.990AaSK Open, Klassiskx
1864.40 Mia T Kastrup1999(J)Horsens SK107.560.0120.0287.5303.715TSK Cup, Klassiskx
1971.48 Mathilde M Pedersen1998(J)Thisted VF105.057.5117.5280.0274.624JM Klassisk Styrkeløftx
2068.05 Marie L Kalmejer2004(SJ)Horsens SK105.052.5120.0277.5281.579TSK Cup, Klassiskx
2168.85 Rikke K Christensen1991(S)Hvidovre SF82.557.5115.0255.0256.632TSK Cup, Klassiskx
2270.96 Astrid B Nielsen1993(S)Sportshøjskolen80.065.095.0240.0236.544JM Klassisk Styrkeløftx
2368.70 Henriette V Nielsen1977(M1)Pure PP75.037.5102.5215.0216.699DM Klassiskx

84 kg
183.50 Jane Aaberg1981(S)Odense BBC215.0115.0235.0565.0505.336VM
283.60 Lise Frederiksen1982(S)Hjørring SS218.0117.5190.0525.5469.744JM Styrkeløft
383.33 Katja Jørgensen1988(S)Aalborg SK170.0100.0210.5480.5430.192JM Klassisk Styrkeløftx
482.96 Anne Karlsen1992(S)AK Frem160.090.0210.0460.0412.804DM Klassiskx
575.44 Katja V Kronborg1993(S)Heden160.080.0170.0410.0388.352DM Klassiskx
683.95 Cecilie BE Rasmussen1995(J)Roskilde AK140.075.0172.5387.5345.650TSK Cup, Klassiskx
778.80 Charlotte EM Kristensen1994(S)Aarhus SVK135.075.0165.0375.0346.088DM Klassiskx
875.50 Nynne Bjerg1987(S)Videbæk SK145.072.5150.0367.5347.912AaSK Open, Klassiskx
980.12 Maren M Bielefeldt1999(J)Holstebro S122.593.0147.5363.0331.855DM Klassiskx
1082.30 Jeanette K Nørgaard1978(M1)ER Powerlifting120.075.0163.0358.0322.594DM Klassiskx
1177.80 Julie A Hansen1991(S)Albertslund SF110.085.0150.0345.0320.747TSK Cup, Klassiskx
1279.46 Sofie MN Mønsted1990(S)Haderslev SK120.070.0155.0345.0316.883DM Klassiskx
1376.08 Lotte Ditlev1992(S)Aarhus AK130.062.5150.0342.5322.738DM Klassiskx
1481.68 Kathja Sejer1989(S)Pure PP127.575.0137.5340.0307.598DM Klassiskx
1582.60 Marie LS Veigert1995(J)Aarhus AK125.072.5132.5330.0296.802DM Klassiskx
1678.60 Charlotte Overgaard-Sørensen1992(S)Hvidovre SF100.080.0132.5312.5288.813DM i Styrkeløft
1782.90 Ditte F Hansen1984(S)Gudenådalens SK107.572.5130.0310.0278.287AaSK Open, Klassiskx
1877.55 Mette K Knudsen1993(S)Tårnby SK100.062.5140.0302.5281.779TSK Cup, Klassiskx
1979.92 Tanja Rasmussen1972(M1)Horsens SK102.567.5120.0290.0265.495AaSK Open, Udstyr
2082.02 Sille Jacobsen1994(S)Aarhus P107.555.0127.5290.0261.783AaSK Open, Klassiskx
2174.08 Anne Leine1995(J)Aalborg SK100.052.5132.5285.0273.059AaSK Open, Klassiskx
2279.05 Nanna M Møller1988(S)Sportshøjskolen80.065.0110.0255.0234.906JM Klassisk Styrkeløftx
2378.19 Linette Willumsen1997(J)Thisted VF90.050.0100.0240.0222.480JM Klassisk Styrkeløftx

84+ kg
186.85 Jane Aaberg1981(S)Odense BBC217.5117.5235.0570.0500.232EM i Styrkeløft
2108.90 Amalie Larsson1992(S)Københavns SK250.0110.0202.5562.5458.325TSK Cup, Udstyr
3109.05 Amalie S Nielsen1994(S)Københavns SK233.0107.5192.5533.0434.182TSK Cup, Udstyr
4103.08 Caroline Stougaard1991(S)Aalborg SK187.598.0197.0482.5398.352DM Klassiskx
5100.50 Maria K Jensen1985(S)Aarhus AK127.5145.0157.5430.0357.502AaSK Open, Udstyr
6148.40 Pia Skovborg1963(M2)Roskilde AK160.080.0167.5407.5313.938EM klassisk (master)x
786.75 Sofie MN Mønsted1990(S)Haderslev SK125.070.0165.0360.0316.116JM Klassisk Styrkeløftx
891.87 Christina V Møller1987(S)AK Nordland132.560.0155.0347.5297.773JM Klassisk Styrkeløftx
987.20 Jeanette K Nørgaard1978(M1)ER Powerlifting125.075.0140.0340.0297.840DM i Styrkeløftx
1091.58 Sabrina KV Christensen1994(S)AK Nordland100.050.0122.5272.5233.805JM Klassisk Styrkeløftx


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt