Nomineringer
Jørgen Krog/Copenhagen Cup, Klassisk 2023
Københavns SK, 22 Apr 2023. 51 løftere tilmeldt
Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere
vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter
nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Teams
Vis: Klasser - PointsAalborg SK | |||||
105 | Thomas W Sørensen | Herrer | M2 | 1972(M2) | Klassisk |
120 | Jonas VW Lundberg | Herrer | M1 | 1983(M1) | Klassisk |
120 | Mads B Holst | Herrer | S | 1989(S) | Klassisk |
120+ | Niels H Christensen | Herrer | M1 | 1977(M1) | Klassisk |
Aarhus AK | |||||
76 | Kathrine J Forsberg | Damer | S | 1996(S) | Klassisk |
84 | Katja Jørgensen | Damer | S | 1988(S) | Klassisk |
93 | Michael Herrmann | Herrer | S | 1988(S) | Klassisk |
105 | Andreas F Dalsgaard | Herrer | J | 2001(J) | Klassisk |
Ares | |||||
84 | Rebekka R Andersen | Damer | S | 1996(S) | Klassisk |
ER Powerlifting | |||||
93 | Erik Rasmussen | Herrer | M3 | 1962(M3) | Klassisk |
Gudenådalens SK | |||||
120 | Henrik Sørensen | Herrer | M2 | 1973(M2) | Klassisk |
Københavns SK | |||||
63 | Camilla K Cullum | Damer | S | 1985(S) | Klassisk |
63 | Josefine M Seegert | Damer | S | 1998(S) | Klassisk |
63 | Maisa ML Kock-Petersen | Damer | J | 2000(J) | Klassisk |
63 | Martine I Jørgensen | Damer | S | 1997(S) | Klassisk |
74 | Tomaz Radys | Herrer | S | 1985(S) | Klassisk |
74 | Victor Knudsen | Herrer | S | 1999(S) | Klassisk |
76 | Maria V Skotner | Damer | S | 1996(S) | Klassisk |
83 | Ruben N Donde | Herrer | J | 2001(J) | Klassisk |
83 | Andreas Due | Herrer | SJ | 2005(SJ) | Klassisk |
83 | Gustav Heide-Jørgensen | Herrer | S | 1998(S) | Klassisk |
83 | Simon Donde | Herrer | M2 | 1966(M2) | Klassisk |
83 | Valdemar Ø Hyltoft | Herrer | SJ | 2005(SJ) | Klassisk |
83 | Anders Valentinsen | Herrer | M1 | 1982(M1) | Klassisk |
83 | Emil Ottosen | Herrer | J | 2001(J) | Klassisk |
84 | Julie A Hansen | Damer | S | 1991(S) | Klassisk |
84+ | Kira H Jensen | Damer | S | 1990(S) | Klassisk |
93 | Christian S Duelund | Herrer | S | 1985(S) | Klassisk |
93 | Andreas Sørensen | Herrer | S | 1990(S) | Klassisk |
93 | Frede F Jakobsen | Herrer | J | 2001(J) | Klassisk |
93 | Per Berndorff | Herrer | M3 | 1960(M3) | Klassisk |
93 | Thomas N Hansen | Herrer | M1 | 1975(M1) | Klassisk |
93 | Per Berndorff | Herrer | S | 1960(M3) | Klassisk |
105 | Eise P Poulsen | Herrer | M2 | 1967(M2) | Klassisk |
105 | Emil Therkelsen | Herrer | S | 1983(M1) | Klassisk |
120 | Tim Nielsen | Herrer | M2 | 1965(M2) | Klassisk |
120 | Jonathan Gelslev | Herrer | S | 1990(S) | Klassisk |
Rødby M | |||||
66 | Victor Ø Kolvig | Herrer | SJ | 2005(SJ) | Klassisk |
83 | Dirch H Albinus | Herrer | SJ | 2005(SJ) | Klassisk |
120 | Peter H Eriksen | Herrer | S | 1970(M2) | Klassisk |
120 | Peter H Eriksen | Herrer | M2 | 1970(M2) | Klassisk |
120+ | Martin Simonsen | Herrer | S | 1999(S) | Klassisk |
120+ | Jacob H Krebs | Herrer | S | 1995(S) | Klassisk |
VK Kono | |||||
76 | Sofie S Bengtson | Damer | S | 1997(S) | Klassisk |
84 | Freja M Schjøtt | Damer | J | 2001(J) | Klassisk |
93 | Oliver Banke | Herrer | S | 1999(S) | Klassisk |
93 | Gustav T Seyffart | Herrer | J | 2004(J) | Klassisk |
105 | Daniel Dørge | Herrer | S | 1993(S) | Klassisk |
120 | Emil ES Nielsen | Herrer | J | 2001(J) | Klassisk |
120 | Mikkel Lindgreen | Herrer | S | 1990(S) | Klassisk |
120+ | Hjalte C Bruhn-Andersen | Herrer | SJ | 2005(SJ) | Klassisk |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt